reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Kika o rany placki ziemniaczane, mniam, również wieki nie jadłam. Chyba 6-7lat temu jak babcia żyła. Sama nie robię bo nie miałam nigdy czasu a moja mama preferuje z cukinii lub dyni. Może teściowa namówię jak pojadę. Nawet jej ziemniaki ogarnę do tego.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nawet lekarza nie pytałam czy moge uprawiac sex, w ogole nie mam ochoty, wiec nie jest mi potrzebna taka wiedza ;p wieczorami zasypiam tak koło 20.40-50 kłade głowe i od razu odpływam :D

Kika mniam zjadłabym!! mam taki blender fajny w domu i super sieka sie nim ziemniaczki, wiec czesto robie rozne placuszki, czy z ziemniaczków czy z cukinii-, do tego sosik i super fajny obiad ;)

Karo nie fajnie z tymi z tymi bolami brzucha, tym bardziej, ze masz prace stojąca i problemy z szyjka. Jednak w PL kobiety maja super opieke- l4 100% płatne i rok macierzynskiego, nie ma tego w innych krajach.
Ja jak chodze po młodego do przedszkola to sie boje co znow usłysze, zazwyczaj nie jest to nic dobrego ;p w zeszłym roku mialam rozmowe na dywaniku z dyrektorka (młody był w złobku), ze gryzie i bije dzieci, byłam dosłownie purpurowa na twarzy, na szczescie szybko mu to przeszło, bo przeprowadzenie rozmowy wychowawczej z dwulatkiem raczej jest mało mozliwe ;)
 
Aga moze tez byc głośniejsze (bliższe) z wawy [emoji14]

W przedszkolu u straszaka szkarlatyna... moja mama mówi, żebym nie posyłała syna przez wzgląd na siebie bo paciorki są wredne. Po konsultacji z bratem uznaliśmy ze faktycznie lepiej żeby był w domu. Zadzwonię w połowie tygodnia czy w grupie są nowi chorzy. Z rana łzy jak grochy bo on uwielbia. Mamy szczęście ze nie choruje wcale 100% frekwencji chyba ze urlopy wypoczynkowe jak sam mówi ;)

U mnie zaczęły sie schizy, "nie kopie". Nie czułam jej dziś cały dzien w końcu sie położyłam i zaczęła

A Lilth dopytałam o otulacze. Wiec tak, dziecko albo rodzi sie z dysplazja bioderek albo nie. I noszenie, opatulanie nie spowoduje ze nagle nabecie. Ale w rozwoju bioder zaleca sie jak wiaodomo luźne i szeroko rozstawione nóżki. Mówi ze idea jest dobra ale od pasa do góry. Ma to niby przypominać ścisk jak w łonie matki, mówi ze w łonie dziecko nóżki ma szeroko, są odwiedzone kolanka a stopy skrzyżowane. Do tego jest zawieszone w płynie owodniowym. Tu poprzez ścisłe optulenie nóżki sa mniej odwiedzone i wymuszona odsunięta pozycja stop. Przez to te nogi sie prostują bardziej. Ale jak mówi na pewno nie spowoduje to dysplazji bioder. Chyba, ze sie urodzi taki egzemplarz to wtedy pewnie trzeba byłoby zrezygnować. Moze nawet i przy 1b juz trzeba byłoby sie zastanowić :)
Ja przyznam ze patrząc na zdjęcia to materiał zdaje sie byc elastyczny i dzieci maja szeroko rozstawione, ale on widział to na żywo.
Dzięki Kasiu za info o otulakach przyda się na pewno :)

km5sio4pghry649q.png


hchy90bv2jl3015m.png
 
Cieszę się, że nie jestem sama w niewiedzy o płci i z zakazem seksu ;)

Czy któraś z was bierze może luteine jeszcze?
Bulkaasia ja mam luteine tez..

Truskawka moj siostrzeniec tak wszystkich gryzl i nic do niego nie docieralo ale wiadomo ciezko wytlumaczyc 2,5latkowi ze nie wolno. I raz jak ugryzl moja siostre w noge tez go ugryzla i od tamtego czasu juz sie to wiecej noe zdarzylo[emoji5]

xnw43e3k256g9p2p.png
 
Ja tez nie znam płci, może na następnej wizycie się dowiem ale ciśnienia nie ma na to :)
Z seksem jest tak że niby juz mogę teraz ale ostrożnie, ale oboje się boimy jakoś bo to trzeba delikatnie a to już bez sensu haha ;) czasami jest ale nie tak często.

Ja biore duphaston ale już mi zmniejszył dawkę żeby powoli odstawić.
 
Bulkaasia, i ja nie znam płci, mam zakaz na sex i luteine też biorę do tego duphaston, magnez, actifolin i clexane.

W ogóle, obdzwoniłam dziś wszystkie apteki w okolicy i nigdzie nie ma actifolinu! Mało tego, w hurtowniach też jest brak.
Znalazłam coś na necie i zamówiłam 3 opakowania.
 
reklama
Ja tez nie znam :( w 13tyg na prenatalnych 80% dziewczyna.. ale podobno "co lezy moze wstać"
Kupiłam juz trochę ciuszków nie mogłam sie opanować! :)) ale paragon jest.. w razie czego bede wymieniać! Za tydzien w środę wizyta... dłuży mi sie jak cholera!!!!! Matko od 7tyg na zwolnieniu leze i juz wariuje :((( kupuje wymyślam... a co do kłucia to mnie jakby jajnik.. to z lewej to z prawej.. ale jak sie położę-przechodzi :) albo niegrzeczna fasola szaleje albo rozciąga sie!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry