reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Beatka ja mocno pilnuje łóżka bo mam bardzo wysokie. Kiedy mi mama powiedziała jak mi wypadł z wózka " jak się z wujkiem chustalismy na kołysce to nam zawsze Bogdan (brat wujka) wypadal. Dopiero babcia kiedyś zobaczyła i zabroniła się nam chustac. “ :) wujek Bogdan ma się dobrze :)
Aim Trzeba pilnować to fakt ale nawet na Twoich oczach cos może się wydarzyć.
Pola chyba bym zawału dostała jakby monitor się włączył. Jeszcze włączam jak młody śpi w łóżeczku.
Linoone ja już nic nie zrobię poza ubezpieczeniem. 56pln place co miesiąc i wszystko mam w cenie.
 
reklama
Aim a co jesli dziecko ma ogolnie nierówne źrenice? Co prawda u Kuby zauważyłam to pozno, ale na prwno przed wszelkimi upadkami. I w zasadzie tylko przy sztucznym
Świetle. Lekarze Pomi co nic na to nie mówili.
Troche offtop, ale moze wiesz z czym to moze byc związane ;) albo na co zwrócić uwage u lekarza (nie, ani ja ani maz mie mielismy takich problemow)
Specem nie jestem, skierowałabym do neurologa (o ile by się udało to dziecięco się tych to mało jest) choćby dla świętego spokoju :)
niestety z doświadczenia wiem że lekarze przy ogólnym badaniu nie zwracają uwagi na wiele istotnych Rzeczy Dopóki im się nie pokaże że coś konkretnego cię niepokoi...
 
Całe szczęście łóżko ma 40cm. Zachowuje się normalnie, marudzi od kilku dni bo zeby idą, ale i zupkę i drugie danie zjadła więc jest ok :) Co nie zmienia faktu że wyrzuty sumienia mam. Linoone dzięki za pocieszenie :) A jak się czujesz?

Rozglądacie się już za następnymi fotelikami do samochodu? Które wybieracie 9-25, czy 9-36?
 
My już od dawna mamy, 9-36. Generalnie młody strasznie wystrzelił jeżeli chodzi o wzrost, ja jestem maleńka, mąż 180 więc też nie jakieś monstrum i jest najwyższy w rodzinie swojej, a młody 79 cm i to jest 90 centyl o_O nie wiem skąd to,po kim. No i 9 kg przebił w kwietniu chyba. Teraz 10 z niewielkim hakiem ma, to równo 50 centyl.
 
Ola W u nas Kuba ma nierówne źrenice. Jak miał z 2msc mąż to zauważył, powiedziałam jednej pediatrze na wizycie, stwierdziła że taka jego uroda. Po jakimś czasie, inna pediatra do której od tamtego czasu chodzimy, wysłała go na SOR, bo nie podobało jej się jak oddycha i chciała na cito prześwietlić mu płuca. W szpitalu okazało się że z plucami wszystko ok, natomiast lekarz badający zauważył te nierówne źrenice. I się zaczęło... wołała aż ordynatora z oddziału, żeby też ocenił, oboje stwierdzili, że trzeba to koniecznie dobrze zbadać i skierowali nas jak najszybciej na Niekłańską. Tam spędziliśmy caały dzień. Młody miał badane dno oka, konsultacje okulistyczną, neurologiczną, usg przezciemiączkowe. Badania nic nie wykazały, stwierdzili że najprawdopodobniej anizokoria fizjologiczna. Ja ani mąż nie mamy nierównych źrenic, ale podobno mój nieżyjący tata miał. Ale żeby mieć pewność, że nic z tego powodu się nie rozwinie, musimy być pod kontrolą neurologa, ostatnio powtarzaliśmy usg ale na szczęście wszystko ok. Ja jak poczytałam w Internecie o anizokorii, to pół nocy przed wizytą na niekłańskiej przepłakałam. I jak poszłam na wizytę do tej drugiej pediatry, to na początku mnie skrzyczała, czemu jej wcześniej nie powiedziałam, ale głupio jej sie zrobiło, jak poinformowałam ją, że jej koleżanka z przychodni zbagatelizowała to. A i to nie jest cały czas widoczne, musi być sztucznie oświetlenie, albo odpowiedni kąt padania światła
 
Nika - imie zobowiązuje [emoji23] tez jest taki ultra hiper ruchliwy i nie usiedzi w miejscu?

A powiedz mi jeszcze jak wyglda badanie dna oka? Tzn z Twojej perspektywy, bo w necie czytałam ;p
 
reklama
my również obstawiliśmy łóżko z mojej strony szafka i kojcem. Chciałam kupić barierke ale kojec jest wyższy więc chociaż do tego się przyda.

My mamy następne foteliki - 2 bo 2 samochody A będziemy osobno zawozic i odbierać ze zlobka. Oba od 0 do 18 bo nasza gwiazda ma 8kg dopiero [emoji85]

Agatka była u okulisty i miała jakieś badamia ale nie wiem co to było - na pewno rozszerzali jej przed tym źrenice. Byłam tam bo zezowala (Tak mi się wydawało)
 
Do góry