reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Dodałam przypadkiem, a nie umiem edytować 🫣
Chciałam jeszcze dosłać, że ja nie wymiotowałam ani razu, ale było blisko.
Nie mam siły dalej, a potrzebuje jej od groma. Moja córka w święta zaczęła biegać jak szalona, wcześniej robiła po pare kroków 😅
Powiedzcie jakich detektorów używacie? Ja miałam poprzednio wypożyczony jumper, ale widzę ze on z tych droższych.
Jumper jpd 100S6. Mam od wczoraj, dzisiaj udało się wy łapać tętno, ale jak to będzie w następnych dniach to się okaże.
Dziewczyny, a ze tak spytam o te detektory, No bo co zrobicie np. Jak na późniejszym etapie nie wychwycicie same bicia serca ? Będziecie jechać na sor czy jak? Przepraszam, ze tak pytam, sama się zastanawiam nad tym czy pożyczać od przyjaciółki taki detektor, tylko czy nie będzie mnie to bardziej stresować? Czy to jest tak ze na późniejszym etapie to jest pewnik, ze się wychwytuje bicie serca?
Ja póki co podchodzę do tego na luzie, wiem że nic nie musi być słychać. Więc jak coś znajdę to super, jeśli nie to będę próbować w kolejnych dniach.
A jak to będzie wyglądało na późniejszych etapach nigdy się nie zastanawiałam. Wtedy już pewnie nie używa się tak często detektora, bo czuć ruchy. Ale to tylko moje podejrzenia ;)
W przypadku braku tętna i ruchów to już na pewno pojechałabym sprawdzić co się dzieje.
 
No to się poskarżyłam na mój detektor i proszę położyłam się zupełnie na płasko na podłodze i od razu znalazłam serduszko 🙈 chyba jednak i źle szukałam i w złej pozycji bo teraz brzmiało zupełnie jak u lekarza 😍 to miód na serce serio 😂 czyli dokładnie za 5x udało mi się dokładnie zlokalizować to co szukałam 🤷
 
Gratuluję udanych prenatalnych! Super,że pierwsze badania wyszły dobrze! 🙂 Czekamy na następne, moje w piątek.
A mnie właśnie naszła taka rozkmina. W listopadzie skończyłam 34 lata. Lekarz dał mi skierowanie na refundowane prenatalne,bo powiedział,że są od 35 lat i nie muszę mieć skończone,ale w roku,kiedy będę rodzic mam kończyć 35. Ok,tu się wszystko zgadza, ale co z faktem,że badanie będę robić jeszcze w tym roku, czyli jak mam rocznikowo 34. Wiecie coś na ten temat? Nie dopytałam się i teraz się boje,że może każą mi zapłacić skoro robię jeszcze w tym roku kalendarzowym 😬🙄
 
Dziewczyny, a ze tak spytam o te detektory, No bo co zrobicie np. Jak na późniejszym etapie nie wychwycicie same bicia serca ? Będziecie jechać na sor czy jak? Przepraszam, ze tak pytam, sama się zastanawiam nad tym czy pożyczać od przyjaciółki taki detektor, tylko czy nie będzie mnie to bardziej stresować? Czy to jest tak ze na późniejszym etapie to jest pewnik, ze się wychwytuje bicie serca?
Ja właśnie dlatego nie kupuję. Wiem,że może mnie to tylko bardziej stresować,niż uspokajać, jeśli nie będę umiała znaleźć tętna. No a nawet jeśli nie znajdę, pojadę do szpitala, tam też nie będzie..to i tak już będzie za późno. Po prostu tylko szybciej odkryje ten fakt. Ale to moje zdanie. Wiem,że Was uspokajają te detektory i też to doskonale rozumiem. 🙂
 
Gratuluję udanych prenatalnych! Super,że pierwsze badania wyszły dobrze! 🙂 Czekamy na następne, moje w piątek.
A mnie właśnie naszła taka rozkmina. W listopadzie skończyłam 34 lata. Lekarz dał mi skierowanie na refundowane prenatalne,bo powiedział,że są od 35 lat i nie muszę mieć skończone,ale w roku,kiedy będę rodzic mam kończyć 35. Ok,tu się wszystko zgadza, ale co z faktem,że badanie będę robić jeszcze w tym roku, czyli jak mam rocznikowo 34. Wiecie coś na ten temat? Nie dopytałam się i teraz się boje,że może każą mi zapłacić skoro robię jeszcze w tym roku kalendarzowym 😬🙄
Mój lekarz mi powiedział, że należą się, gdy masz rocznikowo 35 lat. Ja akurat skończyłam w tym roku 35, więc to tak bardziej jako ciekawostka było. A co masz napisane na skierowaniu? Wiek 35 +? Może lekarz miał na myśli, żebyś się zapisała w styczniu?
 
Jeszcze wywołam @Ewi12 i @Emka_27. Jak się czujecie?
cześć:) z samopoczuciem było bardzo bardzo słabo, mdlosci, osłabienie a na koniec złapałam jelitówkę i prawie wylądowałam w szpitalu. Na szczęście jakoś dałam radę przeżyć, bez ani jednej tabletki... tydzień temu w środę mialam wizytę, dzieciątko pięknie rośnie:) to juz połowa trzeciego miesiąca, samopoczucie tez sie poprawia :) 18 stycznia mam usg genetyczne
 
Gratuluję udanych prenatalnych! Super,że pierwsze badania wyszły dobrze! 🙂 Czekamy na następne, moje w piątek.
A mnie właśnie naszła taka rozkmina. W listopadzie skończyłam 34 lata. Lekarz dał mi skierowanie na refundowane prenatalne,bo powiedział,że są od 35 lat i nie muszę mieć skończone,ale w roku,kiedy będę rodzic mam kończyć 35. Ok,tu się wszystko zgadza, ale co z faktem,że badanie będę robić jeszcze w tym roku, czyli jak mam rocznikowo 34. Wiecie coś na ten temat? Nie dopytałam się i teraz się boje,że może każą mi zapłacić skoro robię jeszcze w tym roku kalendarzowym 😬🙄
Tak , będą kazać Ci zapłacić gdyż nie przyjmie tego fundusz . Refundowane są dla kobiet które rocznikowo mają 35 i więcej lat... Połówkowe będziesz miała za free te niestety nie należą Ci się 🤷‍♀️ według mnie każdej kobiecie w ciąży powinny się należeć wszystkie badania za darmo ... Ale niestety nie mam nic. Do powiedzenia w tym temacie 😔
 
reklama
Gratuluję udanych prenatalnych! Super,że pierwsze badania wyszły dobrze! 🙂 Czekamy na następne, moje w piątek.
A mnie właśnie naszła taka rozkmina. W listopadzie skończyłam 34 lata. Lekarz dał mi skierowanie na refundowane prenatalne,bo powiedział,że są od 35 lat i nie muszę mieć skończone,ale w roku,kiedy będę rodzic mam kończyć 35. Ok,tu się wszystko zgadza, ale co z faktem,że badanie będę robić jeszcze w tym roku, czyli jak mam rocznikowo 34. Wiecie coś na ten temat? Nie dopytałam się i teraz się boje,że może każą mi zapłacić skoro robię jeszcze w tym roku kalendarzowym 😬🙄
Zadzwoń tam gdzie będziesz robić badania i dopytaj Jeśli lekarz wystawił skierowanie to niczym się nie przejmuj. I tak trzeba zrobić badania prenatalne bo są ważne i tego nie unikniesz.
 
Do góry