reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

A mi najbardziej wchodzą gruszki, jabłka, kiwi (💚 od jakiegoś czasu jem średnio 2-3 dziennie) , pomidorki koktajlowe z solą. Wczoraj zjadłam 3 małe miseczki ich na wieczór bo nic innego by mi nie podeszło.
Od mięsa mnie raczej odrzuciło.. może z trzy razy zjadłam (w tym raz kotleta schabowego na świąteczny obiad) I chciałam te mięso przyprawić co pisałam.. ale jak wstałam to wstawiłam pralkę.. wykapalam się.. i jak zobaczyłam stertę garów z wczorajszego popołudnia/wieczora to najpierw musiałam to ogarnąć 😅 niestety, nie mamy jeszcze zmywarki, ale mysle ze to jest mega pomocny wynalazek 😂

Mam pytanie, smarujecie już brzuszki jakimiś specjalnymi balsamami czy oliwkami? Czego używacie? Ja kupiłam balsam w rossmanie z AA i Bio Oil. Tego drugiego częściej używam.
Mam w domu balsam BIO i nie zmieniałam. Smaruję tylko po kąpieli lub gdy widzę przy przebieraniu, że coś sucho.
 
reklama
Ja się nie smarowalam niczym i w pierwszej ciąży nie miałam ani jednego rozstępu, moja przyjaciółka wydała miliony na kosmetyki i rozstępy ma. Trochę to stety niestety kwestia genetyczna 😥 celulit za to mi się zrobił po ciąży a wcześniej nie miałam 🤦
Zgadzam się, że to genetyka. Ja w pierwszej żadko smarowałam -jak se przypomniałam, dbałam o siebie czyli ruch i świeże jedzonko. Nie zostało śladów po ciąży.
 
Ja nie muszę nawet wypychać taki już mam duży 🙈🙈🙈
Mam tak samo 🙈
Na 90% chłopczyk , zdrowy 😍😍 kamień , serca ❤️ jutro jeszcze badania u mojego lekarza ale jest wszystko dobrze ❤️❤️
Boże jestem najszczęśliwszą na świecie ❤️❤️
Cudownie gratulacje ❤️
A mi najbardziej wchodzą gruszki, jabłka, kiwi (💚 od jakiegoś czasu jem średnio 2-3 dziennie) , pomidorki koktajlowe z solą. Wczoraj zjadłam 3 małe miseczki ich na wieczór bo nic innego by mi nie podeszło.
Od mięsa mnie raczej odrzuciło.. może z trzy razy zjadłam (w tym raz kotleta schabowego na świąteczny obiad) I chciałam te mięso przyprawić co pisałam.. ale jak wstałam to wstawiłam pralkę.. wykapalam się.. i jak zobaczyłam stertę garów z wczorajszego popołudnia/wieczora to najpierw musiałam to ogarnąć 😅 niestety, nie mamy jeszcze zmywarki, ale mysle ze to jest mega pomocny wynalazek 😂

Mam pytanie, smarujecie już brzuszki jakimiś specjalnymi balsamami czy oliwkami? Czego używacie? Ja kupiłam balsam w rossmanie z AA i Bio Oil. Tego drugiego częściej używam.
Ja od paru dni mam fazę na kapustę kiszoną. Nakładam na talerzyk i tak sobie ją samą wcinam.
 
Ogólnie to jest tylko wspomaganie przed pojawieniem się rozstępów, ale w dużej mierze to jest tez hormonalnie i genetycznie mzoe być uwarunkowane, czasem niestety nie ma reguł. Są kobiety, które się smarują od początku , balsamami, olejami, kapią się w oliwkach, piją dużo wody, dbają. Masują i nie wiadomo jak jeszcze pieszczą, a rozstępy maja. A będzie kobieta co nie robi nic - i nie będzie ich miała.
Jak się pojawia to trudno, ale jakoś chociaż pomożemy tej skórze się „zdrowo” rozciągać 😁

Masz rację pomóc możemy naszej skórze, a rozstępy jak mają być to będę. U mnie są tylko na piersiach bo moja skóra przyzwyczajona jest do rozciągania 😂 jak jestem na diecie to 50 kg, a jak odpuszczam pojawiają się efekt jojo i zmieniam rozmiar na dwa razy większy 😂 przed ciążą byłam na diecie bo urlop i wakacje odrazy było +5 kg teraz lepiej nie mówić 😂, ale mimo wszystko smaruję dla mnie sprawdza się bio-oil mama, jest bezzapachowy i świetnie natłuszcza.
 
Kurcze ja dziś tak liczyłam że zadzwonią do mnie z wynikami ale niestety cisza ☹️ moja cierpliwość jest już na granicy wytrzymałości. Zastanawiam czy udzielą mi informacji jak sama zadzwonię 🤔
 
Ja używam olejku z firmy Mustela, bezzapachowy i fajnie szybko się wchłania. A czy to pomoże? :D zobaczymy :)
 
Kurcze ja dziś tak liczyłam że zadzwonią do mnie z wynikami ale niestety cisza ☹️ moja cierpliwość jest już na granicy wytrzymałości. Zastanawiam czy udzielą mi informacji jak sama zadzwonię 🤔
Spróbuj, zadzwoń. I tak czekasz i nie masz nic do stracenia 😀.
Jeżeli wyniki jeszcze nie będą gotowe, to przynajmniej poinformują Ciebie o tym.
 
Hej, sprzedaje ubranka po córeczce. Rozm od 56 do 62. Gdyby któras była chętna zapraszam priv. Wysylam przez olx inpostem
 

Załączniki

  • 20230104_150117.jpg
    20230104_150117.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 50
  • 20230104_145928.jpg
    20230104_145928.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 51
  • 20230104_145635.jpg
    20230104_145635.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 50
  • 20230104_145828.jpg
    20230104_145828.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 58
  • Screenshot_20230104_152506.jpg
    Screenshot_20230104_152506.jpg
    486,7 KB · Wyświetleń: 50
reklama
Dziewczyny mi lekarz zalecił nosić zawsze przy sobie kartę ciąży najlepiej w torebce, bo w razie jakiejś nagłej sytuacji czy omdlenia czy nawet wezwania karetki, medycy znajdą dokumenty i też kartę i wiedza od razu, że jesteśmy w dwupaku. A postępowanie przy chociażby pierwszej pomocy może być inne dla ciężarnych. Także polecam nosić :) a przy okazji ma się ja zawsze przy sobie w razie jakichś spięć np w przychodni 😂
Ja tez mam swoją zawsze przy sobie. Polecili w nagłym wypadku żeby mieć wiec tak z torebki do torebki przekładam 🙃
 
Do góry