reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Ja byłam w piątek w Luxmedzie na krzywej cukrowej. Jeżeli chcesz smakową glukozę to musisz sama kupić, ale jeżeli zwykłą to oni dają na miejscu, nie musisz iść ze swoją. Ja od początku chodzę do lekarza prywatnie (poza Luxmedem), tam założyłam tylko kartę ciąży, żeby móc korzystać z badań. I wygląda to tak, że na początku każdego trymestru piszę do położnej na czacie jak wygląda sytuacja, że mam u nich kartę ciąży i wtedy wystawia mi wszystkie skierowania wg planu opieki okołoporodowej na cały trymestr :) Więc generalnie super sprawa! Placówka też jedna na całe trójmiasto, ale przeznaczona tylko dla ciężarnych, badania też umawiane na godzinę. Niestety przez to, że tylko jedna na cały region, kobiet było dość sporo... na szczęście dało się zachować duże odstępy.
Samo badanie całkiem ok, nie ma co się zrażać ;) Na początku było mi troszkę niedobrze, a na sam koniec strasznie chciało mi się spać :p potem coś zjadłam i szybciutko do domu :)
O, dobrze wiedzieć. Ja, przez to że mnie do lekarza skierowali z infolonii to musiał swoje 3 grosze dołożyć, że toxoplazmozy nie muszę robić, a że obciążę ia też nie. Trudno dyskutować z takim, przecież badania i tak będą mieli zapłacone więc po co ten opór. A ja chce wykonać akurat te badania bo moj lekarz mi zalecił więc poproszę o to przy pobieraniu jak już będę w placówce. Też mi robił problem o l4 że skoro prowadzę się prywatnie to tamten lekarz ma mi wystawić. Sytuacja była jednak szczególna o czym już wspominałam wcześniej więc w końcu wystawił.
 
reklama
stres zbędny zupełnie, ja mam problem z insuliną i często je robię, to badanie jest ok, nie polecam picia duszkiem glukozy, bo od tego potrafi zemdlić, masz na to kilka minut, więc spokojnie, ja piję normalną i nigdy jeszcze nie miałam problemu, niektórzy mówią, że warto wcisnąć sok z cytryny, ale nie korzystałam z tej wskazówki, pewnie ten sam efekt co smakowa
Cytrynową glukoza smakuje jak dla mnie najlepiej mimo, że nie przepadam za cytrynami to mi smakowało o dziwo.
 
Ja kupiłam najtańsza chyba na allegro pieluszkę z ceratką , zobaczymy jak się sprawdzi ;)
Dziewczyny, polecam Wam zajrzeć na olx, zdecydowaliśmy się kupić używany wózek , niestety moja wpatrzony oferta się sprzedała, ale sklep zaproponował fajne ceny na nowe modele które mają na stanie. Sklep bryka smyka.
No i ostatecznie zamowilismy tutis uno kolor menta, do piątku powinien przyjechać 😀
 
Ja kupiłam najtańsza chyba na allegro pieluszkę z ceratką , zobaczymy jak się sprawdzi ;)
Dziewczyny, polecam Wam zajrzeć na olx, zdecydowaliśmy się kupić używany wózek , niestety moja wpatrzony oferta się sprzedała, ale sklep zaproponował fajne ceny na nowe modele które mają na stanie. Sklep bryka smyka.
No i ostatecznie zamowilismy tutis uno kolor menta, do piątku powinien przyjechać 😀

Oooo to jak przyjdzie to wrzuć proszę jakąś fotkę! Ja właśnie tez planuje ten kupić :)
 
Hey dziewczyny:) a myślałyście z jakiej firmy kupicie lub kupiłyście smoczek i butelke? :)
Ja mogę polecić każdy rodzaj smoczka z firmy nuk, jeżeli chodzi o butelkę to dostałam w prezencie taka małą firmy avent i jest super ale wystarczyła jedna bo karmilam piersią więc była potrzebna tylko na moje dłuższe wyjścia a teraz jak syn ma już rok to używam też firmy nuk czy z rossmanna lub pepco, więc tak naprawdę ważna jest pierwsza butelka gdy dziecko dopiero się uczy ssać z butelki jak już się nauczy to da radę z każdą. Na poczatek wystarczy jedna bo jak się okaże, że będziecie karmić piersią to większą ilość będzie zbędna.
 
Hey dziewczyny:) a myślałyście z jakiej firmy kupicie lub kupiłyście smoczek i butelke? :)

Ja póki co zamówiłam tylko smoczki, marki Lovi, takie jak w załączniku.
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-04-06-20-28-58-703_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-04-06-20-28-58-703_com.android.chrome.jpg
    101,6 KB · Wyświetleń: 49
reklama
My zamówiliśmy zestaw butelek avent natural- planuję karmić piersią ale wiadomo butelka się zawsze przyda :) a są tam po 2- małe i większe, zawsze się przyda- może jedną zostawimy u babci jednej lub drugiej to zawsze będzie zapasowa :) smoczek mamy jeden, tez z aventu ale pewnie dokupimy jakiś- może lovi
 
Do góry