reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Tak tak mam kod B więc 100% płatne, ale na umowie mam najniższą krajową więc tyle też mi teraz dali.
Średnią to oblicza ZUS i teraz to ZUS bedzie mi już płacił.
Parę lat temu koleżanka z mojego zakładu gdy zaszła w ciążę to też miała podobną sytuację i zadzwoniła, że za mało dostała ... i nie uwierzysz, policzyli jej że parę razy ,,przez pomyłkę'' dali jej premię ale się nie odzywali ale skoro ona się odzywa to powinna teraz to oddać bo jej się nie należało .

Jak już pisałam, czort z nimi.
Ja też mam na papierze najniższa krajowa a normalnie ponad 3tys zarabialam. Trochę mnie to martwi bo ja raczej do pracy nie wrócę z racji dużego dźwigania. Także co miesiąc odchodzi ponad tysiąc zł. Na szczęście mąż dobrze zarabia więc damy radę.
 
Cytomegalia nie jest objęta w programie badań dla ciężarnej, pomimo ze jest bardzo niebezpieczna dla płodu, bo nie ma na nią leków (tak mi lekarz powiedział, nie wiem ile w tym prawdy). Natomiast 3 ginekologów mówiło, żebym to koniecznie zbadała. W LuxMed zapłaciłam 127 zł za te badanie, bo to jak toksoplazmoza czy różyczka sprawdzają 1 - przeciwdziała, 2 - czy nie ma obecnie zakażenia.
tak, dokładnie, nie trzeba tego robić ale zalecają jednak.
W śląskich laboratoriach analitycznych i diagnostyce jest taniej, bo ok 40zl za 1 i 2.
 
Hej ja juz po wizycie wszystko dobrze serduszko bije 153 razy na minutę. Dzieciaczek ma 1.18 mm na prenatalne mam się umówić na 3 stycznia mi kazał. Jejq kamień s serca normanie mi spadł
 

Załączniki

  • 20211130_110837.jpg
    20211130_110837.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 65
reklama
Do góry