reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Hej hej :)
Ja też dołączam do lipcowych mamuś. Oby :) Bo córeczka miała być ze stycznia 2013 a jest z listopada 2012... Tak że czuję się trochę jak na minie...

Przede wszystkim życzę Wam wszystkim spokojności w święta i odpoczynku :)

Jestem z tych starszych mam - jeśli dzidziuś będzie w terminie, to urodzi się tydzień przed moimi 40 urodzinami. Tak że tak...
Mam wątpliwości co do badań prenatalnych, zwłaszcza inwazyjnych (po moich poprzednich doświadczeniach) - ale wszystko się jeszcze zobaczy. 30go mam wizytę w poradni prenatalnej więc popytam o wszystkie szczegóły i za i przeciwy.
Pozdrawiam was serdecznie :)
 
reklama
Czesc Kylesa, zapraszamy!;)
Ja bede mama po 35;) na prenatalne badania dostalam skierowanie, usg prenatalne robilam tez z ciazy z coreczka (5lat temu), teraz bede miala dodatkowo badanie pappa i mam nadzieje se na tym koniec:-) :)
 
Kasiulka no powiem Ci ze sa plusy tego nie jedzenia ale tez mogloby byc po srodku :D a nie ze nie jem prawie nic:-( bo tyle pysznoscii a ja czlowiek sie skusi to cierpi.

Aga to nazwiecie Cyprjanna:D

Kylesa witaj:-) a z coreczka wszysyko ok mimo wczesniactwa?

010igov3fkey3mez.png
 
Kylesa - witaj :-)
Nie dziwię Ci się, że boisz się badań inwazyjnych, ale może nie będą konieczne - czego Ci życzę. Nie dajmy się we wszystkim zwariować [emoji6]
Ja w 2017 kończę 35, mój M 40 - więc witaj w klubie młodych mam [emoji3].

Pola - 82?

Kasiulka - to ja Cię podziwiam, dwójka maluchów, mąż w niedyspozycji i pewnie kilka setek km do przejechania?
Co do tego jedzenia, to bywa różnie, ale cieszę się, bo ani uszka, pierogi z kapustą czy barszczyk nie zaszkodziły mi w niczym, a dla mnie święta mogłyby się tylko na tym opierać [emoji6]

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czesc Kylesa, zapraszamy!;)
Ja bede mama po 35;) na prenatalne badania dostalam skierowanie, usg prenatalne robilam tez z ciazy z coreczka (5lat temu), teraz bede miala dodatkowo badanie pappa i mam nadzieje se na tym koniec:-) :)

Dzięki :) :)
Mam nadzieję również :) U mnie może się wydarzyć tak, że zalecą mi pappa ze względu na wiek. No i co potem robić kurka, jak wyjdzie słabo? Grrr nie lubię tej niepewności... :)
Poczekamy zreszta, zobaczymy :)
 
Kasiulka no powiem Ci ze sa plusy tego nie jedzenia ale tez mogloby byc po srodku :D a nie ze nie jem prawie nic:-( bo tyle pysznoscii a ja czlowiek sie skusi to cierpi.

Aga to nazwiecie Cyprjanna:D

Kylesa witaj:-) a z coreczka wszysyko ok mimo wczesniactwa?

010igov3fkey3mez.png
Córeczka była w ciężkim stanie po urodzeniu (31 tydzień ciąży, hipotrofia - ważyła 1060gramów), w zagrażającej zamartwicy, z infekcją i wylewem do mózgu. Najgorszy czas - ok. roku - zajęły nam rehabilitacja i ciągłe badania i kontrole. W tej chwili prawie nie ma śladow po wcześniactwie (jedynie lekkie kłopoty z intergacją sensoryczną i koncentracją). Jest cudowną gadułką i troszkę ma do nadrobienia jeszcze.
 
Kylesa witaj, w ogóle nie musisz robić papa ani tym bardziej inwazyjnych. Co to zmieni? Nic! Te badanie przecież nie spowoduje, ze dziecko będzie zdrowsze. A czy ta wiedza jaki jest % na chore/zdrowe dziecko Ci tak bardzo potrzbna?
Co było przyczyna tak wczesnego porodu?

Aga prawie 400 km (380) ale dla mnie to nie problem ;) jestem zaprawionym kierowca odkąd mamy dziecko jeżdżę w zasadzie tylko ja. Mam straszna chorobę lokomocyjna i nie ma mowy, żeby sie nawet schylic i podać coś dzieciom.

Wiem, wiem z tym jedzeniem to musi byc okropne, ale bliżej końca
 
Aga, ja jestem 81;)

Powiem Wam dziewczyny, ze ja dzis sie zwazylam i pomimo mojego calego obzarstwa swiatecznego i braku ruchu schudlam pol kilo w stosunku do poczatku ciazy, a 2 kilo w stosunku do mojego ostatniego wazenia..
 
Kylesa to wspolczuje.. Tyle musialas przezyc i Twoja coreczka tez... Dobrze ze jak piszesz teraz juz wszystko jest w porzadku.

Moja coreczka urodzila sie w 36 tygodniu i 4 dniu (czyli prawie prawie juz 37 tydzien, gdzie porod jest juz norma), a jednak tez miala cechy wczesniacze i rozne (niewielkie, ale jednak) problemy zdrowotne z tym zwiazane...
 
reklama
Kylesa witaj, w ogóle nie musisz robić papa ani tym bardziej inwazyjnych. Co to zmieni? Nic! Te badanie przecież nie spowoduje, ze dziecko będzie zdrowsze. A czy ta wiedza jaki jest % na chore/zdrowe dziecko Ci tak bardzo potrzbna?
Co było przyczyna tak wczesnego porodu?

Aga prawie 400 km (380) ale dla mnie to nie problem ;) jestem zaprawionym kierowca odkąd mamy dziecko jeżdżę w zasadzie tylko ja. Mam straszna chorobę lokomocyjna i nie ma mowy, żeby sie nawet schylic i podać coś dzieciom.

Wiem, wiem z tym jedzeniem to musi byc okropne, ale bliżej końca

Nie wiadomo, jaki byl powód. Ale hematolog, do którego poszłam teraz nakazał mi robić zastrzyki z Clexane bo miałam kłopoty z przepływami w poprzedniej ciąży. I powiedzial, że po urodzeniu dziecka powinnam mieć badania genetyczne. Bardzo możliwe, że jakieś problemy z krzepliwością krwi...
 
Do góry