reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Abed dokładnie też nie mam co czytać przy karmieniu ;) ale zaczęłam małej czytać wierszyki jak ją karmię ale w dzień tylko ;) ale jak jest zdenerwowana i ja czytam to płacze i nie je hehe :p
Też już wieczorami plecy mi wysiadaja a dzisiaj od rana bolą bo noc była mało przespana...tez myślałam o chuscie ale sama już nie wiem przeraża mnie to wiązanie tego..
 
Nadrabiam ciagle ale czasu na pisanie brak. Szymek w dzien wogole prawie nie spi,zasypia na rekach a po odlozeniu placze. Plecy mnie bola. Dobrze,ze noce w miare przespane. Budzimy sie tylko na karmienie.
Szymek dzisiaj ma juz miesiac [emoji3]

Kasia ta health...to cos jak u nas polozna chyba.

W piatek ostatni raz przychodzi do nas polozna i bede miec juz spokoj.

Ika89 ja uzywam tego aspiratora do odkurzacza. Bo z tym zwyklym nie moglam sobie poradzic.

Pumelova ja tez w trakcie zalatwiania chrzcin. Mamy 27.08.

Katja dobrze ze wrocily szczepienia 5w1. Czyli juz wiem jak bedziemy sie szczepic.

Misia moj tez jest jak odkurzacz,probuje lapac wszystko co jest w zasiegu jego buzki [emoji3]
 
Aga km jak tam przeprowadzka???:-))

Linoone co u Ciebie?

Lilith, Kasiulka? Wy to pewnie nie macie czasu przy tylu dzieciach:D napiszcie co u Was słychać!

Moja z rana też steka ale to już standard robi kupę:D w międzyczasie kima. A jak skończy to dopiero płacze:D dziś od 7 do 8 robiła to zdążyłam włosy umyć i zjeść śniadanko:D

Ika my już zaplanowaliśmy chrzciny bo chcemy zanim jest ciepło a w październiku przyszła chrzestna wyjeżdża na wakacje :-) stąd wrzesień - ale będzie miała już 3 miesiące bez 3 dni w dniu chrztu.
Odbiór domu? Kiedy?

Ewella to super że udało ci się załatwić. Młoda się spisała?;-) A jak zrobiliście to zdjęcie do dowodu?
Oj wspolczuje nocki:(mam nadzieję że w ciągu dnia w koncu usnie, kiedyś musi;-)

Ola W no generalnie otwiera buzię ale zazwyczaj po to żeby zacząć płakać albo szuka cyca i łapie buzia wszystko co się naiwnie (kumplowi ssala szyję hahaha). Jeszcze miesiąc dwa i nasze dzieci będą się głośno smiac, będzie super zobaczysz! Takie nam się trafiły egzemplarze które po prostu lubią plakac. Pisałam z koleżanka której synek skończył 3 miesiace. I w ogóle nie płakał praktycznie od poczatku. Mamy pecha [emoji14]
To może jak otwiera buzię to oddycha buzią = może serio ma katar?
Jakby to było zatwardzrnie to by były takie zbite kupki jak czytalam. A jak jest normalna to nie zaparcie. Inaczej wygląda

Alex ja ostatnio zasnęłam karmiac j mi telefon spadl na ziemie, obudziłam wszystkich:D
Wiem że dziewczyny tu nie budzą ale mi lekarz nakazał w nocy karmić z przerwa max 5h żeby się nie odwodnila. Ale moja się budzi co 5h:)
Przerażają mnie te wasze problemy ze starszymi dziecmi, myślałam że potem jest łatwiej a tu dochodzi problemow

Abed no na rękach najlepiej. I to nie na rękach które siedzą tylko te ręce najlepiej jakby chodziły cały czas. Plecy mi wieczorami pękają doslownie.

Kasis831 zaraz zacznie przybierać na pewno:-)
Jak się mierzy dziecko?

Ewella w chuscie też będą boleć pewnie :D ja nie mam cierpliwości czytać książki, jak ona płacze to nawet do niej nie mówię bo płacze jeszcze głośniej - zawsze. Za to jak mój mąż zaczyna do niej mówić to się uspokaja. Chyba on powinien być mama:D szkoda że nie ma mleka

Liluli gratulacje miesiaca[emoji173]
Oo to przede mną chrzciny. Dziś idziemy na salę ogarnąć. Może mi ktoś przybliżyć co to jest szatka (?!)








Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam tulika. Nie pomaga :) tzn pomaga jak Kuba wpada w histerie albo jest przemęczony i nieskoordynowane maja rączkami i die uderzę w głowę albo po prostu dotyka ale to go wybudza/straszy bo sie nie spodziewa itp


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Abed ja myślałam o tym otulaczu ale otulam ją kocykiem cienkim :)

Pumelova mała była wtedy z teściową na spacerze ale grzeczna była :) zdjęcie do dowodu eh..koszmar.. musisz trzymać dziecko na krześle tak jakby siedziało i musi mieć otwarte oczy, Iga nie chciała siedzieć ryczala później zaczęła zasypiać haha była komedia ale nie dla mnie ;) ale w końcu zrobili zdjęcie ;) mąż ją trzymał.
U mnie to samo, jak ona płacze i ja zaczynam do niej mówić to ona jeszcze głośniej płacze a jak mój mówi to ona się uspokaja dziwne bo do brzucha tylko ja mówiłam a mój ani razu więc chyba mojego głosu nie lubi :p
Szatka takie białe coś co się w trakcie mszy chrzcin daje na dziecko kupisz w sklepie religijnym albo na necie ;)
 
Hej dziewczyny u nas już lepiej. Staram sie nie nakrecac sytuacja rodziców młoda wyczuwa moj nastrój. Dziś można powiedzieć że się karmimy i śpimy.

Decyzja ze dziewczyny pojechały w tym czasie to był strzał w 10. Ja uczę się małej ona mnie. QDla męża mam też czas, wczoraj byliśmy na spacerze dłuższym choć myśleliśmy ze nici z niego młoda musiała zasnąć mi na rękach wtedy mogliśmy jechać dalej. Ja skoczylam na zakupy a mąż jeździł cała drogę :D dopiero przed domem nam się zbeczala.
Chustę niebawem będę uczyć się wiazac bo wiem że się przyda:)
Młoda właśnie pospala od 12 ja zrobiłam obiad na 2 dni i jeszcze coś moze zamroze.
Teraz cycujemy ale u nas to na raty, bo młoda przysypia przy cycu.

Dziewczyny nad morzem dobrze, tęsknią bo nawet za bardzo gadać nie chcą. Mam nadzieję że stres babci im się nie udziela. Ale maja mama będąc aktywna też tak pewnie nie myśli o całej sytuacji. Atrakcji na pewno im nie brakuje. W sobotę dopiero wracają...

15 sierpnia wyprawiamy starszej 10 urodziny dla rodziny. Mam czas pomyśleć o menu. A dla koleżanek muszę z nią obgadac ale chyba dopiero 26 zrobimy po 1 kasa po 2 ciągle coś a 19 idziemy na wesele.
Ale 10 urodzinki muszą być z pompą :D

Ja dziś nawet makijaż zrobiłam :D choć byłam tylko w warzywniaku i u rzeznika :D teraz grzeje ale wieczorkiem znów wyjdziemy. Albo wyśle męża bo prasowanie leży od tygodnia :D ale się nie spinam zrobię jak znajdę ochotę :D

Wczoraj złożyłam wnioski o 500+ przez konto bankowe, teraz tylko macierzyński. Muszę dzwonić do kierowniczki co dostarczyć. No i becikowe ale tam to milion papierów...

Mojej młodej załączam muzykę i śpi, nic jej nie przeszkadza... nawet ubijanie kotletów :D
 
Judith nie wiem, ale to chyba nie możliwe żeby maleństwo nie najadało się pokarmem mamusi. Sami stymulujemy produkcję pokarmu do potrzeb dziecka. Może częściej przystawiaj,
nawet żeby maleństwo tylko pomemlało.

Ola W Maja też charczy czasem i nawet skrzypi tak dziwnie, młody mówi że jak" stara szafa":-D ale dzieci wydają różne dziwne dźwięki
Dzięki za odp.odnośnie szczepienia. A te 5w1 to kiedy??
Nie martw się, szybko zapomnimy jak nasze dzieci płakały i nie dały odpocząć;)
Dzieci tak otwierają buzię, a jak ma glutki to może też dlatego?

Pumelova to znaczy że Agatka przyzwyczaja się do zajęć?
My na spacerku też grzecznie, a w domu maruda.
Nawet nie wiem kiedy są u nas chrzciny. Z synem zapłaciliśmy sobie po sobotniej wieczornej mszy i teraz też tak zrobimy. Myślałam o drugiej połowie września, ale zobaczymy. Chcę żeby mój syn też przyleciał, musimy to jakoś zgrać.
Szatka to ta biała sukieneczka co się kładzie na dziecku w czasie chrztu, do kupienia w dewocjonaliach.

Ewella to jest nadal tam na Grota Roweckiego? Muszę to też w tym tyg.ogarnąć.
Dokładnie też się boję tego wiązania chusty, ale muszę ją kupić i jakoś się nauczyć bo nie jestem w stanie inaczej funkcjonować. Myślałam też o otulaczu, ale mam wrażenie, że Maja nie lubi mieć okrytych rączek. Nawet jak kocyk ma na rączce to się złości.

Kylesa no dobrze powiedziane "ciężkie jest życie z dzidziusiem"'szczególnie jak ryczy:p

Abed najlepszego dla maluszka❤
U nas też dziś 4 tygodnie:)
Gratuluję pępuszka. Fajnie że udaje się wam dojść do porozumienia ze starszym dzieckiem. U nas to różnie bywa.

Liluli najlepszego dla Szymusia❤

Paninka zazdroszczę spokojnego snu Poli. Moja młoda chyba ma nadwraźliwy słuch.

My dziś mamy 4 tygodnie:rolleyes: nawet nie wiem kiedy to przeleciało?
Maja w nocy fajnie spała. Rano byliśmy pozapisywać ją na bad.bioderek i słuchu, to w samochodzie zainteresowana z otwartymi oczkami. Od kąd wróciłyśmy, to ciągle płacz. Karmienie, kupy, bąki, pielucha, czkawka, karmienie, odbijanie wymioty, płacz i tak w koło. Oszaleć można.
 
reklama
Pumelova biała szatka to takie jak chusteczka :) do chrztu :) u mnie to przynosi matka chrzestan :) a ojciec chrzestny świecę :) ja w zeszłym roku dla bratanicy zmówiłam na allegro z wyszytym imieniem i datą chrztu :) taka pamiatka :)

Ewella ja kupiłam ten otulacz bo przy zawijaniu wybudzał mi się a w tym nie :) dziś w nocy go nawet w tym karmilam, jak mówiłam jak na razie jest ok, zobaczymy dalej

paninka87 fajnie że dziewczynom sie podoba :) na pewno tęsknią :) ale mają rozrywki :) współczuję sytuacji rodzinnej :( ja tez mam cały czas radio włączone i jak cos robię to też się nie budzi :)

mój dziś przechodzi samego siebie :( nawet jak go noszę to płacze :( eh... jutro położna ... może coś poradzi bo jak nie to chyba do lekarza go wezmę, bo jak się karmimy to po ok5 minutach on strasznie zaczyna płakać... niby chce jeść a wygląda jak by coś mu było... sam nie wiem ... może wymyslam...


Pumelova znalazłam zdjęcie :)
 

Załączniki

  • 20160826_114033.jpg
    20160826_114033.jpg
    702,5 KB · Wyświetleń: 78
Ostatnia edycja:
Do góry