reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Ja mam IgG ponad 400. Wynik widziało dwóch lekarzy i położna i wszyscy powiedzieli, że to oznacza, że byłam szczepiona lub przeszłam różyczkę w przeszłości. Nikt nie zalecił badania IgM, bo byłam rocznikiem szczepionym dwa razy (jako dziecko i później jako nastolatka). Toksoplazmozę IgG tez miałam wysoką- ponad 300 i już w internecie wyczytałam, że to źle i powinnam zrobić kolejne badanie za 3 tygodnie (IgM mam ujemne). Ci sami lekarze nie widzieli w wyniku nic niepokojącego.
Mój gin z kolei tylko igm zleca bo to pokazuje co jest teraz. Podobno wysokie stężenie przeciwciał igg może świadczyć o trwającej infekcji stąd też czasem lepiej zrobić igm żeby być pewnym czy na pewno jest wszystko w porządku.
Kurczę nie mogę znaleźć książeczki ale coś mi swita szczepienie w 13rż... Podobno od 88 było obowiązkowe więc też musiałam być szczepiona.
Nawet gdy byłaś szczepiona to nie masz żadnej gwarancji że masz przeciwciała. Jeśli chcesz wiedzieć to musisz zrobić badania (no chyba że już je zrobiłaś) :-)
 
reklama
Mój gin z kolei tylko igm zleca bo to pokazuje co jest teraz. Podobno wysokie stężenie przeciwciał igg może świadczyć o trwającej infekcji stąd też czasem lepiej zrobić igm żeby być pewnym czy na pewno jest wszystko w porządku.

Nawet gdy byłaś szczepiona to nie masz żadnej gwarancji że masz przeciwciała. Jeśli chcesz wiedzieć to musisz zrobić badania (no chyba że już je zrobiłaś) :-)

W przypadku chorób, które występują często bezobjawowo (np. toksoplazmoza) IgM i IgG są potrzebne, ale różyczka jest chorobą, która daje dosyć specyficzne objawy, więc sądzę, że jeśli się na nią choruje to po prostu o tym wiesz. Tak sądzę, ale medycyny nie kończyłam :D
 
W przypadku chorób, które występują często bezobjawowo (np. toksoplazmoza) IgM i IgG są potrzebne, ale różyczka jest chorobą, która daje dosyć specyficzne objawy, więc sądzę, że jeśli się na nią choruje to po prostu o tym wiesz. Tak sądzę, ale medycyny nie kończyłam :D
Tak to prawda w przypadku różyczki :) .

Ale to właściwie po co robić badania w kierunku różyczki ( już wiem dlaczego mój gin powiedział, że to bez sensu) - jest to choroba która może przechorować kilka razy więc określanie igg jest bez sensu bo czy jest dodatnie czy ujemne to na to samo wychodzi. No a igm to widac jak jest dodatnie :D
 
Mój gin z kolei tylko igm zleca bo to pokazuje co jest teraz. Podobno wysokie stężenie przeciwciał igg może świadczyć o trwającej infekcji stąd też czasem lepiej zrobić igm żeby być pewnym czy na pewno jest wszystko w porządku.

Nawet gdy byłaś szczepiona to nie masz żadnej gwarancji że masz przeciwciała. Jeśli chcesz wiedzieć to musisz zrobić badania (no chyba że już je zrobiłaś) :-)

Jadę w przyszłym tyg :)
 
dziewczyny, mam prośbę żebyście pomogły mi zinterpretować wyniki...
Toxo IgG wynik dodatni a IgM ujemny
Różyczka IgG dodatnia
CMV IgG ujemny IgM ujemny
 
Zerknęłam na kartkę od lekarza i ja mam jako zalecone (odpłatne) cytomegalię w obu parametrach ale różyczkę tylko igg.
Wybieram się w przyszłym tygodniu, bo kazała tydzień szybciej (mam też skierowanie na pierdylion innych badań) a jako, że mam wizytę w Sylwestra a w międzyczasie są święta to jadę w przyszłym tygodniu. No a że trzeba być na czczo a przy obecnym samopoczuciu boję się prowadzić z rana bez śniadania, to dodatkowo muszę się zgrać z grafikiem męża, żeby miał wolny poranek i potrzymał mnie za rączkę:) a tak poważnie, to musi być moim kierowcą, sam unika pobrań krwi jak ognia :)
 
reklama
IgG dodatnie oznacza przwbyta chorob
IgG ujemne znaczy że nigdy nie chorowalas
Ujemne IgM znaczy że nie chorujwsz w tym momencie
To takie proste? :D dzięki!

cukier mi wyszedł w dolnych granicach. Co mnie szczerze zdziwiło...bo ja na owocach, słodkich serkach, słodkich bułach i miodzie...
no i kiepska hemoglobina i hematokryt poniżej normy. No i ciężar właściwy moczu jest zbyt niski. Kompletnie nie wiem co to oznacza :( Cała reszta wygląda ok. póki co.
Tylko jakaś pieprzona infekcja się przypałętała. Co mogę bezpiecznie stosować w ciąży?

A tak w ogóle to strasznie gratuluję wszystkich udanych wizyt ! :yes: Tak Wam dziewczyny zazdroszczę! Ja swoje bubu widzę dopiero w następny piątek na genetycznym.
 
Do góry