reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
W ogóle mignęło mi na głównej, że już się sierpniowa grupa utworzyła. Ciekawe ile tutaj jeszcze dziewczyn dołączy. Jak byłam w poprzedniej ciąży to na grupie było w pewnym momencie z 40 osób, ale było tam trochę dziwnych osób i minęło sporo czasu za nim na prywatnym wątku zrobiło się przyjemnie bez trolli itp.
 
Cześć mam na imię Kasi, mam 29 lat i wygląda na to, że jestem po raz pierwszy w ciąży. Od jakiegoś czasu Was obserwuję po cichu i za wszystkie trzymam mocne kciuki :* .
Moja sytuacja wygląda następująco. Tydzień temu byłam u ginekologa, która potwierdziła ciąże. Na tamten moment było widać pęcherzyk ciążowy wraz z pęcherzykiem żółtkowym. Według USG termin mam na 11.07.2023r., a według OM 14.07.2023r. Mam przeważnie krótkie cykle, także termin według USG bardziej jest zbliżony do realnego. Według USG to dzisiaj jest 6tc i 6 dzień ciąży. Kolejną wizytę mam za tydzień 28.11.2022r., i mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze i zobaczę <3 .
Czytałam o Waszych objawach, sytuacjach i cały czas jestem zestresowana. Od początku moimi objawami sa powiększone i tkliwe piersi, zmęczenie, ból brzucha, zaparcia, a mdłości o ile wystąpiły to bardzo delikatne, bez wymiotów. I ogromne zachwianie, niepewność, lęk..
W piątek będąc w przychodni, bo niestety jestem trochę przeziębiona postanowiłam sprawdzić przy okazji progesteron i betę hcg, wiem że na tym etapie nie powinno się za bardzo sugerować betą.
Wyniki na 6 tydzień 3 dzień ciąży miałam następujące:
Progesteron 33,20 ng/ml
beta hcg 38 457 mIU/ml
Widziałam różne normy bety na dany tydzień ciąży i zgłupiałam, czy powinnam się martwić czy też wszystko jest dobrze..
 
Tak, też widziałam że już wjechał i sierpień.
W sumie nie za dużo nas na Lipcówkach tak
mi się zdaje. Myślę że sporo dziewczyn nie odezwie się póki nie poczują się pewnie z ciążą - ja sama w zasadzie nie wiem czemu zaczęłam udzielać się tak wcześnie, bardzo bym nie chciała musieć się pożegnać, a jedna etap bardzo niepewny. No ale mam nadzieję, nie, ja to wiem!, że będzie nad tu tylko przybywać 🍀🍀❤️
 
Cześć mam na imię Kasi, mam 29 lat i wygląda na to, że jestem po raz pierwszy w ciąży. Od jakiegoś czasu Was obserwuję po cichu i za wszystkie trzymam mocne kciuki :* .
Moja sytuacja wygląda następująco. Tydzień temu byłam u ginekologa, która potwierdziła ciąże. Na tamten moment było widać pęcherzyk ciążowy wraz z pęcherzykiem żółtkowym. Według USG termin mam na 11.07.2023r., a według OM 14.07.2023r. Mam przeważnie krótkie cykle, także termin według USG bardziej jest zbliżony do realnego. Według USG to dzisiaj jest 6tc i 6 dzień ciąży. Kolejną wizytę mam za tydzień 28.11.2022r., i mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze i zobaczę <3 .
Czytałam o Waszych objawach, sytuacjach i cały czas jestem zestresowana. Od początku moimi objawami sa powiększone i tkliwe piersi, zmęczenie, ból brzucha, zaparcia, a mdłości o ile wystąpiły to bardzo delikatne, bez wymiotów. I ogromne zachwianie, niepewność, lęk..
W piątek będąc w przychodni, bo niestety jestem trochę przeziębiona postanowiłam sprawdzić przy okazji progesteron i betę hcg, wiem że na tym etapie nie powinno się za bardzo sugerować betą.
Wyniki na 6 tydzień 3 dzień ciąży miałam następujące:
Progesteron 33,20 ng/ml
beta hcg 38 457 mIU/ml
Widziałam różne normy bety na dany tydzień ciąży i zgłupiałam, czy powinnam się martwić czy też wszystko jest dobrze..
Cześć 🍀
Progesteron super, co do bety to nie ma sensu sprawdzać na tym etapie. Już tylko USG, chyba że będzie się działo coś niepokojącego to wtedy ginekolog może zalecić kontrolę bety i przyrostu. Bez takich zaleceń nie ma co samemu robić, niepotrzebnie tylko będziesz się stresować a nie daje to żadnej informacji.
Nudnej ciąży! ❤️
 
Cześć mam na imię Kasi, mam 29 lat i wygląda na to, że jestem po raz pierwszy w ciąży. Od jakiegoś czasu Was obserwuję po cichu i za wszystkie trzymam mocne kciuki :* .
Moja sytuacja wygląda następująco. Tydzień temu byłam u ginekologa, która potwierdziła ciąże. Na tamten moment było widać pęcherzyk ciążowy wraz z pęcherzykiem żółtkowym. Według USG termin mam na 11.07.2023r., a według OM 14.07.2023r. Mam przeważnie krótkie cykle, także termin według USG bardziej jest zbliżony do realnego. Według USG to dzisiaj jest 6tc i 6 dzień ciąży. Kolejną wizytę mam za tydzień 28.11.2022r., i mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze i zobaczę <3 .
Czytałam o Waszych objawach, sytuacjach i cały czas jestem zestresowana. Od początku moimi objawami sa powiększone i tkliwe piersi, zmęczenie, ból brzucha, zaparcia, a mdłości o ile wystąpiły to bardzo delikatne, bez wymiotów. I ogromne zachwianie, niepewność, lęk..
W piątek będąc w przychodni, bo niestety jestem trochę przeziębiona postanowiłam sprawdzić przy okazji progesteron i betę hcg, wiem że na tym etapie nie powinno się za bardzo sugerować betą.
Wyniki na 6 tydzień 3 dzień ciąży miałam następujące:
Progesteron 33,20 ng/ml
beta hcg 38 457 mIU/ml
Widziałam różne normy bety na dany tydzień ciąży i zgłupiałam, czy powinnam się martwić czy też wszystko jest dobrze..
hej, fajnie że dołączyłaś 😊
Tak jak piszesz beta na tym etapie już niewiele mówi, tym bardziej że przy takim etapie zwalnia. Każde laboratorium ma swoje widełki. Musisz cierpliwie czekać na wizytę, a wiem jakie to ciężkie 🙄
 
Tak, też widziałam że już wjechał i sierpień.
W sumie nie za dużo nas na Lipcówkach tak
mi się zdaje. Myślę że sporo dziewczyn nie odezwie się póki nie poczują się pewnie z ciążą - ja sama w zasadzie nie wiem czemu zaczęłam udzielać się tak wcześnie, bardzo bym nie chciała musieć się pożegnać, a jedna etap bardzo niepewny. No ale mam nadzieję, nie, ja to wiem!, że będzie nad tu tylko przybywać 🍀🍀❤️
tak tak ja też zawsze odzywałam się po wizycie serduszkowej. Teraz moja sytuacja jest tak dziwna, że chyba musiałam z kimś pogadać i poczytać 😛
 
Tak, też widziałam że już wjechał i sierpień.
W sumie nie za dużo nas na Lipcówkach tak
mi się zdaje. Myślę że sporo dziewczyn nie odezwie się póki nie poczują się pewnie z ciążą - ja sama w zasadzie nie wiem czemu zaczęłam udzielać się tak wcześnie, bardzo bym nie chciała musieć się pożegnać, a jedna etap bardzo niepewny. No ale mam nadzieję, nie, ja to wiem!, że będzie nad tu tylko przybywać 🍀🍀❤️
A ja właśnie zaczęłam się udzielać wcześnie, żeby mieć wsparcie w Was Dziewczyny, bo kto mnie zrozumie bardziej niż Wy :-) co by się nie działo :-) u mnie wybiło 7+2, jutro mam wizytę kontrolna i mam nadzieje, ze będzie wszystko ok. Chciałabym podziękować bardzo dziewczynom, które radziły mi, żeby zaopatrzyć się w glukozę o smaku cytrynowym - faktycznie petarda i dałam radę przeżyć krzywą cukrową bez wymiotków ;-) Wszystki badania z 1 trymestru z krwi wyszły mi ok, chociaż nie powiem jakiś dziwny stresik jest przy badaniu na HIV - jakieś wtedy dziwne myśli i obawy nachodzą człowieka 😂😂 Trzymam za Was wszystkie Dziewczyny kciuki!! Uważam, że ta grupa to potega💪😁
 
reklama
Do góry