reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcoweczki Po Porodzie..=))

reklama
Pastelko! Dzieci urodzone w imieniny mam chyba mają takie podobne przeżycia i ich mamy też!Ja swoją Lulcię tez urodziłam 26 lipca w moje własne imieniny tyle tylko ,że o 5:50. Moja ciaża pod koniec była nieco skomplikowana, bo do końca jasne nie było który to tydzień ciąży;-) Bo wg usg w końcu urodziłam w 41 a według miesiączki 43:szok:
Ja miałam jednak lżejszy poród, bo przy rozwarciu ok 5cm i towarzyszących temu skórczach cokolwiek poczułam z tego porodu.Bo wcześniej nawet nie byłam świadoma tego,że jestem w trakcie porodu! A doktor który mnie wysłał na porodówkę zrobił to tak z nienacka,że aż nie wiedziałam co zrobić ze sobą ze szcęścia,że nie będą wywoływać(jak mięli gdyby się do 27 nienarodziłą)!
Chciałam, twardo, naturalnie rodzić!:-D
Ehhh..ale napisałam nieskładnie:zawstydzona/y: Jak będę miała szerzej oczy otwarte to zmodyfikuje tego posta;-)
 
córeczka ma już dwa miesiące, karmiona z butelki w 80%
ani razy nie wyprózniła sie bez czopka , nawet 3 dni nie zrobi kupki.Może ktoś ma w tym doświadczenie.?
Nie wiem co robić ,
wisplast
 
akurat mój synek jest na piersi, ale z tego co wiem, jak dziecko jest na butli, można podać wodę do picia jakieś pół godz po posiłku, może herbatki z hippa pomogą? nam pediatra zaleciła probiotyk i debridat (karmię piersią, więc kazała mi pić soki). no i oczywiście masowanie brzuszka. probiotyk nie zaszkodzi, a debridatu lepiej nie podawaj bez konsultacji z lekarzem. czopki też nie bardzo są wskazane, bo się organizm rozleniwia i dziecko nie potrafi samo zrobić kupki.
a może warto zmienić mleko na inne? wiem, że jest NAN sensitive właśnie dla dzieci z takimi problemami
 
Wisplast czy dziecko sie prezy jak nie zrobi kupki, placze? Niektore dzieci robia kupke raz na trzy dni ale jesli malenstwo nie placze z tego powodu to nie zalecam ciaglego uzywania czopkow.Czasem zalecaja tylko podraznienie odbytu np. termometrem
 
My przy pierwszym synku ingerowalismy dopiero, gdy kupki nie bylo ponad 5 dni. Karmiony byl piersia i butelka dokarmiany. Kto zalecil Ci uzywanie czopkow? Rozmawialas o tym problemie z lekarzem? Mi przepisala moja lekarka taki roztwor glukozy, czy czegos. :biggrin2:
 
reklama
Wisplast- Moja Blanezka czasem zrobi kupke po 4 dniach i to malo , i nie podaje jej czopkow tylko masuje brzuszek lub koperkowa , rumiankowa , ziolowa herbtke i kupka sie pojawia.Nie miala nigdy zaparcia, a jak robi kupke to sie napreza ? steka ?? Bo jesli dziecko steka to ma problemy z kupka. Lepiej sie skonsultuj z lekarzem , im wieksze dziecko tym rzadziej robi kupke.
pozdrawiam
 
Do góry