reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Jakie plamienia można uznać za bardzo niepokojące. Ja miałam dzień przed wykonaniem testu takie 3 krople żywej czerwonej kwi. Uznałam ze może to być zagnieżdżenie. Test na drugi dzień wyszedł pozytywny i to dwie grube krechy, kolejnego dnia tak samo. Nie chce chodzić na bety bo pamietam jak w pierwszej ciąży mnie to stresowało a i tak ostatecznie poroniłam. Poproszę chyba tylko o te plamienie i uciekam bo czytanie mi chyba nie służy …
Mnie pielęgniarka powiedziała, że jeśli pojawi się żywa krew to mam od razu iść do lekarza a nawet od razu na szpital jeśli krwi jest więcej, ale ja już byłam przy drugiej becie gdzie miałam wynik ponad 21tysięcy.

Jeśli te kropelki miałaś tylko wtedy a teraz masz cały czas spokój to obaw nie ma.
 
reklama
Doświadczone dziewczyny, możecie napisać trochę czego można się spodziewać na takich badaniach prenatalnych? Jak to wygląda? Jak długo trwa? 😉
OK pol godziny. To poprostu dokładne usg lekarz sprawdza nosek dziecka prseziernosc karku, itp itd wszystko opoweida. My dostaliśmy płytę z nagraniem. Określa jakie jest ryzyko chromosomu 21 i innych chorob.
 
Mnie pielęgniarka powiedziała, że jeśli pojawi się żywa krew to mam od razu iść do lekarza a nawet od razu na szpital jeśli krwi jest więcej, ale ja już byłam przy drugiej becie gdzie miałam wynik ponad 21tysięcy.

Jeśli te kropelki miałaś tylko wtedy a teraz masz cały czas spokój to obaw nie ma.
Miałam je dosłownie raz i to właśnie takie 3 krople. Trochę dziwne ale gdyby było coś nie tak to chyba byłoby tego więcej. Jeśli się powtórzy to od razu pędzę do lekarza
 
Jakie plamienia można uznać za bardzo niepokojące. Ja miałam dzień przed wykonaniem testu takie 3 krople żywej czerwonej kwi. Uznałam ze może to być zagnieżdżenie. Test na drugi dzień wyszedł pozytywny i to dwie grube krechy, kolejnego dnia tak samo. Nie chce chodzić na bety bo pamietam jak w pierwszej ciąży mnie to stresowało a i tak ostatecznie poroniłam. Poproszę chyba tylko o te plamienie i uciekam bo czytanie mi chyba nie służy …
ja mialam plamienia brązowawe 5 dni (tak jakby w terminie spodziewanej miesiączki, mowie tak jakby bo mam bardzo nieregularne okresy) i na koniec tego 5 dnia mialam zywoczerowa krew (raz) i to tak średnio (ani nie 3 krople ani też nie jakiś potop) i dlatego myslałam ze poprostu dostane dostane okres, a nie dostalam, dwa dni po zrobiłam test i zaszłam, wiec niby nic złego to plamienie nie bylo.
 
Dziewczyny czy któraś tak jak ja ma problem z połykaniem tabletek i wszystko gryzie? Boję się, że przez to witaminy i kwas foliowy słabiej się wchłoną i zaszkodzę dziecku 🥺 Strasznie mnie to martwi i stresuje...
 
A druga sprawa byłyście już u dentysty na wizycie kontrolnej? Przed ciąża wyleczyłam wszystkie zęby i nawet sobie wybieliłam, ale teraz już minęło 6 miesięcy od ostatniej wizyty i trzeba by było sprawdzić czy wszystko OK 😉
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny czy któraś tak jak ja ma problem z połykaniem tabletek i wszystko gryzie? Boję się, że przez to witaminy i kwas foliowy słabiej się wchłoną i zaszkodzę dziecku [emoji3064] Strasznie mnie to martwi i stresuje...

Podziwiam [emoji2962] Ja jak poczuje smak tych tabletek przy połykaniu to już mnie cofa, a co dopiero gryźć [emoji50]
 
reklama
Jak chodzicie do lekarza to golicie się na łyso? Powiem szczerze że js nie lubię być całkiem tam łysa ale jak chodzę do lekarza to myślę że tsk trzeba. 😂😂
Ostatnio chwaliła się że odkąd pije kole to nie mam zaparć... Niestety od3 dni sie mecze.
Ja dzisiaj się nie goliłam, bo nam strasznie suche wargi i bielizna drażni jak jestem na zero 🤦
 
Do góry