reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Pumelova córką się chyba zebrała ż choroby to Kubuś furczy i od rana ma stan podgoraczkowy :-/ przez dzień ok ale kicha i coś tam pokaszle.

Miesiączki też nie mam i wcale mi się nie spieszy żeby miec.
Wodę Kuba pije tylko w małych ilościach że strzykawki. A wodę z sokiem to dziennie tak do 100ml mu daje, ale dlatego że cały czas te.problemy z kupka ma i karmimy się kp+mm wiec tez powinien pic.
Abed mój też ile fabryka da tyle zje i wypije u się zastanawiam ile mu tych warzyw dawać.

Chybra jak mały się czuje?

Edit. Dopiero jak pisałam tego posta mnie olsnilo że moglam.inhalacje ż soli fizjol zrobić :-/ ale gapa ze mnie. Myślicie że moge.mu teraz koło łóżka włączyć żeby powietrze chociaż było inne?

Abed a czy te 2 posiłki zastąpiły ci karmienie czy zawsze po karmieniu proponujesz mleko?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Karuzela nie wiem czy takie włączenie inhalatora obok by coś dało i właściwie nie za głośne to trochę?:-p
A Leoś lepiej, przez 6 dni dawałam mu kropelki Nasivin i może to coś dało. Na pewno mniej kaszle, ale jednak nadal tak mokro. Inhalację mu raz zrobiłam to o wiele bardziej go dusiło w nocy więc odpuściłam. A i odkurzanie nosa nic kompletnie nie dało także pieron wie co to to jest.

Ja L daję wodę przynajmniej raz dziennie i dużo jej wypija w sumie.

Zaraz styczeń, a ja sobie mowiłam, że zacznę mu rozszerzać dietę więc trzeba by się w końcu jakoś przygotować:blink:Chyba będę dawać i słoiczki i domowe jedzonko, z K tak robiłam i w sumie pomogło to w wielu sytuacjach.

Boże dziewczyny, tak się dziś wynudziłam i obżarłam wszystkiego z nudów, że szok:eek: Przez Święta codziennie coś gdzieś robiliśmy, a tu nagle mąż do pracy, a ja z dziećmi, jutro muszę coś wymyślić sobie do roboty. A tak w ogóle dzieci mi się przez Święta przebodźcowały ewidentnie, w ogóle nie chcieli usypiać i po ogromnych bojach udawało się to dopiero po północy. Normalnie czyli tak jak dzisiaj np usnęli przed 22:blink:
Dobranoc:*
 
Karuzela nie zastepuje karmien, on je kilka lyzeczek tak zeby sie uczyl jesc i przy okazji sprawdzam czy ok z tym co podaje. Dzis byla dynia z marchewka ( wlasnie wyczytalam ze blad zrobilam bo pojedynczo sie podaje ;) ) a po poludniu jabko. To jest kila lyzeczek a wode daje dzeby sie uczl pic. Musze niekapek kupic bo na butelke rzeca sie jak szalony ;) zdrowka dla dzieci
 
Monti Twój tata jest mistrzem [emoji23]

A przy karmieniu piersią podczas rozszerzania diety trzeba podawać coś innego niż mleko z piersi? Bo nie wiem nawet...

Karuzela ja włączam na noc nawilżacz powietrza.



Napisane na Redmi Note 4X w aplikacji Forum BabyBoom
 
Monti mój jak było lato to pił wodę a teraz nie chce. :( czasami ma problem przez to z Kupa, leć dodaję więcej wody do posiłku i jest lepiej.

Kylesa jak się rozszerza dietę trzeba popic. Można mlekiem ale chyba lepiej wodą.
 
Hej, dawno mnie nie było ale dużo obowiązków i mało czasu na cokolwiek.
Niestety nie jestem w stanie nadrobić ponad 150 stron ale wyczytałam że wiele z was odwiedziło fizjoterapeute i u wiely ćwiczenia okazały się potrzebne wiec i ja chyba skoczę w styczniu aby sprawdzić co i jak.

Dziś za to byliśmy u pediatry. Waga 7140 a wzrost 66,5cm. Okazało się że młoda powinna już jeść 3 różne posiłki tzn zupa jarzynowa (zaczynamy od dyni bo po marchewce wyskoczyły krostki jak dostała parę łyżeczek jakieś 2 tyg temu) , owoc i kaszkę bezglutenowa także jutro będzie test smaków :) Kaszkę dodawalismy tylko do wieczornego mleka ale nic nie pomogło jeśli chodzi o dłuższy sen. Ze snem też nadal problem bo przed 24 raczej nie zasypia (nawet jeśli ja przetrzymamy i nie pójdzie na 15-30min drzemkę ok 19) także nie bardzo wiem jak mam ją przestawić.

Deprecha też mnie dopadła . Na Sylwka wyjeżdżamy także mam nadzieję że uda się zresetować.
Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ola W ja też proszę wszystkich żeby Agatki nie całowali po buzi (Nie chce mi się tłumaczyć że po rączkach też skoro to tak trudno zrozumiec) no i spoko raczej nikt nie całuje, moja mama na pewno, ale mam jedną osobę w rodzinie która zawsze zapomni. Wzięła na ręce w święta i już całus w policzek nosz *****.
Zagotowalam się, wiecej jej na ręce nie dam.

Chybra ja mam w maju i też się obawiam czy moja mama zostanie z Agatka bo się najzwyczajniej w świecie boi tak na noc, ale mam nadzieję że do maja przejdzie [emoji16]
Taak każda rodzina ma swoje demony...

Agniesia a jak z tym domem?

Misia coz, mój tata skomentował że skoro dziecko jest podobne do męża to charakter bedzie po mnie a to już w ogóle masakra. Staram się to brać na żarty ale przykro mi było bo mi tak zawsze mówi jaka jestem okropna. A jak mówię że mam charakter po nim, bo mam, to mówi że po jego tesciu. A on był naprawdę złym człowiekiem.

Ja nie wierzę ani w zauroczenia, ani w duchy, nie miałam żadnych objawień;)

Kasia831 3kg[emoji7][emoji7][emoji7]

Ewella kurcze ja nie wiem jak można dziecku wciskac. Jest u starszych takie przeświadczenie że dziecko musi jeść ale powinni mieć trochę rozumu.
Super że to nie uczulenie. Agatka ciągle ma krew w kupie, konsultowałam się z gastroenterologiem i od dziś nie jem nabialu i jaj... A w sobote ciocia jej pobierze krew do badan.

Pytałam jak podawac gluten, czy normalnie czy po 2g dziennie. Mam podawać normalnie

Inka dziecko noszone to dziecko szczęśliwe [emoji16]

Kylesa nie mam zamiaru odbierać nocnego karmienia bo młoda słabo przybiera a mnie to stresuje. A je najwięcej w nocy.
Gdzie tam wiosna, jeszcze się zima nie zaczęła. Chcesz tyle czekać faktycznie?

Aniek ja mam dziś kolędę ale my dajemy 50. Rok temu nie przyjęliśmy, 2.lata temu też nie bo się wkurzylam. 3 lata temu miałam kolędę która trwała 2 minuty i chodziło tylko o kopertę a przyszedł ksiądz który nas uczył religii ale nawet nie udawał że jest zainteresowany. Teraz przyjmiemy i zobaczymy jak bedzie. Tzn pewnie sama przyjmę bo mąż pojechał na rowerze do pracy i ni3 zdąży wrócić

Ewella moze po marchewce podam ziemniaka skoro tak reklamujesz:D

Kylesa haha no właśnie ja zostałam wykolegowana z bycia świadkiem na ślubie bliskiej mk osoby bo zeszłam w ciążę [emoji23] wprawdzie urodziłam ale jak tylko zaszlam to mnie zdegradowano. A w kwietniu w ciąży byłam swiadkowa u szwagierki i spoko.

Ewella my też byliśmy na spacerach, ale smogbył u nas straszny mimo pięknej pogody- mamy w koncu czujniki!

Monti ja nie daje wody, tylko próbowałam ale nie chciala, daje pierś do popicia.
Jak dawalam to przegotowana.

Cdn muszę się ogarnąć bo jadę na kawę do Pszczyny (Aniek tam koło Intermarche!;))







Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Pumelova nie mam pojęcia co zrobić... Ale widzę że moja radość życia zniknęła. I niestety ma to związek z tym, że K pije coraz częściej alkohol i wtedy mnie nosi i szlag trafia. Już wiem że nie mogę z nim dzieci zostawić i to mnie frustruje. Nawet nie mam jak odreagować. Spróbuję się dziś dodzwonić do ośrodka terapii uzależnień bo widzę że sam nic z tym nie zrobi. Nie chcę żeby moje dzieci miały ojca z problemem alkoholowym kurde :'(
Chciałabym żeby się nimi zajmował więcej i bawił. A tak to on sam powiela swoje doświadczenia. I to jest przykre...
Najgorsze że nie mam kiedy i jak z nim rozmawiać. Bo ciągle w tym czasie jest starsza córka która wszystko słyszy. A rozmowa oczywiście nie jest ani łatwa ani spokojna z nim. Ech dupa na maxa, jak nie wariaci to alkoholicy. Co z tymi facetami się dzieje :-(

Napisane na Redmi Note 4X w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry