reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Oltoma ja jestem po cc (lozysko przodujace) i teraz mam wpisane sn. Ale jeszcze nie wiedza ze Mala jest ulozona miednicowo.
Bardzo pragnelam rodzic naturalnie ale na obecna chwile bedzie druga cc najprawdopodobniej :(
Nie wiem jak wyglada skurcz i co to za bol. Ale jestem przekonana ze dochodzenie do siebie po sn jest szybsze.
O peknieciu blizny tez mysle ale staram sie nie nakrecac.

Doliores wyplacz sie to pomaga. A jutro zadecydujesz co bedzie dla Was najlepsze...

Babydust moja w 32tc wazyla 2100g. I ginka mowi ze mala bedzie. Wiec nie wiem... ale syn w 38t4d mial 2880g wiec ogolnie maly byl i teraz obstawiam mniej niz 3kg ;)

Co do skurczow to sie troche uspokoilo. Naprawde jestem dobrej mysli i nie chce panikowac bo to bez sensu. Skurcze nie bola,ani czop ani wody nie odeszly. Fakt martwie sie szyjka bo w 32tc byla skrocona i miekka ale nie mysle o tym za duzo. Ciaza juz na koncowce wiec w najczarniejszym scenariuszu Mloda sobie poradzi. W to wierze :) ale fakt kazdy dzien dluzej jest na wage zlota :) niech sobie siedzi jeszcze.

Dziewczyny czytam o tych partych,skurczach,masowaniu szyjki itp.i to dla mnie jest mega abstrakcja :D bardzo chcialabym tego doswiadczyc choc pewnie poprosilabym o znieczulenie ale mialabym chociaz namiastke ;)
 
reklama
Mnie tez masowanie szyjki jakos specjalnie nie bolało ale tak jsk babydust mislam przed porodem. Raz jak byłam po terminie juz w szpitalu i babka mnie pytała czy chce to moze cos ruszy. Nie ruszyło a drugi jakos jak juz lezal na wywoływaniu i potem ten czop mi odszedł i sie skurcze zaczęły.

Dla mnie najgorszy był pod koniec wlasnie brak przerw miedzy skurczami pod koniec. Jskby ktos mnie biczował bez przerwy, myslslam, ze zwariuje. Ale potem w koncu sie urodziło moje słoneczko i tez od razu do meza, ze chce drugie :-D
 
Babydust pewnie masz racje. Ale jakos wizja zbliżającego sie porodu napelnia mnie większym przerażeniem nuz poprzednio - bo wiem juz jak to wygląda.

A co do dochodzenia do siebie po - to ja pól godziny po jyz sms pisałam. Na drugi dzień rano poszlam normalnie pod prysznic bez pomocy. Asysta drzwi pilnowała (polozne pomagaly przy pierwszym prysznicu lub staly pod drzwiami aby w razie zasłabnięcia pomagać)
 
Ja mam wizytę w środę przyszłą i w piątek.
Jak zwykle prywatnie i państwowo...

Ale naskrobałyście ! :szok:


Mój mały ma czkawkę ale żeby bardzo często to chyba nie :) czasem raz dziennie czasem dwa razy a czasem nie ma kilka dni:) i to odczuwalna od jakiegoś czasu dopiero a wcześniej albo nie miał albo nie czułam:)
mój ma ok. 4-5 razy dziennie czkawkę, Majka miała minimum 7 razy dziennie, ale tylko w brzuchu.... na powierzchni już nie :)

A ja robie gofry ;)
oszzzszszzzz TYyyyyyy, ślina mi z biurka cieknie na podłogę....
:happy:

bo tu mam ustawiony z usg czyli na 30 marca, a z OM 6 kwietnia :)

dziś aż do mamy zadzwoniłam pytać, kiedy mnie urodziła, czy w terminie czy po czy przed...
Powiedziała, że i mnie i moją siostrę 2 tygodnie przed terminem, więc się nastawiam na 7 kwietnia a nie na 21 kwietnia :) ha ha
Bo w poprzedniej ciąży to z lekarzem byłam umówiona na termin, a teraz postaram się przyspieszyć poród o 2 tygodnie, a co , spróbuję chociaż :)

Chyba Was do końca nie doczytam... przez weekend zaniedbałam forum i teraz nie nadążam czytać :(
a roboty mam dużo, dobrze, że się interes kręci to kasy może trochę odłożę...

Milia jutro zaczynam 36 :) Chce wytrzymać jeszcze dwa tygodnie :)
ja jestem w szoku, jak to zleciało... ze już końcówka :)
na suwaczkach większość z Was ma już 50 cm bobasa :D

Aga ja sie boje wlasnie tej koncowki bo to teraz najwiecej dziecko przybiera i moga sie rozstepy pojawic. Choc wierze ze w glownej mierze decyduja o tym geny.
Blizna po cc mi wystarczy :D
koleżance mojej, co niedawno rodziła przez cc, 2 dni przed porodem 3 rozstępy na brzuchu wyszły :/
nie fajnie....
:eek:

Ja tym razem w szpitalu prosze o prywatny pokoj z racji ubezpieczenia. Po pierwszym porodzie jakis o tym nie pomyslalam i lezalam z 6 innymi laskami. Jedna chrapala gorzej od mojego dziadka a jak rodzinka ja przyszls odeiedzic to chyba z 7 osob :/
M ze mna dlugo siedzial. Teraz bedzie pewnie inaczej bo Mlody bedzie i on tyle nie wytrzyma :))
a ja myślałam, że dzieci nie wpuszczają na oddział.... no ale może u Was jest inaczej...

j
no ale w ciagu tych 5 minut moja szanowna rodzicielka zdazyla mi na ucho powiedziec ze MUSZE zaczac nosic majtki obciskajace :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
cóż.... bardzo "miło" z jej strony :eek:

Ja bez odwiedzających. Potrafią nie przychodzić po parę mc to ich kilka dni nie zbawi.

ja mam nadzieję, że mnie nikt odwiedzać nie będzie, w nosie mam to całe towarzystwo... niech spieprzają !

Wiem babydust ale ja tak strasznie kocham te rybki.
a głaszczesz je i przytulasz ?
Bo ja kiedyś tuliłam rybkę, aż .... zdechła :eek:

a co do facetów to chyba oni są naprawdę z innej planety. Mojego ze 4 dni prosiłam żeby wyczyścił pompkę rybkom bo już prawie nie chodziła i nie miały tlenu to miał w d.... A w nocy on sobie poszedł do pracy a pompka staneła. Ja nigdy nie czyściłam tego ale myślę sobie biedne rybki zdechną bez tlenu i coś tam w nocy poruszałam i zaczeła chodzić a rano mówię do niego wyczyść ją. A on na to że jest zmęczony!
O żesz k.. mać. Ja nie jestem. I musiałam sama ja rozmontować i wyczyścić.
eehhhhh, faceci..... nie wiem, czy ja kiedyś trafię na takiego, z którym będę chciała być, chyba nawet z wiekiem robię się coraz bardziej wybredna :/

mnie też bardzo twardnieje brzuch praktycznie jest ok tylko po obudzeniu i cały czas mnie boli jak na okres :/ Ja nie umiem odróżnić co to skurcz a co nie więc nie wiem czy czasem mnie łapie po prostu ból czy to skurcz...
kurde, a mi nic do tej pory nie było, a dziś odkurzałam, mopowałam, a potem brzuch sztywny jak kurde blaszka....
:/

Renatka, bazarki w Berlinie, troche daleko od Ciebie :-(
jakie daleko ???

Do Londynu pojechałam na zakupy kiedyś to i do Berlina pojadę :p
hi hi
 
Renatka u nas z dziecmi bez problemu :) czesto z prezentami przychodza dla nowego rodzenstwa i z prezentami od nowego rodzenstwa wychodza :)
 
reklama
Aylin no ja tez teraz starsznie sie boje :( nie wiem czy jednak nie wolalabym cc ale tego tez sie boje :(
kurna mam nadzieje ze mloda nie okaze sie taka duza jak syn i bedzie bardziej gabartytami do corki podobna i sie jakos uspokoje :(
bo jednak moj 1 porod a 2 porod to niebo a ziemia :( :( :cool2:
 
Do góry