reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2017

Hej mi plec powiedziala juz po 11 tyg ale to tak hipotetycznie tylkp teraz w 12 tez na 100% pewny nie byl ale chlopa to raczej szybciej poznac, choc mam nadzieje jak u Kasiulki ze z chlopa zrobi sie dziołcha hihi.
A ja biore femibion natal.i wydaje mi sie ze tam tez jest jod, ktory tez jest zawsze wskazaniem dla kobiet w ciazy :)
Wlasnie czekam znow do ginka z wynikamo krwi wszystkonok.hemoglob.12,8 niezle a glukoza 82 wiec chyba nie ma tragedi :)

Napisane na LG-D605 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć :)
To moja pierwsza ciąża i dobrze tak sobie poczytac co ciekawego tu piszecie, pewnie znajde wiele odp. Na moje pytania :)
Ja właśnie kończę 14 tydzień i juz nie moge sie doczekać kiedy poznam płeć mojej fasolki :))
 
Witam Was dziewczynki, Wstałam rano z uśmiechem na twarzy , aż się chce ;) . Jeszcze tydzień w pracy i na zwolnienie, ale wiem, że już tego chce. Chce poświećić się po tym wszystkim dla mnie i dla Tośki ;) Czas zacząć się cieszyć stanem błogosławionym. Buziaki dla Was i miłego dnia . <3, :)
 
Czesc dziewczyny

Witam nowe mamusie.

Co Do szyjki chcialam tylko powiedziec ze ja poprostu mialam w poprzedniej ciazy problemy z szyjka bo brzuch Mi sie stawial i ciagnienie w dol mialam od 17 tyg i dlatego trzeba uwazac bo jak sie to Raz mialo to w 80% w nastepnej ciazy sie powtorzy. Teraz w 16 tyg sie zaczelo u mnie Co niejest dobre i w niemczech granica jest 3cm.ja mam 3.3 i w poprzedniej ciazy drastycznie w ciagu 2 tyg skrocila Mi sie o 1cm.ja niechce nikogo straszyc czy cos. Jak niemialyscie z tym Problemow to Raczej Teraz tez niebedzie.moj lekarz poprostu Co wizyte sprawdza wszystko i wole dnuchac na zimne

Karolina chyba niepogratulowalam coreczki

Ja niemam jakos takiego cisnienia na poznanie plci.wazne by zdrowe Baby a Reszta okaze sie w czasie. Wiadomo fajnie by bylo wiedziec ale nic na sile

Lilith ciesze sie ogromnie ze wszystko dobrze. Kiedy Masz polowkowe?
f2w3flw15r2h1ssa.png
 
Dziewczyny piszę do Was z prośbą o poradę,bo już sama nie wiem co mam robić i jaką decyzję podjąć :(
Chodzi generalnie o to,że jakiś rok temu robiłam prawo jazdy ale 2 razy nie zdałam i można powiedzieć,że się poddałam i już więcej nie poszłam na egzamin,bo 2 razy trafiłam na takiego buca okropnego,który mnie egzaminował :( zniesmaczona postanowiłam już nie iść na egzamin i nie wydawać zbędnej kasy na takich ludzi :(
Jednak nie ukrywam,że szczególnie teraz kiedy jestem w ciąży potrzebne jest prawko a jak urodzę to już w ogóle wygoda gdzieś jechać z dzieckiem jak mąż w pracy.
Mąż namawia mnie żebym poszła jeszcze raz na kurs i jak się sprężę to w ok miesiąc góra dwa zrobie prawko a na razie jestem w 3 miesiącu i nic po mnie jeszcze nie widać zero brzuszka :)
Sama nie wiem dlatego chciałabym poznać wasze zdanie co sądzicie o robieniu prawka w ciąży czy to nie za duży stres i w ogóle .... ?? W sumie dobrze się czuję a i tak siedzę całymi dniami w domu już na zwolnieniu :) Może mąż ma rację ...??
Chciałabym aby ktoś obcy spojrzał na tą sprawę i podpowiedział co by zrobił w mojej sytuacji...
Mojej mamy na razie nie pytam,bo wiem,że będzie przeciwna :(
 
Agnes jestes na l4 ja bym nie ryzykowala...co jak Cie skontroluja? Rozne rzeczy sie moga stac na jazdach etc a jak sie potem wytlumaczysz.Samo robienie prawka w ciazy w niczym nie przeszkadza ale juz na.l4 tak..


Karolina.gratuluje corki-)



010igov35ye70zfx.png
 
Agness - dobrze rozumiem Twoją sytuację [emoji5]. Serio. Zanim sprezylam się z prawem jazdy, miałam za sobą kurs zrobiony prawie 7 lat wcześniej i kilka niefortunnych egzaminów na koncie (robiłam kurs u siebie w mieście, a zdawałam gdzie indziej - nie znałam placu egzaminacyjnego ani miasta, więc było troszkę kiepsko). Do tego zawsze lepiej czułam się na miejscu pasażera - jako nastolatka miałam wypadek w mama, i dość mocno to we mnie siedziało.. Stąd nie spieszylo mi się. A porażkę przyjelam jako znak - że może lepiej, abym nie stwarzala swoją osobą zagrożenia na drodze.
W każdym bądź razie wzięłam sie w końcu w garść (po tych 7 latach). Wypytalam czy mam na nowo robić kurs po takiej różnicy czasu (okazało się, że nie), musiałam tylko przejść się do starostwa i wypełnić wniosek i heja.. Zdałam testy, wykupiłam dodatkowe godziny w dwóch różnych szkołach jazdy (na początku po 2), i po tych próbach zdecydowałam się na konkretnego instruktora, z którym wyjezdzilam jeszcze kilka ładnych godzin. Fajnie, bo przerabial ze mną wszelkie trasy egzaminacyjne. I udało się za 1 razem.
Mój mąż jak tylko odebrałam prawko kupił mi autko i puścił na głęboką wodę. Na początku było ciężko - ale.. Teraz jest dobrze [emoji5].
Stąd polecam jak najbardziej nie zwlekać, tylko.. Działać. Popytaj o super instruktora, który Cie świetnie przygotuje do egzaminu - podejdź do niego i zdaj [emoji6]. Trzymam kciuki [emoji5]


Jeżeli na L4 nie jest wskazane leżenie - to mimo wszystko bym spróbowała. Jeżeli jazdy będą zbyt stresowe, to..wówczas może rzeczywiście wstrzymać akcje. Zobaczysz sama co i jak [emoji6]
Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Maziajka ma racje. Ostatnio czytalam ze nawet robienie intensywnego kursu z jezyka angielskiego w celu przygotowania do egzaminu moze byc na l4 podstawa do wstrzymania wyplaty zasilku chorobowego (wpadl mi gdzies ostatnio w rece taki wyrok sadu jak rozgladalam sie co mozna a czego nie na l4). Nie czytalam o prawie jazdy ale pewnie jest ryzyko podobnego podejscia.

A ja mam jeszcze inne pytanie- do kiedy bierzecie kwas foliowy? Do ktorego tygodnia?
 
Ostatnia edycja:
Do góry