reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

A na pierwszej wizycie miałaś już widoczne serduszko i założona kartę ciąży? Za mną na pierwszej wizycie lekarz tez o niczym nie rozmawiał na drugą pojechałaś nieoczekiwanie szybciej bo pojawiło się plamienie. Wtedy też był już zarodek i serduszko, lekarz założył mi kartę ciąży i wtedy rozmawiał ze mna o prenatalnych. W którym tygodniu będziesz na następnej wizycie ?
A ja mam pytanie, bo tak nadrabiam i byłam na 1 usg, druga wizytę mam 22 grudnia, ale lekarz nic nie mówił o prenatalnych. Czekać grzecznie? Z tego co czytam większość z Was już ma umówione, czy któraś nie ma?

I czy na drugiej wizycie macie tez usg? Mi wpisali ‚konsultacje’ i Pani w recepcji powiedziała, ze jak konsultacje to bez usg.

Może chce tylko wyniki sprawdzić i zapisać na prenatalne .. jak u niego byłam jeszcze nie wiedziałam, ze tak to działa od Was teraz wyczytuje.

Chodzisz prywatnie czy na NFZ? Ja prywatnie (z pakietu PZU) mam USG co wizytę). Na NFZ są chyba 3 czy 4 USG przez całą ciążę
 
reklama
A ja mam pytanie, bo tak nadrabiam i byłam na 1 usg, druga wizytę mam 22 grudnia, ale lekarz nic nie mówił o prenatalnych. Czekać grzecznie? Z tego co czytam większość z Was już ma umówione, czy któraś nie ma?

I czy na drugiej wizycie macie tez usg? Mi wpisali ‚konsultacje’ i Pani w recepcji powiedziała, ze jak konsultacje to bez usg.

Może chce tylko wyniki sprawdzić i zapisać na prenatalne .. jak u niego byłam jeszcze nie wiedziałam, ze tak to działa od Was teraz wyczytuje.
Ja miałam wpisane wizyta ... ale w końcu umówiłam się tez na USG... bo wolałabym wiedzieć ze wsyztsko ok
 
A ja mam pytanie, bo tak nadrabiam i byłam na 1 usg, druga wizytę mam 22 grudnia, ale lekarz nic nie mówił o prenatalnych. Czekać grzecznie? Z tego co czytam większość z Was już ma umówione, czy któraś nie ma?

I czy na drugiej wizycie macie tez usg? Mi wpisali ‚konsultacje’ i Pani w recepcji powiedziała, ze jak konsultacje to bez usg.

Może chce tylko wyniki sprawdzić i zapisać na prenatalne .. jak u niego byłam jeszcze nie wiedziałam, ze tak to działa od Was teraz wyczytuje.
U mojego jest usg co wizytę. Mo sam wyznaczył datę na kiedy mam się rejestrować i mam na 3.01 to będzie 12+2
 
A na pierwszej wizycie miałaś już widoczne serduszko i założona kartę ciąży? Za mną na pierwszej wizycie lekarz tez o niczym nie rozmawiał na drugą pojechałaś nieoczekiwanie szybciej bo pojawiło się plamienie. Wtedy też był już zarodek i serduszko, lekarz założył mi kartę ciąży i wtedy rozmawiał ze mna o prenatalnych. W którym tygodniu będziesz na następnej wizycie ?

Chodzisz prywatnie czy na NFZ? Ja prywatnie (z pakietu PZU) mam USG co wizytę). Na NFZ są chyba 3 czy 4 USG przez całą ciążę
Prywatnie. Było już serduszko, ale powiedział, ze kartę ciąży założy 22 grudnia. Będzie to 10+4
 
mój tak samo. Jeszcze bez problemu wpisał mi wolne w dzień w którym mialam być w pracy żebym juz nie pracowała tylko na l4 poszła. Jak tylko wróciłam po macierzyńskim i stracie to wiedział, ze się staramy znowu i zdawał sobie sprawę, że zaraz może mnie nie być
Mój Szef też gratulował, wcześniej miałam Szefowe i też gratulowały. Ogólnie nie mogę narzekać bo z reguły w życiu trafiam na dobrycb ludzi ( Staram się słuchać intuicji otaczając się ludzmi i wybierając miejsce pracy).
w którym tygodniu zaczynały wam sie mdłości? ja jestem 6+1 i nic narazie, zero :)
nie pytan tylko ciesz się, oby jak najdłużej 🤪
 
A druga sprawa byłyście już u dentysty na wizycie kontrolnej? Przed ciąża wyleczyłam wszystkie zęby i nawet sobie wybieliłam, ale teraz już minęło 6 miesięcy od ostatniej wizyty i trzeba by było sprawdzić czy wszystko OK 😉
Ja mam aparat to i tak chodzę co miesiąc. Ale mi sie tak zęby posypały po ciąży.. tyle kasy poszło, że masakra, kuzyn miał co robić, drugi raz nie będę już unikała dentysty jak ognia, a tak robiłam.
 
Ja mam za sobą dwie wizyty. Na pierwszej był sam zarodek, na kolejnej już biło serduszko. Teraz mam wizytę 14.12. i dopiero będzie zakładana karta ciąży, oraz rozmowa o badaniach prenatalnych.
 
O kurczę, jeśli mogę Ci coś poradzić i Tobie też @Madzia86G to idź i to jak najszybciej, nieleczone zęby są bardzo niebezpieczne dla płodu, bakterie, które są w zębie z próchnicą są również w Twojej krwi i przechodzą przez łożysko. Mój dentysta opowiedział mi trochę o tym i aż byłam w szoku. A ząb wcale nie musi boleć żeby był zepsuty od środka, ja tak miałam. Ząb z zewnątrz piękny i biały a w środku czarno..
Oj tak, ja tak samo mialam. Mojemu kuzynowi podpadała moja 5, bo miałam na niej jakiś punkcik przebarwiony. Chcial obserwować, ale nie dawał mu spokoju, zrobił jego zdjęcie i w środku masakra, aż był w szoku
 
reklama
Co jak co ale za mną chodzi wszystko co pomidorowe 😅
Jak nie kanapka z pomidorem to pulpeciki w sosie pomidorowym. Istne szaleństwo 🤭
8E1BB9A7-F065-4541-90D5-CC5C78BBFB54.jpeg
 
Do góry