reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Pola w domu staram sie byc. A po postach widac, bo tu wylewam dwoje żale ;)
Mam moja mame, ale ona pracuje, wiec ciezko. Poza tym bardzo mi zalezy, zebym sama to zrobiła.

Pumelova moj nie zadnie na brzuchu chyba ze bedzie wycieńczony. Ale juz i tak lepiej, bo zdarza mu sie juz lezec i nie marudzić przy tym az tak
Najlepszego z okazji 2 miesięcy! :)

Aniek ja tez nie wiązałam. Zupełnie przypadkiem znalazłam taka opinie.
Kuba na brzuchu sie wkurzał, bo wydaje ki sie, ze chciał sie juz podnieść. Teraz troche mu to przeszło.
Nie wiem, pewnie masz racje. Ale ja jestem całe zycie nerwowa... czego bym nie robiła :/
A troche stresu w ciazy mialam. Maz tez potrafił wkurzyć ;)

Ps. Znowu ma plesniawki... to cholerstwo nawraca jak jie wiem :/ podobnie było u mnie z grzybica w ciazy... masakra. Moze jest jakis inny sposob niz nystatyna?




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Ola W tylko spokój nas może uratować.

To my jako jedyni gdzie Artur uwielbia leżeć na brzuchu, tak też najczęściej zasypia w lozeczku. Ważne jest aby cwiczyc kręgosłup i mięśnie grzbiet. Artur już się podnosi na rękach. Na krótko ale jednak.

Pumelova gratulacje 2 miesiąca :*

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam pytanie. Dziś Zosia 3 razy zwymiotowała mlekiem i nie mam na myśli ulewania. Dajemy jej pokarm z takiej butelki tzn chodzi o smoczek Link do: AVENT, butelka Natural ze smoczkiem o wolnym przepływie First Flow, od urodzenia, 60ml - Akcesoria dziecięce Od paru dni tak zasysa, że aż smoczek wciąga się do środka butelki. Czy wina leży po stronie mleka ? Jest na bebilonie i wcześniej aż tak nie ulewała a i wymioty się nie zdarzały czy tez powinna mieć smoczek o większym przepływie ?
 
Ola W rozumie, ja też jestem nerwus czasem, fakt że mąż też potrafi wkurzyć. Pogadaj z lekarzem o wszystkich wątpliwościach i zapytaj o coś na uspokojenie dla siebie, albo pij melisę. Zobaczysz, że malutkiemu to przejdzie. większość takich niemowlęcych problemów mija po 3 miesiącu.
Wiem że teraz stosuje się nestatynę, kiedyś brałam na palec gazę i namoczonym w aphtinie wycierało się dość mocno w buzi, a przy starszym synku lekarka kazała nam wyfioletować buzię, bo miał zakażenie jamy ustnej. Zastanawiałam się z czego? taki maluszek. Lekarka powiedziała że ktoś z odwiedzających musiał go za rączkę złapać swoją brudną ręką i on łapka do buzi i masakra przez tydzień aż się zaleczyło.
 
Hej mamusie.
Dawno mnie nie bylo i nie ma mocnych zebym nadrobila. Mam ogromny problem. Musze zakonczyc laktacje. Nie przez wzgledy zdrowotne tylko przez naciski otoczenia. Moja mala ostatnio wisi caly czas na cycu. Padla propozycja od poloznej zeby podac jej mm zeby wiecej spala. I tak moj R to podlapal i skusulam sie na jednorazowa akcje zmm. Potem bylo juz tylko gozej. Padla propozycja zeby odciagac pokarm i podawac malej w butelce. Nie mialam wyboru, musialam sie zgodzic. Jede dzien tak przetrwalam. Po kilku dniach efektywnego karmienia znowu z piersi mala przez kolejnych kilka dni byla marudna i wisiala na cycu. Zaczely sie kolki( ma juz 6 tygodni). Dostala uczulenia na cos co zjadlam. Pojechalismy z nia do lekarza i pani doktor stwierdzila ze mala jest przekarmiona i koniecznie trzeba ja karmic nie czesciej niz co 2,5-3godziny. To bylo straszne. Moj stwierdzil ze nie wiemy ile ona tak naprawde je wiec znowu mam sciagac pokarm i podawac w butli. Tak tez robilam. Dzis jest trzeci dzien tej meczarni i okazalo sie ze mala po zjedzeniu mojego mleka jest czesciej glodna niz po mm. Miala podane mm wczoraj jedna porcje i dzis rano po kolejnej ladnie przespala 3 godziny. Potem dostala moje mleko i juz nie spala do nastepnego karmienia gdzie znowu dostala mm. Teraz spi juz 4 godzine. Moj podja decyzje ze przechodzimy na mm. Jestem zalamana. Nic do niego nie przemawia. Tak przeciez bywa z kp. Dzieci wisza na mamie... Jak jest im zle to tak sie uspokajaja. Od dwoch dni mala nie jadla z piersi a ja sie czuje z tym fatalnie. Chodze i rycze. Ma. Mnustwo mleka. Jedne sciagniecie to 160 lub 180mlilitrow. Moja matka twierdzi ze jestem masochistka ze chce karmic. Ona nie mogla sie doczekac az mina te trzy miesiace i juz nie bedzie musiala. Nie mam w nikim wsparcia. Musze zatrzymac jaltacje a wcale tego nie chce. Ratunku

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wow misia super cukry!

Pola dużo zdrówka dla maluchów, katar niby nic ale nie u takiego maluszka [emoji33]

Abed dla was też dużo zdrówka.

Strach pomyśleś co to będzie jesienią.

Bab wina smoczka! Ja mam same butelki Aventu dokładnie te i wszystkie mi sie popsuły tzn smoczki. One mają tam odpowietrznik ( nas cyferką w tym wypadku 0) i on po pewnym czasie nie działa. Ja już wymieniłam cały zestaw a mam ich kilka i znowu zaczynają świrować, aż napisałam do Philipsa co za g**no. Może nałykała się za bardzo powietrza przy ssaniu?
Jestem na etapie szukania innych butelek bo te wydawały się spoko fajne a raz mnie taki w**w na nie w nocy złapał że obudziłam mojego faceta rzucanymi butelkami [emoji28]

Ola w poza nystatyna i aphtinem kest tak jak mówi Aniek fiolet ale on nie może spłynąć do gardła. Witamina C też czasami pomaga ale to już chyba miałaś, dodatkowo jest jakiś ' koktajl ' witaminowy ale nie znam nazwy no i podobno najskuteczniejszy daktarin oral ale on u maluszków od 4 miesiąca. Też się bujam z pleśniawkami, buźka niby czysta a dzień bez nystatyny to wracają. W środę idę na kontrolę zobaczymy co mi powiedzą.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Integral zrobisz jak uważasz, ale ja absolumie nie pozwoliła bym sobie żeby ktoś za mnie decydował co z laktacją i karmieniem zrobię! Na litość boską kobieto karm ile możesz jak masz czym i jak tak czujesz! Wiadomo że dziecko po bvtli śpi dłużej, ale co z tego??? Dziecka na cycu nie przekarmisz. Jak ma za mało to się upomina, a jak ma za dużo to najwyżej zwróci. Moja też tydzień temu wymiotowała tak mocno 3 razy aż się przestraszyłam. A w nocy normalnie się obudziła, rączka do buzi i znów ją karmiłam.
Nie daj się! Karm jak tak czujesz! Trzymam za ciebie kciuki.
 
Judith my właśnie tez na 0 lecimy. Jutro kończy miesiąc wiec teoretycznie za chwilę moglibyśmy się przerzucić na te powyżej 1m.
Niestety z classic nie chce jeść, tak samo jak z lovi. Jak znajdziesz jakieś butelki z których nie leci pokarm ciurkiem i do tego twój maluch ja zaakceptuje to będę wdzięczna za info.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Maziajka a po co ten fartuch? Do zaslaniania sie w miejscach publicznych?

Chybra gratki z okazji miesiecznicy Leona [emoji4][emoji3][emoji4][emoji4]

Ola moja corka ma obniżone napięcie i nie zauważyłam u niej ani leniwca ani cichosci [emoji16] darła japę pierwsza klasa [emoji16][emoji48]

Może on sie drze bo czuje ze jestes zestresowana... pogadaj z lekarzem albo iddzie razem na jakies relaksujace zajecia z maluchami. Obojgu powinno pomoc.
A moj rano tez strasznie stęka [emoji16]
Pumelova masz rację. Nie ma ani slowa nigdzie o tym ze zycie z malym dzieckiem niekoniecznie musi byc uslane rozami. Ja kiedys tez myslalam ze takie male to tylko je i spi - czyli nuda. A przy Mai byłam w szoku ile negatywnych emocji moze wzbudzać ciagly placz i ryk i moja bezsilnosc. Najgorsze ze wszystkie mamy dookola udaja ze jest zajebiście a dopiero potem jak zaczniesz otwarcie mowic jak Ci ciezko to sie nagle okazuje ze im tez bylo i ze tez mialy chwile zalamania.
U mnie najgorzej bylo i jest nadal - w sytuacji niewyspania. Mam wtedy takiego agresora ze glowa mala... najgorzej jak mnie ktokolwiek budzi o 5 rano...






Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Judith ja tez uwielbialam byc w ciazy [emoji16] i tak mi bylo dziwnie bez brzuszka... ja bym mogla byc caly czas w ciazy [emoji23] ale tak gdzieś do 7-8 miesiaca

Kurde u nas 6 tyg mija i ja mam nadal plamienia . Czerwone. Zadnych innych nie bylo... dziwne. We wtorek wizyta u gina to zobaczymy co powie.

Pumelova najlepszosci dla Agatki! [emoji4][emoji4][emoji4][emoji4]

Integral nie daj się naciskom!! Rob tak jak uważasz, że będzie najlepiej. Moj potrafi co chwile ssac z cycka i trudno, nikt mi nie powie, że mam malo mleka bo maly przybiera a widocznie ma taka potrzebe przyssania sie. Wszystko sie z czasem unormuje. Nasze Boby to swiezaki tak naprawdę i one jeszcze sacw trakcie przystosowywania sie do warunkow. Pamiętaj ze jak zgodzisz sie na cos na co nie chcesz to bedziesz miala do siebie zal i bedziesz czula ze to nie jest tak jsk powinno byc. To ma byc Twoja wyłącznie decyzja. Taka jest moja opinia... trzymam kciuki [emoji7]



Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry