reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny jako że pracuje w szpitalu i mam wgląd do danych pacjentów to napiszę wam jakie imiona są u nas najczęściej spotykane (rocznik 2021) 🙂

Piotr
Max
Franciszek
Aleksander
Jan
Michał
Nikodem
Antoni
Szymon
Tymon
Marcel
Cezary
Gabriel
Igor
Oskar
Mieszko
Artur





Milena
Pola
Maja
Zofia
Julia
Oliwia
Laura
Martyna
Łucja
Ida
Helena
Gaja
Liwia
Hanna
Emilia
Zoja
Jagoda
Liliana
Inga
Lena
Mieszko fajne!
 
Ja też jem dużo mniejsze porcje, ale nie częściej tylko rzadziej. Efekt jest taki że od poczatku ciąży schudłam ze 3 kg, no ale wagę mam normalną, nie mam niedowagi więc się tym nie przejmuję. Pewnie później nadrobię. Po prostu nie jestem w stanie jeść częściej i więcej. Jem za to codziennie coś słodkiego, a wcześniej tego nie robiłam! Chyba muszę przyhamować! Też Was tak ciągnie do słodkiego?
Ja przed ciążą podjadalam duzo słodkiego. Wolałam zjeść polowe obiadu żeby później dopchać słodyczami 😂ale na szczęście waga była cały czas w normie. a teraz mi się odmieniło, w ogóle nie ciągnie mnie do słodkiego, może leżeć na stole i nie ruszę a kiedyś bym się wściekła.
 
Ja dzis pierwszy raz od poczatku ciazy mialam taki poranek ze myslalam ze zdechne. Wisialam nad kiblem i tak mnie rwalo ze az miesnie brzucha mnie bola. Potem wypilam herbate z cytryna trasa 30km do pracy a warunki fatalne i przed robota przychodnia i morfologia. Jesli chodzi o imiona to my mamy w domu syna Aleksandra i corke Weronike. Teraz jak bedzie chlopak to bedzie Staś. Na corke brak pomyslu narazie. A jak Wasze brzuchy ? Ja juz nie pamietam jak bylo w poorzednich ciazach ale teraz mi sie juz ta brazowa kreska zrobila. Ogolnie jestem przerazona wielkoscia brzucha u mnie naprawde widac lekarka mowi ze macica jest wysoko , w kazdej ciazy jakos szybko bylo widac ale teraz to jiz chyba mega szybko
 
Ja narazie -1 na wadze. Jem zdrowiej trudniej przytyć.
Myślę, że z tym całym tyciem to jest trochę pomylenie i rozdmuchanie tematu.
Ogólnie wiadomo, że wcale nie trzeba jeść za dwoje tylko dla dwoje :-)
Mi lekarz mówił, że w całej ciąży dobrze jest przytyć 5-6 kg, bo byle waży dziecko, wody płodowe, łożysko itd. i wcale nie trzeba więcej tyć. Także przede wszystkim trzeba jeść zdrowo i się nie objadać.
 
Mi się zawsze podobało imię Dawid, ale mamy już w rodzinie jednego Dawida, urodziłam syna i mamy Kacperka ❤ a córeczką Ewunia ❤ teraz zobaczymy co chowa się pod serduszkiem ❤ ważne by było zdrowe i żeby donosić do 38t
Ja robię na obiad jajko w sosie musztardowy już ostatnio za mną chodziło 😊😊😊
 
Ja tej kresy w żadnej ciąży nigdy nie miałam. Brzuszek też już mam widoczny. Ubieram luźne bluzki żeby się nie wydać. U mnie wie tylko mąż, no i w pracy bo mam L4 ciążowe. Nawet dzieci nie wiedzą jeszcze.
 
Dziewczyny jako że pracuje w szpitalu i mam wgląd do danych pacjentów to napiszę wam jakie imiona są u nas najczęściej spotykane (rocznik 2021) 🙂

Piotr
Max
Franciszek
Aleksander
Jan
Michał
Nikodem
Antoni
Szymon
Tymon
Marcel
Cezary
Gabriel
Igor
Oskar
Mieszko
Artur





Milena
Pola
Maja
Zofia
Julia
Oliwia
Laura
Martyna
Łucja
Ida
Helena
Gaja
Liwia
Hanna
Emilia
Zoja
Jagoda
Liliana
Inga
Lena
A myślałam, że moje Liwia będzie mało spotykane :( a tyle czasu temu wybrałam...
 
A mam do Was pytanie dziewczyny :-) jak prowadzicie ciążę na NFZ czy prywatnie?
Ja od początku jestem prywatnie, ale badania kosztują majątek. Znajomy lekarz podpowiedział mi, że skoro płacę podatki, mam zatrudnienie to dlaczego mam płacić za badania.
No i faktycznie poszłam do lekarza na NFZ i mam skierowanie na badania (krew, mocz itd) i też na prenatalne. Także fajnie, tylko że ponieważ miałam już 2 poronienia wolę też mieć prowadzenie poleconego prywatnego lekarza, przynajmniej na początku ciąży. Wychodzi na to że wizyty mam podwójne :-) Czy któraś też tak kombinuje jak ja?
Logistycznie trzeba to dobrze rozegrać i się trochę nagimnastykować 🙂
Chodzę i tak i tak i moim zdaniem sporo kasy odchodzi za badania co mnie cieszy :)
 
reklama
Do góry