reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Misia u nas po konsultacji u neurologopedy wyszło ze Zosia ma na 100 do podciecia wedzidelko wargowe plus na 99% językowe ale tutaj powinien się jeszcze wypowiedziec laryngolog. Mamy dodatkowe ćwiczenia na odwrazliwianie także działamy w temacie. Na pewno mamy postępy bo już coś tam laduje w paszczy z łyżeczki, zaczyna sama ściągać no i wczoraj zaczęła gryźć pokarm. Wprawdzie były to andruty więc za dużo do gryzienia to tam nie ma ale zuchwa już powoli zaczyna ruszać prawidłowo. Musimy teraz skupić się dodatkowo na odwrazliwianiu zapachowym i za jakiś czas na nauce picia z kubka. Ogolnie to nawet wodę powinnismy podawać z łyżeczki. Jak najmniej butli smoczkowej używać.
Jesli chodzi o jedzenie to wcina tylko takie produkty, które nie mają intensywnego zapachu czyli chrupki, pieczywo, wczoraj skusila się na kawałek ziemniaka.

Za to w nocy tragedia. Nie wiem czy zęby czy jakieś koszmary nocne ja męczą czy brzuch boli po nowych produktach ale ponad godzinę trzeba było ja nosić, zdesperowana dałam połowę dawki przeciwbóla i dopiero zasnela. W zlobku w poniedziałek też masa kup, miały po mnie dzwonić ale się zlitowaly, we wtorek kupowo lepiej ale darla się strasznie i w ogóle nie chciała spać. Wczoraj już było ok. Także nie mam pojęcia co jej jest / było.

Emol jak u ciebie sytuacja?
 
reklama
Jeszcze 4 dni do terminu:) milo ze pytasz. Bylismy dzisiaj w zoo i troche pochodzilismy. Wlasnie wracamy. Boli mnie kregoslup, brzuch sie spina, ale to zadna nowosc. 1.10 bylam na ktg, potem mialam usg i samolot. Na usg niby 2990(artur tyle samo mial a porodowo 3450, wiec wiem ze raczej bedzie tak samo) a na samolocie juz mam rozwarcie na 2 palce. Na pytanie czy przenosze powiedzial gin ze nie jest to takie pewne. (Nie pamietam czy to pisalam czy nie o tej wizycie). Takze wykorzystuje meza ale bedzie co bedzie. Duzo dziewczyn na forum rodzi w dniu terminu lub +/-1dzien wiec licze ze ja dluzej czekac nie bede
Bab dobrze ze cos zaradzili. I ze pediatra nie zwrocil uwagi na wedzidelko

Aim dorasta. Dobrze ze nie placze, tylko sie cieszyc.
 
Bab kurcze skomplikowane to jest. No bo pomimo problemów z jedzeniem Zosia Ci ładnie przybiera.a co mówili na picie rurką?
Emol jak wchodzę na forum to spodziewam się opowieści z porodówki już. Oby szybko poszło i bez komplikacji.
 
Taaaak i koniecznie zdjęcie.
Picie z rurki raczej średnio wskazane ale bardziej niż picie z butelki jeśli wciska język do otworu i dopiero próbuje pić.
 
Hej dziewczyny.

Ola W. Jak po powrocie do pracy ?

mi steasznie szybko zleciał pierwszy tydzień. 2 zapowiada się wcale nie lepiej..strasza zaczyna kaszle..I czyżby już czekała na mnie opieka.

Emol..kocuki zaciśnięte...odezwij się jak będziesz już po

Dziewczyny czy słyszeliście o zrastaniu się warg sromowych U dziewczynek. Mam problem że straszą...co jakiś czas mówi że ja niby piecze etc..zaglądam tam..wydaje mi się że wygląda ok...Ale sama już nie wiem...czy myślicie że lekarz rodzinny może to sprawdzić??

Czy Wasze dzieci potrafią już wytrzymać bez drzemki w ciągu dnia ? My dziś wstaliśmy po 8..O 12 tej nie było szans na drzemka.. chciała zasnąć o 17 tej ..Ale to my już nie pozwoliliśmy...W tyg nie było problemów z zasypainriem w ciągu dnia A Dziś i wczoraj nie udało nam się jej położyć.

Miłego kolejnego tygodnia Wam życzymy. Papap
 
Ja słyszałam o tym zrastaniu ale wydawało mi się że to u takich maluchów może tylko wystąpić. Myślę że lekarz rodzinny może zajrzeć aczkolwiek ja bym raczej do ginekologa poszła. Może to jakaś infekcja?
 
reklama
Rodzinny to by musiał być mega żeby to rozpoznać. Pediatra to tak, rozpozna. Tak czy inaczej powinno się zobaczyć tamtą okolice jeżeli dziecko zgłasza objawy. Ewentualnie pediatra wskaże ginekologa bo od razu mówię że większość "dorosłych" nie będzie chciała badać dziecka i możliwe że będzie trzeba szukać specjalnego dziecięcego albo takiego co dziewczynkę przyjmie. Ale luz- możliwe że zwykły pediatra rozwieje wątpliwości.
 
Do góry