reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

a też masz w tym tygodniu tak? Oczywiście zrobię płatne jeśli nie będzie już opcji, ale trochę mi szkoda 500zl myśląc że mogłabym mieć za darmo 3 dni później..
Ja miałam skierowanie na nfz, ale w końcu zdecydowałam się na prywatnie - u uznanego specjalisty w tej dziedzinie, wiec tez mnie czeka jutro płatność…
moja koleżanka także miała wypisane skierowanie, ale jeszcze wcześniej, bo w wieku 33lat. Krzywo na nią patrzyła babeczka, ale zrobili jej zgodnie ze skierowaniem na NFZ. Wydaje się, że skoro ma się skierowanie na bezpłatne od lekarza to takie powinno być i już.
Fundusz nie przyjmie do rozliczenia, wiec może placówka robiła to na własne ryzyko i ewentualny koszt. Jak skierowanie jest ze względu na wiek to rocznik musi się zgadzać…. Chyba, ze są inne przesłanki wpisane na skierowanie…
 
reklama
Gratuluję wspaniałych wieści i trzymam kciuki za dalsze wizytujące 🍀🥰
Ja mam jutro wizytę u prowadzącego a 02.01 prenatalne 😱
Aktualnie jestem 11+4 i wrócił mi ból brzucha jak na miesiączkę. Objaw którego nie miałam już od kilku tygodni. Pobolewa was jeszcze brzuch na takim etapie czy to coś niepokojącego?
 
Musiała mieć coś wpisane ... Z tego co pamiętam są trzy powody dla których badania są darmowe , jeden to wiek a dwóch pozostałych nie pamiętam ...
Wystarczy, że wpisze podejrzenie wad płodu. Osobiście kojarzę nawet przypadki, gdzie lekarz wpisywał lipne powody (np. że serce nieprawidłowo biło na usg), byle tylko pacjentkę wcisnąć na nfz.
 
Wystarczy, że wpisze podejrzenie wad płodu. Osobiście kojarzę nawet przypadki, gdzie lekarz wpisywał lipne powody (np. że serce nieprawidłowo biło na usg), byle tylko pacjentkę wcisnąć na nfz.

Przyklad mojej znajomej, która w dniu badania miała 27 lat. Jako, ze w rodzinie były przypadki coś z rozczepem kręgosłupa. Czy to było uwzględnione na skierowaniu? Nie wiem. Ale w rezultacie nie płaciła za badanie.
Wiem tylko, ze lekarz w gabinecie jak ją zobaczył, zapytał co ją sprowadza bo 40 lat to na pewno nie ma…
Ale badanie było za darmo :)
 
Gratuluję wspaniałych wieści i trzymam kciuki za dalsze wizytujące 🍀🥰
Ja mam jutro wizytę u prowadzącego a 02.01 prenatalne 😱
Aktualnie jestem 11+4 i wrócił mi ból brzucha jak na miesiączkę. Objaw którego nie miałam już od kilku tygodni. Pobolewa was jeszcze brzuch na takim etapie czy to coś niepokojącego?
U mnie 13tc a też miewam bóle podbrzusza jednak się tym nie stresuję póki da się wytrzymać...
Ja w drugiej ciąży miałam zalecone na NFZ z wpisaniem wady genetycznej w pierwszej ciąży... Na badaniu trafiłam na tak nie miła Panią dr że na wejściu stwierdziła że badanie powinno być płatne bo wady genetycznej która ma córka nie da się wykryć na USG 🤦 ja wiedziałam że się nie da ale skoro to wada genetyczna to jak najbardziej zalicza się do refundacji badań genetycznych 🤷 ciekawe czy teraz będą robić jakieś problemy... Mam nadzieję że nie bo u nich w klinice robiłam badania córce i sobie po stracie drugiej ciąży 🤔 zaraz Wam wstawię jakie są wskazania do badań na NFZ bo mam wypisane na skierowaniu
 
reklama
Gratuluję wspaniałych wieści i trzymam kciuki za dalsze wizytujące 🍀🥰
Ja mam jutro wizytę u prowadzącego a 02.01 prenatalne 😱
Aktualnie jestem 11+4 i wrócił mi ból brzucha jak na miesiączkę. Objaw którego nie miałam już od kilku tygodni. Pobolewa was jeszcze brzuch na takim etapie czy to coś niepokojącego?
Ja mam takie delikatne skurcze jak na miesiączkę, nie cały czas, ale zdarza się. Wczoraj miałam. Dziś już nie. I w nocy jakoś tak mnie kuło z prawej str, ale jak zmieniłam pozycję to przeszło. Nie wiem czy to był jakiś ucisk, ale aż się obudziłam, bo tak zabolało.
 
Do góry