reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

@findmysky kciuki
@zuzkaaa może okolice 16 powiem, nie zdecydowałam jeszcze i często zmieniam zdanie raz chce troche wczesnjej raz pozniej ale na pewno grubo po 12 tyg. On jest uważany za ten bezpieczny bo ryzyko poronjenia bardzo mocno spada ale ono zawsze będzie
Pewnie wyjdzie jak ostatnio i powiem w 20 tyg... Bo nie mogłam się zebrać
 
reklama
W ogóle pomóżcie... Jak liczyć te tygodnie ciąży? Jestem w tym lewa. OM miałam 7.10.

Mam 5+1 ?

Serduszko widać już podobno w 6 tyg., ale ja wiem, że owu miałam późno (jakieś 2 tyg. temu), bo mam długie cykle.

Jak byłam w pierwszej ciąży lekarz mi tłumaczył, że liczą tygodnie od daty ostatniej miesiączki. Tydzień jako pełne 7 dni. Z tego, co zauważyłam w większości lekarze operują pojęciem skończonych tygodni. Albo konkretnie np. 7 t 3 d. Widoczność serduszka to kwestia indywidualna, zależy od wielu czynników, począwszy od umiejętności i sprzętu danego lekarza ;-). U mnie przykładowo serduszko było widać w 1 ciąży w skończonym 7 tc (wcześniej tylko pęcherzyk), a przy 2 ciąży dwa bijące serca widać już było w 5 tc.
 
Cześć :) Forum znalazłam zupełnym przypadkiem i postanowiłam się przywitać. O ciąży wiem od 3 tygodni (test ciążowy), natomiast u lekarza byłam w zeszły piątek i na ten moment widać jedynie pęcherzyk. Ciąża została oceniona przez lekarza na 5 tydzień, chociaż wydawało mi się, że jest już bardziej zaawansowana (nieregularne cykle i choroba Hashimoto). Mam do Was pytanie- czy robiłyście już badania, tj. toksoplazmoza, różyczka, cytomegalia i inne zalecane na początku ciąży, czy jest to według Was za wcześnie? Lekarz odmówił mi skierowania, mówiąc „że nic mnie nie ominie” i mam przyjść za 3 tygodnie. Niestety, ale nie wzbudził mojego zaufania i mam zagwostkę. Dajcie znać. Pozdrawiam!
 
Cześć :) Forum znalazłam zupełnym przypadkiem i postanowiłam się przywitać. O ciąży wiem od 3 tygodni (test ciążowy), natomiast u lekarza byłam w zeszły piątek i na ten moment widać jedynie pęcherzyk. Ciąża została oceniona przez lekarza na 5 tydzień, chociaż wydawało mi się, że jest już bardziej zaawansowana (nieregularne cykle i choroba Hashimoto). Mam do Was pytanie- czy robiłyście już badania, tj. toksoplazmoza, różyczka, cytomegalia i inne zalecane na początku ciąży, czy jest to według Was za wcześnie? Lekarz odmówił mi skierowania, mówiąc „że nic mnie nie ominie” i mam przyjść za 3 tygodnie. Niestety, ale nie wzbudził mojego zaufania i mam zagwostkę. Dajcie znać. Pozdrawiam!

Cierpliwości :-). Pewnie zleci, jak będzie widać już bijące serduszko. Ja tak wcześnie badań w poprzednich ciążach nie robiłam. Powodzenia :)
 
W ogóle pomóżcie... Jak liczyć te tygodnie ciąży? Jestem w tym lewa. OM miałam 7.10.

Mam 5+1 ?

Serduszko widać już podobno w 6 tyg., ale ja wiem, że owu miałam późno (jakieś 2 tyg. temu), bo mam długie cykle.
sciagnij aplikacje ciazowa na tel one tam licza termin porodu i podaje w ktorym tyg obecnie jestes :)
 
reklama
Hej dziewczyny, to i ja sie przywitam!
Poczytuje was od dluzszego czasu i wres,cie sie ujawniam :-)
Cieszy mnie i jednoczesnie jestem zaskoczona, ze duzo tu mam z duza ilosca dzieci!
U nas jest ogromna niespodzianka... bo 4 ciaza! A mlody ma 10 miesiecy! Coreczki 12 i 8 lat. O ile 3 dziecko bylo planowane, tak 4 ciaza jest dla nas duzym zaskoczeniem.
Oj duzzoo lez wylalam po tescie, ale to chyba ze stresu jak sobie damy rade? Zwlaszcza, ze mieszkamy bez rodziny, za granica, oboje pracujemy i aktualnie kupilismy dom, ktory remontujemy!
Wizyte mam w przyszlym tygodniu
Bedzie to 6t 6d serducho powinno juz bic...

Z doswiadczenia wien, ze h mnie kazda ciaza zupelnie inna! Z dziewczynkami spokojniej, z synkiem wymioty, potworne mdlosci i kreciolki w glowie. Zobaczymy co nam przyjdzie teraz :-)
 
Do góry