reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Ja mam już wyniki krzywej: 85-187-82. Środkowa przekroczona o 7. Ciekawe czy mi stwierdzą CC 🤔
Ja miałam podobne wyniki w pierwszej ciąży, nawet chyba mniej przekroczony ten środkowy w stylu 185, i i tak miałam cukrzycę stwierdzona ale dla pocieszenia - bez względu na to co jadłam cukry mi nie skakały może akurat też tak u Ciebie będzie trzymam kciuki ❤️
 
reklama
Ogólnie z tego co się dowiedziałam to mają cukrzyce ciążowa wcale nie jest konieczność aby była CC . To tak naprawdę w dużej mierze od nas zależy ... Ja wiem że nigdy w życiu nie zgodzę się na CC . Chyba że naprawdę będzie taka konieczność ... Ale mam nadzieję że nie .
CC w sensie cukrzyce ciążową a nie cesarkę:) cesarkę niestety na pewno będę miała bo miałam operację mięśniaków i mogę rodzic tylko przez CC. A czemu nie chcesz zgodzić się na cięcie?
 
Ale że o 7 to już taki strasznie? : O 1 i 3 wynik super w normie. Pomijam że najpierw zmierzyli mi glukometrem i wyszło 105, a sekundę potem pobrana krew i 85 ;) ale wiarygodne te glukometry
Tez tak mialam jeszcze przed ciąża jak badałam krzywa. Na glukometrze 106, wkurzyłam się, bo jadlam naprawdę wszystko z niskim IG a z krwi 83 :D
 
Ale że o 7 to już taki strasznie? : O 1 i 3 wynik super w normie. Pomijam że najpierw zmierzyli mi glukometrem i wyszło 105, a sekundę potem pobrana krew i 85 ;) ale wiarygodne te glukometry
wczoraj akurat czytałam wytyczne, bo mojej przyjaciółce wciskają cukrzyce z idealnymi wynikami. W tym przyoadku nie ma raczej odstępstw od normy.

Strona 95 w załączniku.
 

Załączniki

  • CTiD-1-2022-pl.pdf
    1,1 MB · Wyświetleń: 171
Ogólnie z tego co się dowiedziałam to mają cukrzyce ciążowa wcale nie jest konieczność aby była CC . To tak naprawdę w dużej mierze od nas zależy ... Ja wiem że nigdy w życiu nie zgodzę się na CC . Chyba że naprawdę będzie taka konieczność ... Ale mam nadzieję że nie .
ja byłam bardzo nastawiona na naturalny poród, ale po kilku godzinach zakończył się cc ze względu ma moje zdrowie i życie dziecka. Pewnie więcej Wam kiedyś opowiem. W każdym razie chodzi mi o to, żeby poukładać sobie w głowie, że może być różnie i pogodzić się z faktem, że cc to nie koniec świata.
 
reklama
Do góry