reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny, pewnie o tym wiecie, ale może warto przypomnieć. Pamiętajcie, że to jest istotne kiedy bierzecie l4. Bo Wasze wynagrodzenie chorobowe/zasiłek, A później macierzyńskie będzie się liczyć jako średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy, przy czym te 12 miesięcy liczy się od takiego czasu gdy nie było łącznie w ciągu 3 miesięcy ani jednego dnia zwolnienia. Czyli np masz l4 w lipcu, wrześniu i październiku, idziesz na zwolnienie w grudniu więc Twoje wynagrodzenie liczy się od czerwca 2021 do lipca 2020. Ma to znaczenie jeżeli macie zróżnicowane składniki wynagrodzenia, premie itd. Mnie np jest korzystniej brać pod uwagę wynagrodzenie z 2020 i przerywać chociaż jednym dniem co 3 miesiac
 
Ja mam termin na 1 lipca wg lekarza ... a w mojej rodzinie wszyscy przed czasem się rodzą, więc na czerwiec powinnam iść . Ale tu od początku jestem i tak się tu zaaklimatyzowalam.
Ja mam 10 lipiec, ale u siebie też obstawiam czerwiec, bo z córką chodziłam do 37+2 i od odejścia wód minęło 1,5h jak miałam ją na rękach:d
 
Rozwiń :) Chcesz wiedzieć czy możesz tak zrobić? Owszem możesz. Jeśli dobrze pamiętam musisz mieć przerwę przynajmniej jeden dzień np. sobotę-niedzielę. Tak to pamiętam sprzed 3 lat jak się interesowałam tematem. Sama będę zgłębiać dla siebie zagadnienie czy nic się nie pozmieniało, to mogę dać Ci znać czy coś uda mi się ustalić. Jak Ty dojdziesz do jakiś ustaleń to też mi proszę daj znać.
Trzeba złożyć wniosek o przywrócenie przywrócenie pracy 30 dni przed i w dniu powrotu złożyć l4. Tak ja mam zrobić:D
 
reklama
Czytalam, że im wyższa beta tym bardziej nasilone objawy. Jak sprawdzalam na krzywej w necie to moja beta byla duzo powyzej średniej (taki wykres jak przyrasta pokazany na przestrzeni od 2 do 16 tyg chyba). A jak u Was? Mialyscie wysokie bety a brak objawow? Czy też to u Was jakoś skorelowane było z poIziomem bety?
U mnie beta była w gornej granicy aż się bałam czy nie za dużo. Nawet gin jak zobaczył mówił może mamy dwójkę? 😉 No i jak już pisałam czuje się jak g...
 
Do góry