reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Pochwalę się 3 sierpnia o 22.20 nasz skarb skończył roczek, to tak mamy 13 zębów, dzisiaj odkryty 13, mierzymy 74 i ważymy 8 kg, nie chodzi, ale stoi bez trzymania i za dwie rączki chodzi, chociaż tak jej nie prowadzam za często, bo chodzi jak paralityk, brzuch wypnie i tak leci do przodu i nogi tak dziwnie stawia. Urodziny spoko fajne, ale teściowie i siostra męża nie potrafią się zachowac, dostała od nich od siostry męża czyli matki chrzestnej piłke kolczatkę taką do cwiczeń gimnastycznych i małą książeczkę, sorry ale ja dawałam takie prezenty synowi kuzynki jak miałam dwanaście lat, a teściowie jakąś sukienkę z auchan na 74 rozmiar czyli za małą i jakieś leginsy na 92 cm chyba brali co było w sklepie dostępne, aha wszystko z auchan, tacy religijni mają pierwszą wnuczkę a nie umieją się zachwac, przypomnę że na mikołaja, gwiazdkę, zajączka czy dzień dziecka nie dostała od nich nic. A i jeszcze się rozprawiali nad tym że oni nie są za tym żeby dziecko miało zabawki interaktywne. No ok ale jest tysiąc innych rzeczy które dziecku można kupic, a nie, nie pamiętac o pierwszej i jedynej wnuczce i tak się zachowac, brak kultury naprawdę. Aha uprzedzę wasze pytanie kasy mają jak lodu, bo tesc za granicą pracuje. Boli mnie to naprawdę, bosobie na gwiazdkę złote łańcuchy kupują i drogie perfumy.
 
Przyszła Mamusia - wszystkiego najlepszego dla Kruszynki [emoji8][emoji512][emoji320][emoji322][emoji324][emoji323][emoji480][emoji517][emoji516].
Wiem, ze takie zachowanie ze strony najbliższych mocno zabolało, ale pamiętaj nasze dziecko, i my wiemy lepiej i kupujemy co najlepsze [emoji6]. Ja bym przy najbliższej okazji wjechała im na ambicje a przy tym podpowiedziala co warto kupić (pozachwycaj się przy nich prezentami, które inne dzieci w wieku Młodej dostały, powiedz jak to Wasza Niunia się super nimi bawiła i może coś do nich dojdzie [emoji6]). Ja też mam ciężki typ za Teściów. Bywały imprezy, gdzie fakt, że się pojawili to byl już największy zaszczyt i prezent sam w sobie [emoji23] (wesele mojej siostry np [emoji6]). Z prezentami dzieciowymi już się wyrobili, choć tylko starsze wnuczki (czyli moja Jagoda i bratanica) na tym zyskują. Moja Kalina nie dostała od nich nic, nawet życzeń (ale ja akurat ich na imprezę nie zapraszalam (mam na pienku z Teściową, więc oni nawet nie pofatygowali się z jakimkolwiek krokiem w stronę Młodej). Na komunie Jagi przyniosła z sobą swiezaka rzodkiewke dla Kaliny, także wiesz [emoji23][emoji23][emoji23].
Gratulujemy 13 zabka!



Kasia - kurde... Ciężki temat. Ja bym zrobiła lekkie śledztwo, i pogadala o nagłym apetycie Emi, rzucając wprost pytanie, że masz nadzieję, że żadnych wspomagaczy jej nie podaje, bo nie reczysz za siebie (np. ograniczysz jej kontakt z dzieckiem do totalnego minimum, przez fakt, że nie jesteś w stanie jej zaufać) [emoji6].
 
Przebiła mu sie lewa czwórka, ale prawa nadal tylko połowicznie wystaje :D


Wiem ze tema r juz bylX ale moze u ktorejs sie cos Zmieniło a szukam inspiracji:co dawac na noc do jedzenia?
Kuba dostaje kaszkę holle ale chyba to dla niego za mało. Nie mam pomysłu co i ile mu dawac :) mleko odpada, bo nie chce zeby zasypiał z butla w ręku, szczególnie ze juz od dawna tego nie robi
 
Kasia jak przeczytalam o tym apetizerze to az mna zatrzeslo. A czesto i na dlugo zostawoasz mala z tesciowa? Mnie tez takie rozne zachowania wkurzaja maksymalnie, do mojej tesciowej np dotarlo zeby nie dawac nedojrzalych jablek z Ogrodu Oliwce dopiero jak po nich dostala rozwolnienia. Mowilismy zeby nie dawala, a ona ze Oliwka jej placze i chce je jesc, wiec tak...
Prawda jest taka ze nie mowilismy jej tego bardzo ostro z wygody po prostu, bo strzelilaby focha na zasadzie ze w takim razie ona inaczej zajmowac sie nie umie, to my mamy;) Moja starsza cora moglaby zywic sie powietrzem;) jak byla mniejsza, tak z trzy latka, tesciowa chciala dawac jej apetizer i juz nie pamietam dokladnie ale jakies leki antyhistaminowe na laknienie???? Jak to uslyszalam, to dostalam na sama mysl takiego wk.... i Karolinka nie zostawala u niej sama, bo niestety tak jak Kasia u Ciebie nie mialam zaufania do niej i mysle ze spokojnie ladowalaby ten apetizer corze.

Pumelova i jak pierwszy dzien w zlobku?

OlaW ja tez widze po kupie co Oliwka jadla, sa takue duze niestrawione kawalki np marchewka z zupy itp.

Przyszla mamusia sto lat dla corci!:) wspolczuje takiego zachowania tesciow.

Aga ach te tesciowe...;)
 
Przebiła mu sie lewa czwórka, ale prawa nadal tylko połowicznie wystaje :D


Wiem ze tema r juz bylX ale moze u ktorejs sie cos Zmieniło a szukam inspiracji:co dawac na noc do jedzenia?
Kuba dostaje kaszkę holle ale chyba to dla niego za mało. Nie mam pomysłu co i ile mu dawac :) mleko odpada, bo nie chce zeby zasypiał z butla w ręku, szczególnie ze juz od dawna tego nie robi
Ja daje po prostu butle mm+ kaszka (czesto 7 zboz z bobovity), tylko my dajemy i zabieramy butle, Okiwka nie trzyma jej saba nie je godzinami. Teraz zaczniemy dawac tak jak Karolince jak byla nala przez rurke (ze szgledow logopedycznych).

Dziewczny kiedy chcecie zabrac smoczki dzidziolom? Tez mysle o wzgledach logopedycznych, ale az strach sie bac to zrobic...
 
Ostatnia edycja:
Ja zabrałam ok 6 miesiąca życia jako jeden ze sposobów na lepsze spanie w nocy. Oczywiście jak wiadomo z mojej historii żadna z metod nie pomogła, ta też :] kilka nocy było przeryczane, ja 2-4 godziny w nocy musiałam bujać ale smoczek przestał być potrzebny. Znaczy młody dalej się budził ale dało się go w miarę szybko znów uśpić bez smoczka - tak samo jak wczesnej smoczkiem.
Generalnie co do mojej historii jakiś czas temu pisałam że pojawiło się kilka przespanych nocy 20-5 - no to tylko informuje że to chyba był błąd systemu bo już znów się budzi kilka razy w nocy.
 
reklama
Pola ale on tez dostaje kaszkę na mm, ale NIGDY nie dostał kaszki z butli. Niiiiigdy.

Moj smoczka ma tylko do snu. Jak zasnie yo wyjmuje, jK sie w nocy przebudza to daje.

Aim „blad systemu” [emoji23][emoji23][emoji23]
 
Do góry