reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Też dzisiaj, jak się obudziłam, pomyślałam, że czuję się, jakbym miała okres dzisiaj dostać 🤣 No ale jestem w okolicach terminu miesiączki. Już trzeci miesiąc bez tej francy, aż się odzwyczaiłam 🤣🤣
Ja się ogromnie cieszę, brak okresu to luksus :D

Dziewczyny jakie tętno miały Wasze bobaski na ostatnich wizytach?
Ja już po tętnie słyszę, że serduszko trochę zwolniło porównując do grudnia. Teraz ma tak około 155. Na ostatniej wizycie 19.12 było 173.
 
reklama
Muszę Wam opowiedzieć, o mojej ciężkiej nocy.
Taj więc, ok godz 23 kolejny raz miałam atak (prawdopodobnie) woreczka żółciowego, myślę poczekam godzinkę , wezmę Apap i może przejdzie. I tak do 1 nie puściło, obudziłam mojego narzeczonego- szybka decyzja jedziemy na świąteczną pomoc lekarska. W 15 min byliśmy na miejscu, minęło kolejne dobre pół godziny zanim dostaliśmy się od środka- zarejestrowana. Lekarz zbadał mój brzuch, ze względu na ciążę nic nie mógł(albo bardziej nie chciał i się bał w moim stanie -bez lepszego badania) podać przeciwbólowego, wypisał skierowanie na szpital- z podejrzeniem ostrego zapalenia woreczka żółciowego. Ze wskazaniem do zrobienia USG i morfologii.

Za minutę byłam już na IP- Pani w rejestracja zaspana stwierdziła, że mogłam przecież wziąć nospe. I po co tamten lekarz mi wypisuje skierowanie, jeszcze na oddział chirurgii, a nie na ginekologie..chociaż zgłaszałam, że ginekologicznej wszytko OK.
Po całym papierkowym zamieszaniu, Pani prowadzi mnie do gabinetu i każe zaczekać na lekarza.
Przychodzi, bada mój brzuch raz jeszcze w którym miejscu boli.. stwierdza, że atak już mija i może mnie przetrzymać na obserwacji do rana na kozetce, ale czy to ma sensu żebym tutaj leżała do rana skoro samopoczucie się poprawia i stwierdza wprost żebym jechała do domu.

Bez żadnego środka przeciwbólowego.
Dzwonię, do mojego żeby wracał po mnie , bo idę do domu. W domu zjadam jakiś rozkurczowy lek, mocniejszy niż no-spa i chwilę później już zasypiam. Jest godzina 4 nad ranem.

Ciężko zaczął się ten nowy rok dla mnie.
Mam nadzieję, że chociaż w połowie będzie szczęśliwy .

Ja miałam usuwany woreczek kilka lat temu, wiem jaki to masakryczny ból. Przegadaj z lekarzem żeby kontrolować wątrobę i trzustkę. Rozumiem że nie zrobili Ci USG?? Bo USG widać czy to są drobne złogi czy spore kamienie. Ja miałam operację bo miałam mnóstwo małych kamyczków i mogły coś tam zatkać, już nie pamiętam ;) w każdym razie na pewno to monitoruj.
Oj ja też. Tym bardziej że jak budowaliśmy dom to mąż się uparł że nie robimy klimatyzacji, a teraz marudzi 🤦🏽‍♀️ myślałam czy nie kupić klimatyzatora takiego większego przenośnego. Teraz na pewno stoją lepiej cenowo niż w sezonie. Ktoś ma jakieś doświadczenie z tym?
My w zeszłym roku kupiliśmy przenośny klimatyzator bo nie dało się wytrzymać. Niestety nie polecam. Odgłosy jak wielki odkurzacz, niezbyt wydajny, może na jeden mały pokój i przede wszystkim bardzo niewygodny bo musi być podłączony do okna, więc okno cały czas uchylone. Wieczorem nie mogliśmy go puszczać bo cała ulica słyszała :/ chyba że kupiliśmy taki z serii bylejakich, nie robiliśmy jakiegoś mega researchu, kosztował ok tysiąca.
Też dzisiaj, jak się obudziłam, pomyślałam, że czuję się, jakbym miała okres dzisiaj dostać 🤣 No ale jestem w okolicach terminu miesiączki. Już trzeci miesiąc bez tej francy, aż się odzwyczaiłam 🤣🤣
O faktycznie :D zapomniałam już o niej :D
 
Ja się ogromnie cieszę, brak okresu to luksus :D

Dziewczyny jakie tętno miały Wasze bobaski na ostatnich wizytach?
Ja już po tętnie słyszę, że serduszko trochę zwolniło porównując do grudnia. Teraz ma tak około 155. Na ostatniej wizycie 19.12 było 173.
Wyświetla Ci się to tętno? 🤔
Bo u mnie tylko słychać taki pociąg 🤣 A tętno pokazuje jedynie moje 🤷🏻‍♀️
 
Ja się ogromnie cieszę, brak okresu to luksus :D

Dziewczyny jakie tętno miały Wasze bobaski na ostatnich wizytach?
Ja już po tętnie słyszę, że serduszko trochę zwolniło porównując do grudnia. Teraz ma tak około 155. Na ostatniej wizycie 19.12 było 173.

U mnie na USG 151 i teraz w domu jak słucham nie raz to max do 154
 
Dzień dobry 😘 witam się 14+1 🙈 czy Wam też teraz czas znacznie przyspieszył niż na początku?
Ja dziś nic też miałam kiepska bo wczoraj na imprezie objadlam się pizzy jeszcze więc odezwał się ból żołądka 😢 jeszcze dodatkowo młodą nad ranem jakąś gorączka złapała i słyszałam jak się rzuca po lozku 🤦 a później sama spadła 🤷 także dopiero wstajemy 🙊 powiem Wam że ja też już bym chciała lipiec a zwłaszcza młoda bo nie może się doczekać jak urodzę 😁 później będzie przeklinać ten dzień pewnie 🤣🤣🤣 no i ja się cieszę że to będzie lato ❤️
Taaaak, też się cieszę że to będzie lato, oby czerwiec nam nie dał w kość z aż takimi upałami, bo jednak będziemy przy końcówce, ale potem właśnie te spacerki, lekki ubiór, ach cudownie ❤️ też się nie mogę doczekać aż poznam tę istotkę, która mieszka u mnie w łonie, już teraz ją kocham na maxa, a co dopiero będzie potem 😅😂
 
Ja się ogromnie cieszę, brak okresu to luksus :D

Dziewczyny jakie tętno miały Wasze bobaski na ostatnich wizytach?
Ja już po tętnie słyszę, że serduszko trochę zwolniło porównując do grudnia. Teraz ma tak około 155. Na ostatniej wizycie 19.12 było 173.
Teraz 3 stycznia na wizycie 155, a 13 grudnia było 170
 
Ja miałam usuwany woreczek kilka lat temu, wiem jaki to masakryczny ból. Przegadaj z lekarzem żeby kontrolować wątrobę i trzustkę. Rozumiem że nie zrobili Ci USG?? Bo USG widać czy to są drobne złogi czy spore kamienie. Ja miałam operację bo miałam mnóstwo małych kamyczków i mogły coś tam zatkać, już nie pamiętam ;) w każdym razie na pewno to monitoruj.

My w zeszłym roku kupiliśmy przenośny klimatyzator bo nie dało się wytrzymać. Niestety nie polecam. Odgłosy jak wielki odkurzacz, niezbyt wydajny, może na jeden mały pokój i przede wszystkim bardzo niewygodny bo musi być podłączony do okna, więc okno cały czas uchylone. Wieczorem nie mogliśmy go puszczać bo cała ulica słyszała :/ chyba że kupiliśmy taki z serii bylejakich, nie robiliśmy jakiegoś mega researchu, kosztował ok tysiąca.

O faktycznie :D zapomniałam już o niej :D

Też miałam usuwany woreczek to było rok przed pierwszą ciąża... Najpierw właśnie czyścili mi przewody pokarmowe bo się zapychały ale niestety nie wiele to dało i po miesiącu miałam usunięcie... Od tamtej pory zero bólu 😍 dopiero teraz w ciąży zaczyna mi żołądek dokuczać
 
Ja się ogromnie cieszę, brak okresu to luksus :D

Dziewczyny jakie tętno miały Wasze bobaski na ostatnich wizytach?
Ja już po tętnie słyszę, że serduszko trochę zwolniło porównując do grudnia. Teraz ma tak około 155. Na ostatniej wizycie 19.12 było 173.
mój detektor pokazuje właśnie około 155
 
reklama
Do góry