reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Hej dziewczyny! Wzięłam się dziś za pranie kurtek zimowych i przegląd tych na teraz. Wstrzymam się chyba na razie z zakupem, bo jeszcze się mieszczę w jedną :) Ale ta parka z H&M bardzo fajna :)

Całe szczęście nie mam na razie problemów ze snem, no może poza wstaniem z łóżka :p przestawiam się na spanie na boku, bo na brzuchu zaczyna się robić niewygodnie, chociaż dzidziusia wtedy bardzo dobrze czuć :) Rogala mam zamówionego od szwagierki :)

Madziazt z otwartą buzią czytam to co piszesz o Szwecji, zawsze myślałam, że to istne eldorado :) a co możesz powiedzieć o systemie edukacji? To moja działka :)

Aga_k_m ale świetny sweter! Spokojnie może zastąpić kurtkę wiosenną :)

Megan, super że wróciłaś do siebie i do nas :)

Karuzela, zdrówka!

Ale dzis pogoda paskudna :/ Na zmianę słońce, deszcz i jeszcze grad się trafił. Spadło mi ciśnienie i chęci do robienia czegokolwiek :/ Może coś zjem? :p

No cóż system edukacji jak dla mnie również tragedia. Jak słucham tych bzdur ci mi córka opowiada jak ze szkoły przychodzi, to nie wiek czy śmiać się czy płakać- podobno człowiek powstał wtedy, kiedy małpy z drzewa zeskoczyły i ułamał im się ogon[emoji15] poza tym praca domowa dwa razy w tygodniu ograniczająca się do 2 stron matmy i 10 słówek do nauczenia na dyktando- 4 klasa!!! Mamy polskie podręczniki to staram się trochę w Julką przerabiać. Teraz od kwietnia zapisałam ja do polskiej szkoły internetowej Libratus. Miała Julka egzamin przez skype'a z polskiego, matmy, historii i geografii i jest przypisana do 5 klasy. Będą wysyłać materiały do domu, ja mam ją uczyć i webinaria w weekendy. Na koniec roku egzamin w Polsce i normalne polskie świadectwo. Tutaj nawet tego nie dostanę (świadectwa). Szkoła podstawowa trwa 9 lat, potem 3 letnie gimnazjum, coś jak u nas technikum, gdyż po tym masz zawód taki jaki sobie wybierzesz (gimnazjum profilowane). Nie ma żadnej matury, można pójść na studia, ale nikt raczej nie idzie, każdy juz do pracy. Dla nich gimnazjum to jest wyższe wykształcenie- tak mówią.
Jak przyjechaliśmy córka poszła najpierw do klasy dla cudzoziemców bo języka nie znała- strata czasu, po arabski mówiła nawet przez sen. Dopiero jak poszła do szwedzkiej klasy to po 2 miesiącach juz gadała.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kasiu super, że wizyta udana :*

f2w3rjjgy5cue5bk.png
 
Kasiulka super ze wszystko dobrze [emoji5] a wyjazdy nadrobisz juz z malutka [emoji4]

U mnie tez pogoda niefajna zaczelo wiac,padac i od godziny nie ma pradu [emoji21] a tak ladnie bylo..

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Megan obojętne kiedy, mi ciocia lekarz kazała iść obejrzeć oddział jak planowalam ciążę -> obejrzeć oddział, wybrać szpital, wybrać lekarza i potem zajść :)

Karuzela polecam sukienki:D nie martw się, ważne że jesteś pod kontrolą ;*

Kasiulka super ze szyjka ok :)))

Mnie natchnelo na smaki dzieciństwa - ser z twarogiem i cukrem :D

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Megan obojętne kiedy, mi ciocia lekarz kazała iść obejrzeć oddział jak planowalam ciążę -> obejrzeć oddział, wybrać szpital, wybrać lekarza i potem zajść :)

Karuzela polecam sukienki:D nie martw się, ważne że jesteś pod kontrolą ;*

Kasiulka super ze szyjka ok :)))

Mnie natchnelo na smaki dzieciństwa - ser z twarogiem i cukrem :D

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Ok dziękuje za info :D w takim razie poprosze o jakiś wolny czwartek , chociaż z tym ciężko a pracować bede do czerwca także zobaczymy :D

Ja za to dzisiaj mialam smaka na placki z cukrem także Kamil zrobił bo mial wolne i Domi od razu po jedzeniu zaczął szalec :D

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Madzia, no to rzeczywiście nieciakawie :/ Dobrze, że zapisałaś córę do tej polskiej szkoły, zwłaszcza, że planujecie powrót. Nie będzie musiała nadrabiać braków. Dobrze, że to forum jest, to człowiek może się dużo o świecie dowiedzieć :)

Kasiulka, gratulacje!

Pumelova, ser z twarogiem? tego nie znałam :)
 
reklama
Witam Was dzisiaj trochę później. Wstałam lewą nogą. Na śniadanie zjadłam paprykarz i zmuliło mnie i dostałam bólu brzucha ale jakoś przeżyłam. Miałam z rana takie nerwy że aż niepotrzebnie wydarłam się na męża i zaczęłam robić mu jakieś wypominki. Pobeczałam się, zamknęłam w pokoju i zrobiło mi się smutno że jestem sama no to poszłam do męża przytuliłam i jest ok. Co za faza...
Kupiłam w Lidlu szybkowar. To będzie prezent od mamy na urodziny. Mama jak przyjedzie do Polski to mi odda kasę:) Oczywiście już wypróbowałam i gotowałam marchewkę to będzie jutro do obiadu. Dałam radę i nie zrobiłam sobie krzywdy. Haha

Linoone nie kupuję kurtki. Mam cieniutkie płaszcz to w nim będę smigac. A do tego sweter i przeżyje.

Zonagraja bądź dzielna.

Aga dbaj o siebie. Zastanawiam się czy jest sens kupować rogal do spania skoro jestem w połowie... Byłam dzisiaj na Manhattanie bo kupuję tam wiejskie jajka i mimo pogody działo się. Kupiłam spodnie dla dzidzi 3 pary po 2 zł :)

Kasia_831 muszę u siebie na działce posadzić bratki w donicach już widziałam w sprzedaży. Kocham kwiaty i jak mieszkałam w domku to cały balkon i przed domem był w kwiatkach.


Megan22 ja wybieram się w najbliższym czasie na oddział gdzie mam zamiar rodzić. W tym roku skończył się na porodówce remont więc wszystko świeże i nowe. Pojadę w jakąś niedzielę bo wtedy mniej się dzieje to i położna będzie miała czas aby mi wszystko pokazać.

Chybra ja też nie świruję z zakupami na siebie. Wolę przeznaczyć pieniążki na dzidziusia. Nie muszę być modna w ciąży... A w lecie nałożę sukienkę i będę latać

Kasiulka! gratuluję wizyty!!!
 
Do góry