reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

A jeszcze a propos progesteronu, to czy macie zlecone okresowe badania tego hormonu?
I dwa, od kiedy zaczyna się badać czy z szyjką jest wszystko ok? I że z łożyskiem jest ok. Wiem że niektóre dziewczyny biorą do końca ciąży luteinę na noc dla podtrzymania szyjki. Mój lekarz oczywiście twierdzi że nie trzeba, ale wolę się dopytać też w innych źródłach;)
Ja nigdy nie robiłam progesteronu i nie miałam zalecenia żeby robić, nie wiem od czego to zależy że jeden lekarz zleca inny nie. Co do szyjki to moja lekarka sprawdza na każdej wizycie szyjke, a jeżeli chodzi o łożysko to z prenetalnych wychodzi czy ok z lozyskiem i na USG też lekarz sprawdza.
 
reklama
Hej, witam się w nowym roku ✨
Jutro mam wizytę u lekarza prowadzącego, co mnie ogromnie cieszy. Objawy mi się minimalizowały bardzo, wręcz są dni że ich nie mam.
Przeziębienie dalej mnie trzyma.

Co do duphastonu to poprzednio tak jak dziewczyny schodziłam od 12 tc z dawki i około 14 przestałam brać.

O imieniu u nas nie było mowy i raczej do póki nie potwierdzimy płci czyli pewnie bliżej 20 tc to nie będziemy podejmować tematu. Poprzednio bardzo ciężko nam było wybrać, bo mojemu każde imię się źle kojarzyło. Ostatecznie dałam mu listę i powiedziałam, że sam ma wygrać jakieś z tej listy. Do końca nie byłam przekonań do tego imienia i mieliśmy jedno ‚rezerwowe’. Stwierdziłam, że jak zobaczę córkę to zdecyduje czy to imię do niej pasuje.
 
Nadrobiłam zaległości 💪
Przez moje złe samopoczucie przespałam praktycznie sylwestra, obudziły mnie tylko strzelały o północy złożyliśmy sobie życzenia z moim narzeczonym i dalej poszłam spać. W dzień było trochę lepiej a teraz znów czuję się okropnie.. do tego doszedł kaszel. 😒


U mnie imiona to LAURA, LILKA albo MARCEL ❤️
 
Hej dziewczyny ! Witam Was w Nowym Roku życzę Nam przede wszystkim duzo zdrowia i cierpliwości.. no i jak najmniej obaw ❤️💛🧡💙

Ja tak jak mówiłam, miałam jechać na Sylwestra w góry, ale przez moje choróbsko zdecydowaliśmy się zostać w domu. Oczywiście przepadła nam kasa z zaliczki, ale zdrowie jest ważniejsze.. ostatecznie bawiliśmy się razem z bratem i szwagierką i jeszcze jedna parką. Wytrzymałam podobnie jak Wy.. do 1, ale laski... Ja mam ciągle taką zgagę ze juz mam dość. Czy ktoś również się męczy tak że zgagą i z uczuciem kwasu w buzi ??? 😟😢😟

Co chwilę muszę myc zęby, ewentualnie miętową guma mnie ratuje. Ale już mam dosyć... :((

Jeśli chodzi o diete, to przed ciąża w moich żyłach płynęła czekolada zamiast krwi, po prostu bylam uzależniona od słodyczy. Teraz słodyczy mi się nie chce w ogóle, za to jabłka, mleko, mleko smakowe, jogurty, jajka , serki, sery i lody ale śmietankowe. Wydaje mi się, że przez tą zgagę taką mam ochotę. Wyczytałam że najlepiej zrezygnować ze smażonego i chyba tak muszę zrobić, bo się zamęczę 😢😢


Co do prenatalnych, to widzę, że zostanę ja ostatnia :D ktoś miał na 13.01 tak jak ja, ale widzę że przełożyli- zaazzzdro. Ja trochę jeszcze muszę poczekać no ale... Dam rade. Trzeba.😉
 
Nadrobiłam zaległości 💪
Przez moje złe samopoczucie przespałam praktycznie sylwestra, obudziły mnie tylko strzelały o północy złożyliśmy sobie życzenia z moim narzeczonym i dalej poszłam spać. W dzień było trochę lepiej a teraz znów czuję się okropnie.. do tego doszedł kaszel. 😒


U mnie imiona to LAURA, LILKA albo MARCEL ❤️
Lilka to też mój faworyt z damskich imion 🥰
Ale jeszcze na tym etapie nie rozmawiamy o imionach z mężem.
Z męskimi imionami może być problem. Jeśli jakieś nam się podoba to jest już "zajęte" przez kogoś z rodziny np Adaś ;)
 
Mam zagwozdkę... Jestem w 11+0 i za parę dni kończy mi się opakowanie supli dedykowanych na I trymestr.
Czy np w 12+0 mogę spokojnie zacząć już te dedykowane II trymestrowi?
 
Mam zagwozdkę... Jestem w 11+0 i za parę dni kończy mi się opakowanie supli dedykowanych na I trymestr.
Czy np w 12+0 mogę spokojnie zacząć już te dedykowane II trymestrowi?
Hej wszystkim w ten piękny poniedziałek :D

Ja zaczęłam tez brać wcześniej suple na 2 trymestr bo tez mi się skończyły. Nie konsultowałam tego z lekarzem :D konsultowałam to tylko z mężem 😂ale wg usg to była kwestia dosłownie paru dni wiec chyba nie Brdzie problemu:D
 
Hej dziewczyny ! Witam Was w Nowym Roku życzę Nam przede wszystkim duzo zdrowia i cierpliwości.. no i jak najmniej obaw ❤️💛🧡💙

Ja tak jak mówiłam, miałam jechać na Sylwestra w góry, ale przez moje choróbsko zdecydowaliśmy się zostać w domu. Oczywiście przepadła nam kasa z zaliczki, ale zdrowie jest ważniejsze.. ostatecznie bawiliśmy się razem z bratem i szwagierką i jeszcze jedna parką. Wytrzymałam podobnie jak Wy.. do 1, ale laski... Ja mam ciągle taką zgagę ze juz mam dość. Czy ktoś również się męczy tak że zgagą i z uczuciem kwasu w buzi ??? 😟😢😟

Co chwilę muszę myc zęby, ewentualnie miętową guma mnie ratuje. Ale już mam dosyć... :((

Jeśli chodzi o diete, to przed ciąża w moich żyłach płynęła czekolada zamiast krwi, po prostu bylam uzależniona od słodyczy. Teraz słodyczy mi się nie chce w ogóle, za to jabłka, mleko, mleko smakowe, jogurty, jajka , serki, sery i lody ale śmietankowe. Wydaje mi się, że przez tą zgagę taką mam ochotę. Wyczytałam że najlepiej zrezygnować ze smażonego i chyba tak muszę zrobić, bo się zamęczę 😢😢


Co do prenatalnych, to widzę, że zostanę ja ostatnia :D ktoś miał na 13.01 tak jak ja, ale widzę że przełożyli- zaazzzdro. Ja trochę jeszcze muszę poczekać no ale... Dam rade. Trzeba.😉

Ja mam 12.01 także czekam z Tobą 😊
Mam zagwozdkę... Jestem w 11+0 i za parę dni kończy mi się opakowanie supli dedykowanych na I trymestr.
Czy np w 12+0 mogę spokojnie zacząć już te dedykowane II trymestrowi?

Ja bym spojrzała na skład czym się różnią te dla II trymestru, bo może brakuje składników które warto jeszcze te 2 tygodnie brać.
 
reklama
Mam zagwozdkę... Jestem w 11+0 i za parę dni kończy mi się opakowanie supli dedykowanych na I trymestr.
Czy np w 12+0 mogę spokojnie zacząć już te dedykowane II trymestrowi?
Tez skończyło mi się opakowanie suplementów dla 1 trymestru gdy byłam w 11 tyg + kilka dni i przeszłam już na te dla 2giego.
Jak nie chcesz sama podejmować decyzji to może możesz zapytać swojego lekarza np przez sms? Moje suple różnią się tylko tym,że w II jest trochę większa dawka Wit B6, jodu i jest dodane żelazo. Akurat ja mam niedobór ferrytyny więc nie widzę tutaj problemu. 🙂
 
Do góry