reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Od samego początku ciąży. Nie ma terminu. Kobiety w ciąży nie można zwolnić, są od tego wyjątki ale to już trzeba by analizować sytuację konkretnej osoby. Zasadą jest, że nie można.
Od 12 tygodnia ciąży jesteś chroniona. Inaczej przy umowie na stałe ale na umowach na czas określony niestety dopiero od 12 tygodnia ciąży
 
reklama
A mnie znowu sernik chodzi po głowie 😫
mój tata gdy powiedziałam że kawa mi nie smakuje i że na serniki mnie ciągnie to powiedział: czyli będzie dziewuszka.

Mój oczywiście się ucieszył jak świnka w deszcz.
Mówiłam że mi sernik po głowie chodzi ?
Nigdzie dziś sernika nie dostałam. Co za ... skandal 😡
Mąż pojechał do sklepu, kupił mi ser twarogowy masło i co tam trzeba i jutro machnę blachę.
Będę mieć pod ręką bez łaski.

I mam wyniki swoich badań: hiv, kiła, zapalenie wątrobowe b i c, toksoplazmoza - wszystko ujemnie także cacy. Toksy też nigdy nie miałam.
 
Ja dziś właśnie powiedzialam kierowniczce że jestem w ciąży, żeby była przygotowana gdy nie przyjdę któregoś dnia do pracy, albo rano jej napisze że potrzebuję urlop.
 
Mam pytanie do osób biorących luteinę / duphaston czy zauważyliście, że po tych tabletkach czujecie się gorzej ? Nie wiem czy to zbieg okolicznosci, wzięłam dopiero dwie tabletki i czuję się strasznie [emoji2358] boli mnie głowa, jest mi niedobrze, nie mogę jeść... Nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy faktycznie większa ilość progesteronu może mieć na to wpływ?
Tak spowolnienie układu trawiennego. Dodatkowo zastrzyki z prolutexu mam,ale już rok faszerowana to się przyzwyczaiłam.
 
Od 12 tygodnia ciąży jesteś chroniona. Inaczej przy umowie na stałe ale na umowach na czas określony niestety dopiero od 12 tygodnia ciąży
Zupełnie nie prawda. Jeśli umowa o pracę uległaby zakończeniu po upływie 3 miesiąca ciąży jest przedłużana do końca ciąży. Ochrona wtedy jest od samego początku.

Na temat ochrony w ciąży, wypowiadania umów itd naprawdę można napisać książkę (zresztą nie jedna powstała) więc trudno się odnieść do każdej sytuacji bo trzeba by napisać tu elaborat.
 
Dziewczyny, mam pytanie. Mój chce jechać na termy, a ja się boje że cały dzień w cieplej wodzie może zaszkodzić ciąży.. Co o tym sądzicie?
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanie. Mój chce jechać na termy, a ja się boje że cały dzień w cieplej wodzie może zaszkodzić ciąży.. Co o tym sądzicie?
Nie zaleca się kąpieli w cieplej wodzie, najlepiej prysznic. To na samym początku ciąży. Zbyt gorące kąpiele i te długie mogą doprowadzić do poronienia - z tego co słyszałam
 
Do góry