reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Hej dziewczyny :)
Pozdrawiam wszystkie w nowym tygodniu!

Ja dziś miałam badania krew i mocz a w środę wizyta u ginekologa. To będzie już 11+4 wiec strasznie jestem ciekawa jaki duży będzie bejbik :D
Wow już 11+4 u Ciebie - fajnie, bobasek już jest na pewno sporawy ;) u mnie 8+0 :D
Dziewczyny jakie dodatkowe badanie robi się przy usg 1 trymestru? Test pappa i hvg?
Co to jest hvg?
 
reklama
Miało być hcg. W recepcji mi powiedzieli, że pełne badania 1 trymestru to usg, pappa i hcg ( z krwi).
400zl za usg, plus 180( 2x90) za te badania z krwi i zastanawiam się czy każda robi hcg. Pappa rozumiem, ale hcg to chyba na początku ciąży się robi.
 
Miało być hcg. W recepcji mi powiedzieli, że pełne badania 1 trymestru to usg, pappa i hcg ( z krwi).
400zl za usg, plus 180( 2x90) za te badania z krwi i zastanawiam się czy każda robi hcg. Pappa rozumiem, ale hcg to chyba na początku ciąży się robi.
Pierwsze słyszę, żeby robić betę przy prenatalnych. Na tym etapie to już chyba nie ma sensu...
U mnie lekarz mówił o USG prenatalnym i teście pappa. USG 300 zł i pappa 100 zł.
Zresztą 90 zł za betę to strasznie dużo.
 
reklama
Dzień dobry :) Na ostatniej wizycie udało się usłyszeć serduszko i bije jak dzwon :) Jestem szczęśliwa i przerażona równocześnie. Termin porodu mam wyznaczony na 19 lipca. Według USG wychodzi 8+1 a z om 8+6. Kolejna wizyta 21.12. Dostałam skierowania na badania prenatalne i umówiłam się na 12 stycznia :) Ogólnie czuje się dobrze, z objawów towarzyszy mi pobolewanie brzucha jak na okres i tkliwe piersi po bokach (chociaż każdego dnia ta tkliwości jest inna raz większa raz mniejsza). Dwa razy próbowało rozłożyć mnie przeziębienie ale ratowałam się miodem, sokiem z czarnego bzu, płukaniem gardła woda z solą i inhalacjami. Cieszę się ze mogę do was dołączyć i trzymam kciuki za wszystkie wizyty w tym tygodniu ☺️
 
Ostatnia edycja:
Do góry