reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny, mam pytanie. Mój chce jechać na termy, a ja się boje że cały dzień w cieplej wodzie może zaszkodzić ciąży.. Co o tym sądzicie?
Przykro mi ale dla ciąży termy są niewskazane. Sami zgłębialiśmy ten temat bo zimą lubimy sobie pojechać na takie gorące termy, sauny itp i nawet w jednych termach Pani nam mówiła , że jeśli przychodzi kobieta w ciąży to dostaje wniosek to podpisania, że bierze sama za siebie pełną odpowiedzialność.

No chyba że mają tam temperaturę wody poniżej... 30 czy 35 stopni. Bo wszelkie baseny oczywiście można.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, pewnie o tym wiecie, ale może warto przypomnieć. Pamiętajcie, że to jest istotne kiedy bierzecie l4. Bo Wasze wynagrodzenie chorobowe/zasiłek, A później macierzyńskie będzie się liczyć jako średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy, przy czym te 12 miesięcy liczy się od takiego czasu gdy nie było łącznie w ciągu 3 miesięcy ani jednego dnia zwolnienia. Czyli np masz l4 w lipcu, wrześniu i październiku, idziesz na zwolnienie w grudniu więc Twoje wynagrodzenie liczy się od czerwca 2021 do lipca 2020. Ma to znaczenie jeżeli macie zróżnicowane składniki wynagrodzenia, premie itd. Mnie np jest korzystniej brać pod uwagę wynagrodzenie z 2020 i przerywać chociaż jednym dniem co 3 miesiac
to straszne wieści dla mnie, bo od lipca miałam na umowie faktycznie wykazana pełna wypłatę, wcześniej dużo mniej, ale z kolei od lipca zdążyłam być chyba raz czy dwa na zwolnieniu 😔😔 czyli będą liczyć średnia z tych słabych wypłat. Płakać mi się chce.
 
reklama
Mam pytanie do kobietek, które mają już dzieciaczki. Jak to było z Waszymi zachciankami? I czy były związane z płcią dziecka? Mocno mnie to ciekawi 😜
 
Do góry