reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2022

Ja mam duży serio, a przed nie miałam, znaczy jakaś Spyrka była nie był płaski a teraz serio mi widać, mąż mi mówi że bardzo widać
Wiesz co średnio jest to możliwe :) dziecko ma oewnie Ok 2 cm macica pewnie niewiele się powiększyła :) Brzuszki tak szybko nie rosną. Narazie dziecko rozwija swoje narzady a potem dopiero zaczyna rosnąć a wraz z nim brzuch. Pewnie narazie to wlasnie wzdęcia od progesteronu i hormonów :) Ja w pierwszej ciąży byłam mega chudziutka i mimo to brzuch się pojawił tak pozno :)
 
reklama
Dlatego ja nigdy nie wypowiadam się na temat szczepien szanuje tych co mają odwagę się zaszczepić ja jej nie mam. Covida przeszlam w tamtym roku i naprawdę uważam ze chyba bardziej boję boję szczepienia. A tym bardziej że nikt mi nie zaręczy czy napewno po szczepieniu lekko to przejdę. A nawet jeśli przejdę lekko to kto mi zaręczy że bez szczepienia może też bym tak samo przeszla jak po szczepieniu. Dla mnie ciaza nie jest momentem na takie rzeczy i żaden lekarz mnie do tego nie przekona bo nikt nie weźmie później za to odpowiedzialności a obwiniac będę się tylko i wyłącznie ja . W ciąży trzeba na wszystko uważać lekow nie można przyjmować a szczepionki juz tak ??? Nie bardzo mnie to przekonuje
Dokładne też dla mnie to dziwne, szamponu z apteki na łupież nie mogę a szczepić się tak to dla mnie kpina. Ja jestem po 2 dawkach. Nie zamierzam w ciąży brać trzeciej no chyba że będą jakieś cyrki z przyjęciem do szpitala czy coś ale termin my tak że raczej powinno być ok. Powiem wam że szwagierka moja miała teraz termin na październik, gin mówił że to jej decyzja ale ze wsumie 4 fala pewnie będzie się dopiero rozkręcać, ona ur wcześniej bo w 35 tyg i szczepiła się po połogu z zalecenia dr. Ale na prenatalnych bardzo ja namawiali. A jak mówiła że się boi o dziecko, czy potem będzie ok, czy będzie się dobrze rozwijać itp to oficjalnie dr jej powiedziała że to się okaże za kilka lat 😲ale ze oni namawiają bo na oglądali się ciężkiego przebiegu i zgonów i kobiet w ciąży. Ja właśnie dostałam wiadomość że moja młodsza kwarantanna do następnej niedzieli z przedszkola bo ich pani ma pozytywny wynik
 
Ja mam duży serio, a przed nie miałam, znaczy jakaś Spyrka była nie był płaski a teraz serio mi widać, mąż mi mówi że bardzo widać
Mi też brzuch się zrobił większy po pierwsze przez wzdecia a po drugie od kad wiem ze jestem w ciąży chodzę bez wciągania go. Automatycznie to się chyba wyłącza 😂😂
Ja zawsze byłam szczupła a w ciągu miesiąca przytyłam już 1,5kg. Po za tym co chwile cos podjadam. 😂😂 ja się nie martwię o kg bo i tak wszystko zniknie bo mam takie geny. Moja mama dopiero po 40 zaczęła tyć. W tedy będę się martwić. 😄
 
Wiesz co średnio jest to możliwe :) dziecko ma oewnie Ok 2 cm macica pewnie niewiele się powiększyła :) Brzuszki tak szybko nie rosną. Narazie dziecko rozwija swoje narzady a potem dopiero zaczyna rosnąć a wraz z nim brzuch. Pewnie narazie to wlasnie wzdęcia od progesteronu i hormonów :) Ja w pierwszej ciąży byłam mega chudziutka i mimo to brzuch się pojawił tak pozno :)
Oczywiście nie twierdzę że to przez duże dziecko ale właśnie progesteron itp No i wzdecia dochodzą głównie wieczór ale fakt że to przez ciążę. No i przy kolejnych ciążach widać przeważnie szybciej.
 
Ja to się tak zaczęłam bać tego wirusa, że rozmyślam nad szczepieniem w 2 trymestrze... Mój ginekolog jest bardzo za. Znacie kogoś kto się szczepił w ciąży? Czy któraś już podjęła decyzję?
Szczepienie jest bezpieczniejsze niż przechorowanie covid. Znam nie jedna kobietę, która się zaszczepiła w ciąży - ale w drugim lub trzecim trymestrze. Przeciwciała przechodzą też do dziecka, więc je zabezpiwczasz. Proszę, nie słuchaj i nie czytaj amtyszczepionkowców, bo aż głowa boli od tego jakie bzdury oni wypisują. Lekarze wiedzą co mówią.
 
Hej dziewczyny! Ja już dziś 8+4 mdłości praktycznie brak, piersi raz bolą raz nie, ale mam straszne nasilenie AZS. Czy któraś z was ma może atopowe zapalenie skóry i też takie nasilenie objawów w czasie ciąży? Już chyba wypróbowałam wszystkie naturalne sposoby na łagodzenie objawów i nic. Do tej pory miałam maści ze sterydami ale niestety w ciąży odpadają.. :(
 
Dużo zdrowia dla całej Waszej trójki
Dzizas, dziewczyny. Też zlapalam koronę. Jutro mamy wymaz w trójkę. Ja, chłop, córka 1,5roku. Zrobiliśmy testy domowe, rodzice pozytywni, dziecko negatywne i oby tak zostało. Na szczęście jesteśmy zaszczepieni i poza brakiem smaku i węchu to nic nam nie dolega, ale mam mocnego stresa o mojego bobasa w domu i tego w brzuchu
 
Jestem zaszczepiona dwiema dawkami, od szczepienia nie miałam nawet kataru. Nie przesadzajmy
Tez właśnie się boje. Z grona moich znajomych większość przeszła szczepienie okropnie. Po drugie Ci znajomi strasznie zaczęli teraz chorować. Z jednego przeziębienia w drugie wkraczają… mąż mówi ze u niego w pracy tez Ci co zaszczepieni ciagle chorzy…
 
reklama
Do góry