reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Hej, ja już po :)

Wszystko wyszło okey, dzieciak brykał tak że ciężko było uchwycić. 68 mm człowieka. Udało się przez powłoki brzuszne i o dziwo warunki mam napisane że dobre 🙈 także mój fat na brzuchu nie jest taki najgorszy na to wygląda ;)
Wskoczyliśmy dwa dni do przodu, a więc z 12+4 na 12+6, więc jutro zaczynam 14 tydzień 😱😱 wow...
USG było dość szybkie, trwało może 10 min, no ale mam nadzieję że wszystko co trzeba zbadane;)
Kamień z serca.
Miałam jeszcze termin "just in case", gdyby coś źle wyszło, albo odwołali NFZ zarezerwowany prywatnie na 05.01. I teraz mocno zastanawiam się czy iść czy już olać.... Jak myślicie?
 
reklama
Ja mam +4,5 kg na tym etapie, aż strach pomyśleć co będzie dalej 😂
Ale za to ani razu nie wymiotowałam, w ogóle mnie nie mdliło, a apetyt mam jak nigdy, po 30 latach życia nauczyłam się w końcu jeść śniadania jak człowiek 😀 oby tak zostalo
u mnie podobnie. Na plusie już 5kg... :o Ale i gdzieś wyczytałam, że część kobiet po prostu więcej przybiera właśnie na początku ciąży, także jest jeszcze nadzieja.
A z kolei ze śniadaniami mam wręcz na odwrót. Zawsze wstawałam i musiałam coś zjeść, bo inaczej mi się źle robiło i nie byłam w stanie pracować, za to nie jadałam kolacji. Za to teraz śniadania zjadam mniej chętnie, ale kolacja obowiązkowa, bo mam napady głodu....
 
@Anuszka272 u
U mnie bardzo podobnie bo w domu 6 latek i teraz też to moja 4 ciąża ale drugie dziecko.
Ja jeszcze mojemu synkowi nie mówiłam o ciąży. Myślę,że powiem tak w połowie. Choć ostatnio wparował mi do łazienki po coś gdy się przebierałam i byłam w samym biustonoszu. Popatrzył na mnie i mówi -wow,ale pojadłaś. A było to wieczorem i rzeczywiście miałam już mocno wydęty brzuch. Myślałam,że padnę że śmiechu. 😅
 
Hej, ja już po :)

Wszystko wyszło okey, dzieciak brykał tak że ciężko było uchwycić. 68 mm człowieka. Udało się przez powłoki brzuszne i o dziwo warunki mam napisane że dobre 🙈 także mój fat na brzuchu nie jest taki najgorszy na to wygląda ;)
Wskoczyliśmy dwa dni do przodu, a więc z 12+4 na 12+6, więc jutro zaczynam 14 tydzień 😱😱 wow...
USG było dość szybkie, trwało może 10 min, no ale mam nadzieję że wszystko co trzeba zbadane;)
Kamień z serca.
Miałam jeszcze termin "just in case", gdyby coś źle wyszło, albo odwołali NFZ zarezerwowany prywatnie na 05.01. I teraz mocno zastanawiam się czy iść czy już olać.... Jak myślicie?

Super, ze wszystko dobrze 🤩🥰
Ja bym szła na tą wizytę mimo wszystko :) zawsze to dodatkowe badanie i dodatkowa para oczu do zerknięcia na Was :)
 
Super, ze wszystko dobrze 🤩🥰
Ja bym szła na tą wizytę mimo wszystko :) zawsze to dodatkowe badanie i dodatkowa para oczu do zerknięcia na Was :)
Też tak myślę z jednej strony, ale z drugiej zastanawiam się czy takie dwa USG pod rząd nie zaszkodzi maluszkowi. To jednak już było kolorowe USG, a więc z dopplerem. Pewnie ma teraz ciepło;)
 
Hej, ja już po :)

Wszystko wyszło okey, dzieciak brykał tak że ciężko było uchwycić. 68 mm człowieka. Udało się przez powłoki brzuszne i o dziwo warunki mam napisane że dobre 🙈 także mój fat na brzuchu nie jest taki najgorszy na to wygląda ;)
Wskoczyliśmy dwa dni do przodu, a więc z 12+4 na 12+6, więc jutro zaczynam 14 tydzień 😱😱 wow...
USG było dość szybkie, trwało może 10 min, no ale mam nadzieję że wszystko co trzeba zbadane;)
Kamień z serca.
Miałam jeszcze termin "just in case", gdyby coś źle wyszło, albo odwołali NFZ zarezerwowany prywatnie na 05.01. I teraz mocno zastanawiam się czy iść czy już olać.... Jak myślicie?
Gratuluję dobrych wyników! Jeśli nie czujesz potrzeby to odwołaj. Zawsze to zostanie więcej w kieszeni 😅. Chyba że miałabyś się później zastanawiać, czy nie lepiej było się skonsultować drugi raz to dla spokoju ducha można iść, ale wydaje się, że skoro jest dobrze to nie trzeba psuć ;p.
 
Też tak myślę z jednej strony, ale z drugiej zastanawiam się czy takie dwa USG pod rząd nie zaszkodzi maluszkowi. To jednak już było kolorowe USG, a więc z dopplerem. Pewnie ma teraz ciepło;)

Wiec jak za 3 dni będzie klasyczne usg to mysle, ze chyba nie będzie problemu. Może napisz do swojego lekarza i podpytaj.
Jak nie ma przeciwwskazań to bym poszła w czwartek :)
 
reklama
Ja też czekam z zaciśniętymi kciukami .Jestem też ciekawa twojego odbioru pana doktora .
Ja odebrałam go bardzo dobrze. Mało mówił ale konkretnie. Sprawił wrażenie bardzo dobrego specjalisty. Jesteś w dobrych rękach! Cieszę się że u Ciebie zgodził się na nifty, zawsze to szybciej i całkowicie nieinwazyjne. Bardzo mocno trzymam kciuki i myślę o was Ciepło 🍀

Wiec jak za 3 dni będzie klasyczne usg to mysle, ze chyba nie będzie problemu. Może napisz do swojego lekarza i podpytaj.
Jak nie ma przeciwwskazań to bym poszła w czwartek :)
No właśnie te USG co mam zarezerwowane to też genetyczne, na wypadek gdyby coś trzeba było powtórzyć z żebym nie szukała na szybko to tak sobie przezornie kilka tyg temu zarezerwowałam. Więc to by były dwa prenatalne pod rząd 😅 co jeszcze kuszące to fakt że miałabym je płacone z pracowego pakietu medycznego. Ale... Chyba nie ma co szukać dziury w całym...
 
Do góry