reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
U nas na wigilię najpierw barsz czerwony z uszkami potem grzybowa z makaronem. A na stole chałka, sałatka jarzynowa, karp i mintaj bo ja i dzieci nie jemy karpia, kapusta zasmarzana z grzybami, pierogi ruskie i pierogi z kapustą i grzybami i ciasto sernik. I taka tradycja żeby każdego choć po trochu aa i kompot z suszu
 
W wigilie nie, ale w święta właśnie z teściową myślimy to będą moje pierwsze święta poza rodzinnym domem😄 Chyba będzie sałatka z tuńczyka z ryżem ananasem, porem i rodzynkami. (Chociaż te rodzynki średnio za mną przemawiają, nie każdy lubi) i taka zwykła brokuł, jajko, feta i sos czosnkowy. I może jarzynowa klasycznie 😄 ja bym wolała zrobić gyrosa bo to chyba każdy lubi, ale teściowej się przejadła i nie chce jej, a szkoda. Z gości będzie rodzeństwo męża wiec się nie wtrącam za bardzo 😂
Gyros najlepszy :D dobra jest jeszcze sałatka z makaronem z zupek chińskich albo taka z makaronem w kształcie ryżu, szynka, rzodkiewka, ogórkiem i szczypiorkiem :Do polecam :D
To skoro Świateczne jedzonko to co u was się jada w Wigilię ?
U rodziców jest ta Siemieniotka, a u teściów zupa pieczarkowa. To jedyna różnica.
Potem są makówki.
U rodziców i w sumie u teściów też potem na stół wędruje chleb, ziemniaki, kapusta z grzybami, ryby, kompot z suszu. Na koniec pierniki, ciastka, wino wytrawne dla tych co lubią.
U nas na wigilię barszcz i grzybowa, pierogi, ryba po grecku, karp, kapusta z grzybami, makaron z makiem, śledzie, sałatka jarzynowa i oczywiście barszcz z suszu
Dzieeczyny jak odetkac ten cholerny nos. No gdzies tam daleko przytkany oddycham japetą przez to 😁 sucho w gardle i przez to wszystko mam wrazenie ze jakos nie moge zlapac oddechu ( tutaj moze juz wjezdzac moja nerwica 🤪) . Atakuje sola fizjologiczna , inhalcje i juz mnie to tak na maksa irytuje... :(
A jakieś inhalacje i płukanie zatok ? I stopy moczyć w gorącej wodzie - też pomaga. Czasem pomaga też taki specjalny masaż nosa na odetkanie :D czytałam wogole że czasem jest coś takiego jak katar ciążowy ze względu na hormony..
 
jak z serem feta? Kurde nigdy takiej wersji nie jadlam ale brzmi niezlee
Screenshot_20211214_163814.jpg


To jest przepis z Thermomixa 😉
 
reklama
ale ten prena... to chyba to samo co sol fizjo ? Sola psikam
Prena na katar ma olejki eteryczne w sobie 🙂 też używam, bo 2 tygodnie byłam mocno przeziębiona i mam wrażenie że nie przeszło do końca. Woda morska hipertoniczna do tego i dla mnie ulga🙂 używam tylko rano i na wieczór.

U nas na wigilii ląduje barszcz czerwony, kapusta z grochem i grzybami, pierogi z kapustą i grzybami, zupa grzybowa oraz rybka (karp + miruna, a u teściowej halibut) 😜 potem również ciasta i sałatki. Ale niestety w tym roku bez % 😆

Ja wam trochę zazdroszczę, że wasi lekarze przez pryzmat pracy chętnie wam dają L4. Ja pracuje w szpitalu, mam styczność z setkoma osobami dziennie, chorymi również. A jak zapytałam o L4 to może mi dać jak będę chciała, ale wiecie bez takiego przekonania czy chęci a chodzę prywatnie więc jestem trochę w szoku.
 
Do góry