reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Katja tak dalej bezzebne Jas juz mial w tym wieku i u niego bylo nieodczuwalne zabkowanie.Co do fotelika to trabia o tym by nie kupowac uzywanych bo nigdy nie wiadomo czy ktos nad nie oklamuje i fotelik nie przeszedl jakiegos wypadku.Jesli masz po siostrze to ja bym nie kupowala nowego.
Ja mam po Jasiu prawie 7lat ma ale wszystko z nim ok .Jedynie wrzuce do pralki i wypiore ta czesc ktora mozna sciagnac.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Napolka ja jak coś ugotuję to max na 2 dni a jak zrobię więcej to od razu porcjuję do małych plastików i mrożę. Nic jeszcze nie pasteryzowałam i boję się że mi coś nie wyjdzie a tak to widzę że zamrożone [emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Napolka mi też smakuje te batony chodakowskiej :D kokosowy pyszny :D a promocja fajna :D
Ja robię najczęściej na dwa dni :)

Pumelova no to się obkupilas, ja jeszcze pójdę jutro tylko mężowi konto w rossmanie zaloże ;) ja Idze kupilam sloiczki z mięsem :) to mąż będzie zadowolony ze sloiczkow
Zdrowka :*

Maziajka a Jogoda nie dlawi się jak cos je większego ? Bo iga jak tylko cos niedokladnie zblendowane jest to się dlawi i boje jej się dać jajecznice czy np.bułkę .

Ale dzień... Iga marudna cały dzień, byłam u rodziców to cały czas chciała do mnie na ręce... W domu to samo niby mąż wolne ma a i tak pracuje w domu jeszcze oszalec idzie a on mi mówi co ty taka zła jesteś .... Teraz też jadła 40min temu poszła spać, obudziła się z płaczem mówię idź bo na pewno nie jest głodna , wraca po 2min i mówi idź ją nakarm bo inaczej butelkę jej zrobię :no:
 
Pumelova jedziemy 6 lipca hotel jest już zarezerwowany lot wykupujemy jeszcze w styczniu. Będziemy 7 dni. Cieszę się bo nie leciałam jeszcze nigdy samolotem i moje córki też nie a wybieramy się w pięcioro. [emoji16][emoji16]
Włosy mi też się sypią skoro już nie karmię to kupię sobie biotebal może pomoże.
Kasia trochę słabo z tymi słoiczkami w was może te jednoskładnikowe sama przygotowuj bo to najprostsze.
Jeśli chodzi o późne macierzyństwo to ma swoje plusy i minusy ja coś na ten temat wiem miałam córki berdzo wcześnie, a syn teraz w wieku 38 lat. Ze skrajności w skrajność, ale jedno jest pewne mam dużooo większą cierpliwość.
Aniek myślę że ci co prawą ci komplementy że odmłodniałaś to mają rację. Człowiek przy takim małym dziecku musi tryskać energią czasami resztkami ale dla obcych może to wyglądać zupełnie inaczej.
[emoji16][emoji16][emoji38]
OlaW ja czytałam gdzieś że najbardziej uczula białko z jajka i proponują ugotować je na twardo obrać białko i odrzucić i podać na początek połowę żółtka np do zupki zbledowane. Mam tak zamiar podać bo jeszcze jajka nie podawałam lub tak jak piszą dziewczyny jajecznica na parze.
Katja my też bez zębów i nic nie zapowiada się na nie.
Planuję jutro pojechać do smyka po tą siateczę bo Piotr uwielbia mandarynki i myślę że ta siatka będzie dobra bo tak mocno ssie te owoce i odrywa sobie drobinki którymi można się zakrztusić.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Napolka93 ja czytałam że początkowo to mięsa zblędowanego 1 małą łyżeczkę do np zupki. Ja kupiłam kurczaka bio i ugotowałam rosół z warzywami oczywiście bez soli, obrałam część miesa takie lepsze kawałki z udek i piersi (pierś jest bardzo sucha) i zblędowałam z warzywami dolałam rosół. I taką "bazę" zamroziłam w małych pojemniczkach takich na raz do odmrożenia. Potem wyciągam jeden odmrażam i dodaje np brokuł ze słoiczka lub np świeżo ugotowany ziemniak.
Jak nie mam czasu to wtedy kupny słoiczek.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Emol też miałam wyrywaną ósemkę. Moja krzywo rosła i nie przebiła się przez dziąsło tylko napierała na inne zęby. Pamiętam jak chodziłam z zamrożonym mięsem przy policzku, a i tak spuchłam. Chomik jednostronny byłam, a poszłam do pracy na następny dzień.

U mnie waga stoi, w dalszym ciągu 3 kg więcej niż przed ciążą ;/

Lidce urodził się wczoraj kolega, leży w inkubatorze, bo tak mu się spieszyło, że przyszedł na świat w 35 tygodniu.

Katja głos oddany. Ja mam smoczki z avent i chyba podobna różnica jak u Pumelovej na zdj. Niestety te mniejsze wyrzuciłam, więc nie wrzucę zdj.

Napolka ja ostatnio ubrałam sobie czapkę jak się bawiłam z Lidką, bo niedługo łysa zostanę ;p U nas trochę inne podejście do ćwiczeń. Mamy robić krótko a często.
 
Pumelova biorę nimesil czy coś takiego :) ale czy bardzo boli? Znosnie. w porównaniu do porodu to Pikuś :)

Napolka ja robię obiad np z jednej pałki kurczaka i wychodzą 2 obiadki (czasami 3, ale mój syn wybrednych już - dwa dni z rzędu nie chce jeść tego samego) a warzyw rzucam na oko, tak objętościowo patrzę czy mu wystarczy.
To jest mniej więcej 1,5 marchewki albo pół ziemniaka + pół buraka. Ciężko mi w gramach określić.
A jak jest mięsko to połowa to mięsko i np. 5 plastrów cukinii.
 
Pumelova ja też nie ograniczam, chciał by 15 razy to bym mu dała :) Grześ ma się ok, katar jest i lekkie odkaslywanie wydzieliny. Za to ja mam katar i boli mnie gardło i moja mama też :/ skąd to się przyplatalo do tych naszych maluchów?
My dołączamy do nocnych markow, na szczęście nie co noc ale się potrafi obudzić o 3 i godzinę gadać. Już mu misie nad lozeczkiem zdjelam, bo go pobudzaly :)
Neapolka ja robię na 2 dni obiadek, trzymam w lodowce. 2 ziemniaki, 2 marchewki, garść dyni, troszkę masla/lub oleju rzepakowego. Dziś 1/4 żółtka, jutro troszkę indyka. Rybki kupuje gotowce, bo się na nich nie znam. W kielichowym ciężko wydlubac te małe ilości zwłaszcza, że Grześ woli gęste, blenduje recznym.
Maziajka to ja mam teraz głupie pytanie, jak robi się jajecznica na parze?
Saba dziś Grześ przez te siatkę pół pomarańczy wyciumkał. Dobrze ze padł taki temat to sobie przypomniałam że ja mam. Bardzo fajny patent z tym rosołem, chyba go zgapie.
Katja poszedł głos.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pumelova nie patrzyłam na polskie sklepy z wysyłką do uk.Ale podejrzewam, że sama przesyłka drożej by wyszła niż zamówiony towar.Kiedyś pamiętam zwykły list wysyłałam do uk i płaciłam prawie 20zł...
Pumelova to pewnie zęby...Moja też strasznie marudna,dałam jej paracetamol bo wieczorem wyglądała jakby chora była.Biedna.
Napolka na takie małe ilości blender kielichowy nie sprawdza się.Mój R dziś próbował blendować cukinie i lipa.A mówiłam, żeby zblendował normalnym:) Nawet ładnie tą cukinie jadła.


Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja mam taki jakiś. No trochę jakbybkielichowy ale on do shake ów bardziej. Czyli czym wyżej tym weziej
1515880838-b50c23d28e544d13-aaaaaa.png


Taki daje radę ale trzyba trochę wody do niego dolać aby się nie sfajczyl :)
 
Do góry