reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Na test z krwi do pappy powinnyśmy się umawiać tydzień przed USG genetycznym, czy w tym samym dniu co USG? Co wam mówili wasi lekarze? Zapomniałam się swojego zapytać :/
Wcześniej, najlepiej jakiś tydzień aby móc wyniki już na usg, ale wszystko zależy w którym tygodniu robisz USG bo pappa tez od któregoś tygodnia można dopiero pobra
 
reklama
coś w tym rodzaju mi się widzi zeby kupić, ale jeszcze zobaczę.
Bo może najpierw skorzystam z rady @Majaga żeby dać sobie zwykłą poduszkę między nogi i spróbuję nauczyć się tak spać za wczasu żeby się zacząć przestawiać na spanie na boku.
Teraz spanie na brzuchu krzywdy nam i dzidzi nie zrobi ale jak ja śpię tak przez całe życie to potem z dnia na dzień się nie przestawię.
No ja od tygodnia śpię na boku z poduszką między nogami, ale nie jest to dla mnie super 😂 liczę na to że ta ciążowa da mi komfort i przespane noce!!!
 
pije lecz nie wiem ile moge sypanej kawy wypić w bezpiecznej dawce :/
Moj lekarz mówił, że skoro piłam kawę przed ciaza to w ciąży jedna mogę, kiedyś piłam taka z dwóch łyżeczek, ale teraz na razie nie ma mowy i pije z jednej płaskiej
Ja zmuszam się do picia większej ilości wody żeby głowa nie bolała bo u mnie kawa jeszcze odpada, nadal mi strasznie nie smakuje 😔
Wiem o czym mowa ale mnie już ta głowa tak bolała, ciśnienie niskie, że zalewam ją taka ilością mleka, że to bardziej mleko z kawa, ale się chociaż nie mecze potem jeszcze z głowa :(
Ja mam cisnienie ok, kawa nie pomaga, będę musiała chyba isc do neurologa bo ja juz jestem na skraju załamania…
Bardzo współczuję:(
 
Mam to samo, zero bólu głowy ale brzuch codziennie jak na okres :( lekarz kazał brać czopki scopolan jak będzie mocno bolało ale też wolę ich nie nadużywać. Mówił że mam pewnie zrosty w macicy i to wszystko musi popuszczać i dlatego tak boli...
Miała być super przerwa od okresu a wychodzi na to że jest podobnie tylko nie raz w miesiącu a codziennie :/
No ja mam to samo rozczarowanie! Tak jak piszesz: cieszyłam się że odpocznę od okresu, a teraz ból okresu codziennie. Też mam wrażenie, że jak ktoś miał wcześniej bolesne miesiączki to bardziej boli w ciąży....
Jak byłam w szpitalu i dostałam środki na wywołanie poronienia to bóle miałam nie do wytrzymania, a dziewczyna obok mnie na sali, w tej samej sytuacji nie miała żadnych bóli (mówiła że miesiączki ma raczej bezbolesne). Także może taki jest organizm że bardziej odczuwa ból brzucha.....
Żadna koleżanka co ma dzieci nie mówiła mi o bólach, także jakoś nie byłam na to przygotowana psychicznie.
 
Ja po pobraniu nifty, byłam w Wadowicach i pytam kobiety czy często robią a ona ze jak pracuje 3 lata tak drugi raz pobiera 😲 trochę się zestresowałam. Co do bolu głowy mi trochę mniej boli odpukać. Ja nie brałam nic przeciwbólowego bo musiałabym codziennie. Szłam do sypialni, okno otwierałam poduszka na głowę i tak leżałam. Co do poduszki ciążowej miałam taka przy drugiej ciąży i teraz myślę czy kupić bo wsumie czy dasz poduszkę między nogami to to samo. Ale mi w ciąży bardzo boli biodro prawe i dół pleców. Teraz już się budzę kolo 5 z takim bolem. Nie wiem czym to spowodowane ale tak mam.
 
No ja mam to samo rozczarowanie! Tak jak piszesz: cieszyłam się że odpocznę od okresu, a teraz ból okresu codziennie. Też mam wrażenie, że jak ktoś miał wcześniej bolesne miesiączki to bardziej boli w ciąży....
Jak byłam w szpitalu i dostałam środki na wywołanie poronienia to bóle miałam nie do wytrzymania, a dziewczyna obok mnie na sali, w tej samej sytuacji nie miała żadnych bóli (mówiła że miesiączki ma raczej bezbolesne). Także może taki jest organizm że bardziej odczuwa ból brzucha.....
Żadna koleżanka co ma dzieci nie mówiła mi o bólach, także jakoś nie byłam na to przygotowana psychicznie.
Też coś może w tym być🤔 Ja okresy miałam takie że wymiotowałam z bólu, skurcze takie jak by ktoś mi macicę wyrywał i ból pleców w krzyżu że leki nie pomagały dopiero antykoncepcja. Z czasem trochę to złagodniało ale jak zaszłam w ciążę byłam przekonana że się nie udało bo takich mocnych bóli dostałam a tu niespodzianka. Niestety nadal też mnie pobolewa ale to już chyba taka moja natura i mam nadzieję że trochę to odpuści bo co to będzie dopiero w 3 trymestrze?

Też się zastanawiam nad tą poduszką ciążową. Ja akurat lubię spać na boku i ciągle wpycham między nogi kołdrę, więc u mnie chyba by się sprawdziła.
 
Któraś z Was pytała czy usg prenatalne robi się tego samego dnia co pobranie krwi na PAPPa. Otóż ja robiąc w 2014 roku miałam tego samego dnia usg i pobranie. Na wyniki czekałam tydzień.
Wiem że praktyka jest też taka że wcześniej pobierają krew a zs kilka dni usg, ale czytałam że to jest nieprawidłowe. Każdy dzień różnicy pomiędzy usg a pobraniem stanowi dużą różnicę. Załączam fragment artykułu na ten temat.
 

Załączniki

  • Screenshot_20211213-110244_Firefox.jpg
    Screenshot_20211213-110244_Firefox.jpg
    381 KB · Wyświetleń: 30
  • Screenshot_20211213-110256_Firefox.jpg
    Screenshot_20211213-110256_Firefox.jpg
    394,2 KB · Wyświetleń: 34
Hej kochane, pytanko do tych co odstawily kawe, znalazlyscie jakis zamiennik? Jak sobie radzicie?
Ja dzis 9+6 i od tygodnia juz kawy nie daje rady wypic bo mdlosci sie nasilaja ale jak tu zyc i funkcjonowac?? Prosze poradzcie cos.

Milego dnia i tygodnia wszystkim Lipcoweczkom. Duzo zdrowia bo widze ze kilka dziewczyn choruje lub zle znosi, a tym ktorym objawy luzuja tez wiecej luzu i wiary ze z bejbikiem nic zlego sie nie dzieje!

Jesli sa jakies wizytowki dzisiaj to prosimy i swieze info z brzuszkow 🤗
 
reklama
Właśnie dzwoniłam do mojej poradni z prośbą o założenie karty ciąży.
Dowiedziałam się, że mogą mi wystawić zaświadczenie o ciąży, ale kartę będę mieć założoną dopiero przy kolejnej wizycie, czyli dopiero 11 stycznia. Ech...
 
Do góry