reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Ja tak samo prenatalne to taki mus wg mnie i nie mówię o usg i peppa tylko nifty co trzeba zapłacić. Ja z córkami prenatalne płaciłam koło 400 zł a teraz dostałam na nfz aż mi dziwnie że z czegoś skorzystam 🤣 wszędzie prywatnie człowiek chodzi, dosłownie tylko do pediatry idę na nfz ale z córką chodzę do ortodaty, musi mieć aparat na żeby i pierwsza wizyta była prywatna a następna na nfz żeby aparat był i jak wychodziłam z gabinetu nie płacąc to kilka razy myślałam czy napewno wszystko zrobiłam 🤣 chore to ale niestety prawdziwe.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie odnośnie tarczycy : jakie macie TSH w ciąży ja mam 2,1 i zastanawiam się czy to jest ok czy raczej powinnam zaczac to obniżać ? słyszałam, że do 2,5 w ciąży jest ok a powyżej już trzeba by się zacząć martwić. Jakie macie z tym doświadczenie ?
Ja miałam teraz 2, 4 i dostałam większe leki. Ale ja też się już leczę na tarczyce 10 lat. A ft4 i ft3 robiłaś?
 
Ja jestem '94, w domu mam 1,5 córkę, teraz druga dzidzia 6+0. Będę na pewno robić badania prenatalne I i II trymestru, mój ginekolog prowadzący jest świetnym specjalista w tym zakresie, także.na każdej wizycie normalnej i tak patrzy tak, jak na prenatalnych. Nie będę robić genetycznych, ani III trymestru, jeśli nie będzie takiej potrzeby:)
Pjona też jestem 94' 😁
 
Dziewczyny czy warto ponownie zbadać betę w poniedziałek jeśli pierwszą betę robiłam wczoraj (piątek)? Słyszałam, że przyrost robi się po 48h ale to akurat będzie niedziela więc nigdzie nie zrobię 🤷🏻‍♀️
 
Obojętnie czy ciąża zagrożona czy nie?! Jak kobieta ma leżeć od 2 miesiąca (moja koleżanka tak miała np.), to rozumiem ze ma poronic, bo nie dostanie l4? W jakim kraju żyjesz, tak z ciekawości, bo wydaje mi się to jakieś abstrakcyjne :) Chyba takie rzeczy tylko w krajach trzeciego świata się dzieją. Mam znajomych rodzących w Niemczech, Francji, Austrii, Szwajcarii i Anglii i w żadnych z ww. nie ma mowy o tym co piszesz.
Mieszkam już 10 lat w Szwecji i tak jest jak piszę. Jeśli jest to początek ciąży (teraz nie powiem Ci dokładnie do którego tygodnia rozpatrują to jako początek, nie mam przy sobie tego dokumentu akurat) nikt się tym specjalnie nie przejmuje. Żadnej luteiny nikt nie przepisuje.. Nikt nie wyda Ci też żadnego zwolnienia.. Natomiast jeśli mija już ten magiczny moment i ciąża uznawana jest już za dziecko a nie tylko płód, wtedy faktycznie pomogą i ratują dziecko, ale do tego czasu trzeba sobie radzić samemu. Jeśli masz szczęście i pracujesz w państwowce i masz ciężka pracę zagrażająca dziecku (czyli nie wcześniej niż od czwartego miesiąca) to możesz pójść na chorobowe faktycznie, z tym, że jak mówiłam nie wszędzie i nie zawsze.
 
Dziewczyny mam pytanie odnośnie tarczycy : jakie macie TSH w ciąży ja mam 2,1 i zastanawiam się czy to jest ok czy raczej powinnam zaczac to obniżać ? słyszałam, że do 2,5 w ciąży jest ok a powyżej już trzeba by się zacząć martwić. Jakie macie z tym doświadczenie ?
Również mam 2,1 ft4 i ft3 w normie ale z racji tego że w trakcie starań brałam eurytrox 37,5 mg to endokrynolog mi podwyższył teraz na 50 mg.
 
Dziewczyny, ja generalnie nie mówię o prenatalnych tylko o tych genetycznych z wolnego dna, chyba że Wy przeskoczyłyście z tematyką [emoji4] nie wyobrażam sobie nie zrobić prenatalnych którychkolwiek a genetyczne właśnie rozwazam. Prenatalne prywatnie to ok 350 zł a genetyczne z krwi to ok 2500 zł [emoji85]Przecież bez tych prenatalnych to mogą niebyć wykryte wady które można leczyć jeszcze w życiu płodowym lub na które powinno się przygotować tuż po urodzeniu. W pierwszej ciąży miałam wszystkie prenatalne i te jakoś mi się wydawało że to raczej oczywiste że każda robi chociaż widzę że nie jest [emoji4] więc ze swojej strony polecam całym sercem. Zresztą u mojego synka też wykryto powiększoną miedniczkę nerkową i długo byliśmy pod kontrolą nefrologa.
Ah o genetycznych pisałaś 😂 a ja tu rozprawkę walnęłam o prenatalnych.
Nie ni, jakby w prenatalnych wyszło złe to genetyczne jak najbardziej, ale w innym wypadku az tak mi się nie nudzi 😉
 
Dziewczyny, czy tylko ja tak mam, że nie mam pojęcia o jakich badaniach mowa i liczę na poleganie na lekarzu? To moja druga ciąża, ale pierwsza zakończyła się na początku 8 tygodnia i kompletnie nie wiem o czym mówicie i skąd mam wiedzieć co powinnam zrobić. Mam nadzieje, ze poleganie na lekarzu mnie nie zawiedzie 😊
Luzik 😉 dla mnie taka niewiadoma to te nifty i peppa ( rozumiem tylko że nie chodzi tu o świnkę Pepę 🤣 )
 
reklama
Do góry