reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Tylko na chwilkę..

Jak ogarniakam kuchnie to mała się odezwała. 5 dni ciszy. Pokala jak szalona, czułam mimo ruchu a potem zwykłego,siedzenia. Nawet nie wiecie jaka byłam szczęśliwa! Aż tyle musiałam czekać by ponownie się odezwała.. .. Ale jak tylko się położyłam, z radością by bardziej się nacieszyć to zamilkla i nie rusza się nic a nic haha, taka lobuzica moja :) na detektorze wszystko pięknie.
Ciekawe czy wróci do nor alnksci czy znowu każe na siebie czekać :)

Widzisz Lilith, Twoja cierpliwość została nagrodzona! Bardzo się cieszę i gratuluję, oby Córcia była teraz bardziej łaskawa i już nie wystawia Twoich nerwów na próbę ;)
 
reklama
Ciekawe kiedy ja poczuje, jestem niby szczupła no i dziś 15+6 ale kompletnie nic na razie...

Aim, bo u Ciebie pierwsze dzidzi, dlatego możesz poczuć później. Te ruchy są tak delikatne, że ciężko je skojarzyć z bobaskiem w brzuszku ;) Przy kolejnym dziecku nagle doznaje olśnienia, że te bulgotki to już ruchy są, a nie perystaltyka jelit :p
 
No hey! Dziś skończyłam14 tydzień , w poprzedniej ciąży chyba ok 19 tyg czułam ruchy, a teraz od kilku dni wydaje mi się jak leżę już wieczorem na łóżku, że mnie coś tam smyrnie, ciekawe :happy:
Z głodem mam różnie, raz czasem w ogóle nie chcę mi się jeść, a raz mam normalne napady obżarstwa, nie przewidzę, ale zawsze w domu mam coś z moich zachcianek, np ser biały, płatki, pomarańcze, banany.
Senna też bym pewnie była gdyby nie to, że z synusiem mamy taki układ, że jak On ma drzemkę ok 11 lub 15 to i ja korzystam, a i od jakiegoś tyg zaczął przesypiać spokojnie noce więc odczuwamy ogromną zmianę:blink:
 
jutro jedziemy na ferie i maja bardzo fajne masaze w tym osrodku co bedziemy- jakis specjalny pakiet dla kobiet w ciazy, wiec skoro maz nie chce mnie miziac to niech mi za takie masaze zaplaci przynajmniej haha :D:D

Dziewczyny co do ruchów to dzis 3 noc pod rząd wydaje mi sie, ze czułam w nocy pod pepkiem jakies smyranie, 2 ostatnie noce myslalam, ze mi sie to sni, ale chyba nie mozliwe miec 3 dni z rzedu taki sam sen...sama juz nie wiem. W dzien nie czuje zupelnie nic

Odnośnie SPA - czy któraś z Was korzystała z tego typu przyjemności w ciąży ?? Mieliśmy z mężem jechać na tego typu wypad, ale się trochę obawiam tych masaży, leżenia na brzuchu itd.
Co do ruchów to wydaje mi się, że pierwsze ruchy były już dwa tygodnie temu w moim przypadku. A teraz mam czasami takie uczucia pukania raz to w lewym a raz w prawym boku a czasami pośrodku, czy Wy też tak miałyście, że np. w danym dniu czułyście tylko po prawej stronie w jednym konkretnym miejscu ??

Dzień dobry :)
Po wczorajszym wypadzie do restauracji nadal czuje się najedzona i mam brzuch ogromny ;) Ale jaki pyszny ciepły gofr na deser zjadłam, mmnnniam.. :D
bulkasia, narobiłas mi takiej ochoty na gofry z bitą śmietaną i borówkami, że poleciałam do sklepu kupić borówki,ale jak zobaczyłam ilość tych borówek i cenę to musiałam przystopować :(

Lilith - gratuluję pierwszych ruchów. Dziecko będzie chyba dobrym opowiadaczem historii bo lubi trzymać w napięciu :p

Truskawka - gratuluję udanej wizyty, ale teraz odpoczywaj i mierz sobie te ciśnienia. Może ostatnio miałaś jakiś nerwowy okres, niewyspanie i przez to jest jak jest. Także muzyka relaksacyjna i odpoczynek :)

Na początku czułam przelewanie,burczenie itd... takie dziwne odgłosy a jakieś 2 dni temu pod pępkiem dosyć nisko takie puknięcia poczułam jakby ktoś mnie pięścią od środka uderzył ale tak lekko oczywiście :p
Czy któraś z was bierze Femibion 2 ?? Bo ja brałam ale bardzo zle się czułam ( zawroty głowy mało nie zemdlałam kilka razy ) i zastanawiam się czy to może od tych witamin...? Odstawiłam je na kilka dni i czuję się dobrze więc to całkiem dziwne....:(

Dokładnie Agness z tymi pierwszymi ruchami miałam takie samo odczucie jak Ty i z tym pukaniem od środka :)
Ja również biorę Femibion Natal 2 plus (tam jest dodatkowo żelazo i wit. D3) i powiem Ci, że też na przełomie 15-16 tydzień czułam się fatalnie i powiązałam to z tym suplementem i odstawiłam na dwa dni i lepiej się poczułam, ale na trzeci dzień znowu pogorszenie pomimo ominięcia dawki. Na czwarty dzień wzięłam i pod koniec 16 tygodnia do tej pory już się normalnie czuję pomimo brania tego suplementu. W środę idę do lekarza to podpytam jak z tymi suplementami.

Ale najpierw trzeba wykluczyc cukrzyce wiec mialam przedchwila pobierana krew i w poniedzialek wyniki.ale wogole bym sie niezdziwila Jesli mam ta cukrzyce ciazowa bo juz wczoraj M mowilam to Co niemialam w poprzednich ciazach i Super sie czulam tak Teraz mam wszystko.
Karo, nie martw się. To, że masz objawy, których nie miałaś w poprzednich ciążach nie jest od razu sygnałem do tego masz większe prawdopodobieństwo cukrzycy ciążowej. Także spokojnie trzeba czekać na wyniki badań z krwi. Później między 24-28 tyg. i tak każda z nas będzie miała doustny test obciążenia glukozą, więc będziesz miała jeszcze nie jedno badanie, żeby to sprawdzić.
 
Odnośnie SPA - czy któraś z Was korzystała z tego typu przyjemności w ciąży ?? Mieliśmy z mężem jechać na tego typu wypad, ale się trochę obawiam tych masaży, leżenia na brzuchu itd.
Miałam jechać końcem lutego i sporo o tym czytałam. Zdecydowana większość "atrakcji" odpada - masaże średnio bo większość ci nie wykona na leżąco na brzuchu już w 2 trymestrze, wszelkie cieplejsze wody (hydromasażem, jacuzzi itp) też nie są wskazane w ciąży, serio zostaje bardzo niewiele rzeczy które można -np zabieg na twarz także ja zrezygnowałam. Ale może jak doczytasz ofertę swojego spa to coś znajdziesz co cię ucieszy.
 
Dziewczynki, co do witamin, to mnie lekarz kazał brać Pregna Plus i Pregna DHA. Ponieważ cena na miesiąc kuracji spora (70 zł), zaczęłam szukać, porównywać i czytać opinie. Ogólnie skład w większości jest podobny. Ja w końcu wybrałam Pharmaton Matruelle, bo bierze się tylko 1 tabletkę (witaminy i kwasy), poza tym w składzie zazwyczaj o kilka mg było więcej tych składników. Poza tym zapłaciłam 70 zł, ale jest 60 tabletek, więc na dwa miesiące kuracji. Czytając opinie, kilka kobiet rzeczywiście pisało o Femibion, że troszkę gorzej się czuły, ale jak to z ciążą bywa - na wszystko można różnie reagować.
@Kasiulka! Ty pisałaś o jakichś witaminach za kilkanaście zł, niestety nie trafiłam na takowe w żadnej aptece :( Jak one się nazywają?
Acha, i jeszcze jedno. Moja bratowa miała dobre wyniki w ciąży i nie chciała żadnych dodatkowych suplementów, więc kupiła tylko DHA. Szczerze, też się nad tym zastanawiam, ale będę myśleć po skończeniu obecnych witamin :)
 
reklama
Do góry