reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Oh,jakie to cudowne uczucie, gdy nagle budzisz się z mega zgagą...
Może zasnę zaraz...
Wzięłabym Rennie owocowe, ale chyba nie mogę, bo dopiero wzięłam lek na niedoczynność tarczycy. Rennie ma w składzie wapno i muszę odczekać że dwie godziny...
 
reklama
dziewczyny, juz nie moge doczeac sie poniedzialku i usg, choc wiem, ze bedzie to ogromny stres. U mnie pojawily sie tylko zawroty glowy, senosc, czestsze sikanie :)
 
Ja chyba pójdę do ginekologa, na pierwszą wizytę w tej ciąży, we czwartek lub piątek.

Ale może piąty tydzień ciąży, to za wcześnie?
Z drugiej jednak strony czekać na 8. tydz. ciąży, to chyba nie dobrze...
Lepiej będzie już mieć jakieś badania zrobione, nie?
 
Ramailuja a jaka dawkę bierzesz? Ja 125 :(

Zgagi nigdy nie miałam w poprzedniej ciazy.

Nadzieja, mam takie same objawy. Do pon juz blisko. Trzymam kciuki! Będzie dobrze :)

Lakara ja tez nie mieszkam w Pl ;) skoro maz pracuje na 2 zmianę to chyba fajnie bo poranki macie wspólne :)
 
Ostatnia edycja:
Euthyrox 100 we wtorki i piątki, a połówkę 175 w pozostałe dni tygodnia ;)
Czemu się smucisz?
Trzeba tylko kontrolować TSH i wszystko będzie dobrze ;)

Ja brałam od jakiegoś czasu belissę - włosy, skóra, paznokcie.
Teraz przestałam i poczekam chyba na zalecenia ginekologa.
 
Tabasia, ja sobie tłumaczę, że na dobre dusze zawsze jakieś złe czyhają :)

Mi gin zalecił brać dwa razy dziennie kwas fioliowy i mieć w razie co nospe w domu. Powiedziałam mu, że no-spy nie mozna przeciez brac w wiekszych ilosciach to spytał czemu xD Przez chwilę to ja Jemu tłumaczyłam ( ew. sprawdzał moją wiedzę, ale na logopedii raczej sie nie znał )

Miałam dziś po wstaniu zawroty głowy, mroczki przed oczami. Na codzien mi sie to nie zdarza, wiec to pewnie tez jakis nowy objaw :)
Ps: na nudności i częste wymioty- dzielić posiłki na małe, oddzielać pokarmy płynne od stałych. Przed odczuciem nudności ( przed wstaniem z wyrka)zjeść coś np. suchara lub banana :)
Zgaga- pojawia się często po zjedzeniu sytego, tłustego dania, wiec nalezy tego unikać.
Zaparcia- więcej błonnika czyli np. owoce ( jabłka, banany, melony) swieze warzywa ( brokuły, zielona fasolka, ogórki)- najlepiej ze skorką.

Może ktoś skorzysta :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I jak w końcu ginekolog o No-spie zadecydował?

Info na temat zgagi, by się zgadzało... Nie grzeczna jestem :p

Zaparć nie mam. Ukochany kupuje mi owocki oraz codziennie robi mleko zmiksowane z daktylami :)
Pychotka - polecam :)
 
reklama
I jak w końcu ginekolog o No-spie zadecydował?

Info na temat zgagi, by się zgadzało... Nie grzeczna jestem :p

Zaparć nie mam. Ukochany kupuje mi owocki oraz codziennie robi mleko zmiksowane z daktylami :)
Pychotka - polecam :)


Ramailuja, ze studiów wiem,ze srodki rozkurczajace np. no-spa sprawiają, ze cialo kobiety jest rozluznione a co za tym idzie cialko dziecka tez. wplywa to m.in na odruch ssania kciuka a co za tym idzie rozwój aparatury mowy. Gdy dzieciątko jest rozleniwione nie ćwiczy go i wtedy najczesciej są problemy z mową (logopedyczne roooznego rodzaju ). Gin facet wysłuchaj mojego wywodu i powiedzial, ze na tym sie nie zna, ale nie kaze mi brac czesto a miec na wszelki wypadek np. kolek itp. bo moze to miec gorszy wplyw na dziecko- przedczesny porod czy poronienie. wiec wszystko w umiarze :) ja narazie nie biore wcale i tego sie bede trzymac a jak cos sie bedzie dzialo to zapytam juz lekarza prowadzacego ciaze :) A Wy kochane, macie juz wybranych lekarzy na stałę?
 
Do góry