reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Na prawdę zaczynam się zastanawiac czy ja jestem w ciąży, czy zaraz okres dostanę. Nie mam żadnych mdłości, nie jestem zmęczona, nie chodzę sikać 😬
Tylko strasznie boli mnie brzuch, cały czas. No i krzyż 😖
 
A w pierwszej też się tak czułaś? Mnie tylko trzyma przy życiu to, że wiem, że przejdzie
W pierwszej chyba wxzesniej mnie wzięło.. No i chyba jeszcze bardziej to przeżywałam, bo nie miałam świadomości, ze ciąż to taka rewolucja dla organizmu 😅 serio, myślałam, że z 2 razy się rzygnie, a potem będzie tylko pięknie rósł brzuszek i to tyle 🤣 a już w ogóle byłam przekonana, że moja ciaza będzie tak wyglądać 😉 slinie się i marzę o kapuście kiszonej 🙄
 
Dziewczyny, A co z aktywnością fizyczną? Do tej pory byłam baaardzo aktywna, ale też niesamowicie łatwo przybieram na wadze. Chciałabym pozostać w jakiekolwiek formie, bo na razie jestem totalnym kapciem Jakie sporty Waszym zdaniem bierzemy pod uwagę, jakieś rekomendacje konkretnych programów Lewandowska lub coś? :)
 
Obojętnie czy ciąża zagrożona czy nie?! Jak kobieta ma leżeć od 2 miesiąca (moja koleżanka tak miała np.), to rozumiem ze ma poronic, bo nie dostanie l4? W jakim kraju żyjesz, tak z ciekawości, bo wydaje mi się to jakieś abstrakcyjne :) Chyba takie rzeczy tylko w krajach trzeciego świata się dzieją. Mam znajomych rodzących w Niemczech, Francji, Austrii, Szwajcarii i Anglii i w żadnych z ww. nie ma mowy o tym co piszesz.
Hej, wydaje mi się że już raz odpowiedziałam na te wiadomość, ale nie mogę tego znaleźć - nie ogarniam tego forum jeszcze. Może się powtórzę ale, jest tak pisałam wcześniej. Mieszkam od 10 lat w Szwecji i generalnie do ok 20 tygodnia utrata ciąży to poronienie i nikt specjalnie się tu tym nie przejmuje. Owszem pomogą, dają tabletki na wywołanie skurczy, jeśli poronienie jest zatrzymane i czasem odeślą z tym do domu (ja tak miałam) a czasami zostaje się pod opieką w szpitalu. Zanim płód zaczną traktować poważnie jak dziecko a nie jak zarodek, trzeba kombinować samemu, nikt nie wypisze zwolnienia L4, nikt nie przepisze tez żadnych podtrzymywaczy typu luteina itd.
Poza tym nie wiem przez co rozumiesz ciąże zagrożona, zważywszy na fakt że systemowo wykonuje się tylko JEDNO usg przez całą ciąże, właśnie ok 20 tygodnia. Chyba że jest się 35+ wtedy przysługuje jeszcze jedno. Trzeba też zaznaczyć że przez cały czas trwania ciąży jeśli wydaje się że wszystko jest ok, bada Cię jedynie położna (ginekolodzy zajmują się tutaj chorobami, a ciąża to nie choroba 😉- i to jest główne motto Szwecji, stąd brak zwolnień dla ciężarnych i brak uprzywilejowanych zwyczajów czy czego tam jeszcze). I tak można pójść prywatnie, ale zwyczajowo nikt tego nie robi.
 
reklama
Dziewczyny, A co z aktywnością fizyczną? Do tej pory byłam baaardzo aktywna, ale też niesamowicie łatwo przybieram na wadze. Chciałabym pozostać w jakiekolwiek formie, bo na razie jestem totalnym kapciem Jakie sporty Waszym zdaniem bierzemy pod uwagę, jakieś rekomendacje konkretnych programów Lewandowska lub coś? :)
Podpinam się pod pytanie. Również byłam aktywna fizycznie, ale od wiadomości od ciąży przestałam przez obawy o poronienie, czekam na wizytę i podpytam na pewno swojego gin ale i jestem ciekawa waszych opinii. [emoji16]
W pierwszej ciąży ćwiczyłam z Lewandowska ćwiczenia dla kobiet w ciąży, 6 tyg po porodzie wróciłam na personalne.. również mam tendencje do szybkiego tycia.[emoji31] Dlatego chciałabym coś robić w tej ciąży jeżeli dostanę zielone światło.
 
Do góry