reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Gosienka- a dziekuje, lepiej jest :-) dobrze bedzie pewnie kolo weekendu :-(

Maz dzielnie radzi sobie z dziecmi, ale mnie juz wczoraj po poludniu podnioslo i poczlapalam pranie porobiec i inne takie, ubawilam przy tym starego do lez, bo wydlubalam karton, wrzucilam tam stare gazety, jakies papierzyska itd. i wypchnelam to za drzwi, zeby to zawiozl do mamy do spalenia... wchodzi stary i z papa na mnie, ze mialam lezec, a nie sprzatac, a ja sobie akurat siedizalam na sofie i robilam porzadki w torebkach i z oczami niewiniatka mowie mu, zeby nie wrzeszczal, bo ja tylko w torebkach sprzatam, jak sie zaczal smiac, to nie mogl przestac, a na koniec stwierdzi, ze on wie, iz damsa torebka duzo zmiesci, ale nie przypuszczal, ze to wsyztsko przed drzwiami udalo mi sie upchnac w torebce... :zawstydzona/y:

Dzisiaj mam w planie pokoj dzieciakow... musze tam troche ogarnac, bo juz sama nie wiem, co maja :tak:

Gosia- no to niefartowny dzien mialas!
Love- powrotu do zdrowia.
Katik- Caluski dla Polineczki- Calineczki :-)
Elvie- jak Lenka?
Zielona- tych debili za kolkiem powinni trwale zamykac, albo ja nie wiem co... to jest banda potencjalnych zabojcow! A sprobuj takiemu kretynowi zwrocic uwage... W PLu tez... niestety...
Justa- normalnie w szoku jestem, ze Ty tu tak bardziej trwale :-p
MamoPaulinki- Barteq tez sie klepie po brzusku, jak chce jesc... ale on ma odwrotnie... ciagle glodny... a Paulinka sie nauczy wszystkiego! Ja w to wierze!!!
 
reklama
hej
wczoraj zbyt pozno dotarłam do domu, bo kino -kolacja i ciemna noc.

mamaPaulinki- nie no co do Ciebie i kobiet które musza lezeć , to muszą , wszystko sie rozumie, tylko wlasnie o takie kobiety o których ja wspominam -tego nie moge zrozumiec , po co robić z siebie kaleke. Dla mnie ciaza na szecsie bez komplikacji, była wyjatkowa, chyba bardziej dbałam o siebie niż zawsze, uwielbiałam chodzic w sukienkach, ładnie wygladac , a nie ubolewac nad tym.
love- matko wytrwała jestes, ja juz o 4 rano :-)jak zrobiłam test, nie moglam wytrzymac i od razu powiedzialam.to zdaj relacje z tego wydarzenia.i juz dzis zycze 100lat na rocznice. u nas juz 3 latka stukneło ...matko jak ten czas leci....a ile ja zniosłam...
katik- no to nie zafajnie, biedna Pola, tak cięzko przechodzi rozstanie.mam nadzieje ze jakos se da rade i sie przyzwyczaji.
 
Katik musisz niestety przetrzymac ten kryzys choć będzie cięzko . tak jak Ci napisałam że on będzie jak Pola skuma że ten żłobek to już codziennie . Nie łam się , parę dni pewnie będzie jeszcze kiepskich a potem już będzie coraz lepiej jak Pola zrozumie że zostaję się tam bawić a potem mama zawsze po nią przychodzi . widziałam i widzę wiele takich dzieci u nas , Ola tez płakała jakiś czas a teraz sama robi mi pa pa , musisz być dzielna i nie pokazywać nerwów przy Poli .

Aniez z mojej torby tez bym karton wywelekła .

Love dzielna jesteś ja bym nie wytrzymała .

gosia - podziwiam wszystkich nauczycieli . Ja zwiałam z pedagogiki po roku . Studia same trudne nie są ale praca potem , pomniki powinni wam stawiać . No i ta teoria ze studiów nie jak się ma do praktyki .

Zielona baranów nie brakuje , polecam jazdę przez rumunię autem , tam to dopiero jest meksyk .

Szymek daje w przedszkolu popalić , pani mówi że jest niegrzeczny , nic sobie nie robi z poleceń i kar . Pytała się czy my dziecko bezstresowo wychowujemy .. ależ pewnie . w domu jest grzeczny jak jest sam , jak są dzieci dostaje małpiego rozumu , czasem sama nie wiem jak na niego znaleźc sposób . Już widzę te przeboje w szkole jak się nie uspokoi . Do tego ma 3/4 cech dziecka z ADHD nic tylko schiza złapać .
Aniez jak sobie radzisz ze starszakiem może coś mi podpowiesz bo czasem macki opadają . dziwi mnie w nim to że taki jest rozlatany ale jak chce to potrafi godzinę nawet się na czymś skupić , oczywiście na tym co lubi ,np na puzlach
Ma któraś jeszcze jakiś problem ze starszym dzieckiem ?
 
heja
znowu jestem:-p mam teraz troche wiecej czasu - jestem na urlopie:-p
widze ze cos tam o wariatach na drogach bylo, ja to sie najbardziej w polszy boje jezdzic, tutaj to jest masa debilow a kultury jazdy nie ma wogole.. szkoda gadac, ale w anglii to jest dopiero kosmos hehe, jak lukasz od katika szaleje po tych ulicach to ja nie moglam zalapac - ciagle sie balam ze gdzies pod prad jedzie, na zlym pasie i wogole hehe, u nich wszystko na odwrot jest, ja nie wiem ale tam bym chyba duzo czasu potrzebowala zeby sie nauczyc jezdzic...
 
Justa mam kolegę co tirem śmiga więc jednego dnia potrafi jechać normalnie a drugiego pod prąd i mówi że idzie przywyknąć ja to dostaję zawału jak widze u nas kogoś z kieronica nie po tej stronie . kiedyś widziałam taki film jak jechał koleś własnie autem z angli a koło niego pasażer udawał że prowadzi i np. symulował że w kogoś skręca i ludzie wiali .

Po niemczech kocham jeździć ale najbardziej kiedyś mnie przeraziło jak jechalam 200 do monachium a jeszcze mnie gość wyprzedził nie wiem ile jechał ale z 230 to na bank . Nie mniej jednak kocham tamtejsze autostrady
 
Witam:-)
Lenka się tylko raz w nocy obudziła, za to ja aż trzy razy. Znów mnie gardło boli:wściekła/y: Lenka zakatarzona, ale bawi się i czuje dobrze, apetyt ma. Zaskoczyła dzisiaj M., bo ja jeszcze kimałam a oni jedli śniadanie i Lenka odniosła sama z siebie pusty talerz i wrzuciła do zlewozmywaka:szok: Tatuś uwierzyć nie mógł, aż mnie obudził i opowiada, co jego kochana córcia właśnie zrobiła. Nakrywanie do stołu i to, że śmieci i pampersy do kosza wyrzuca stało się już normą. Po jedzeniu jednak jeszcze nigdy nie sprzątała:-D
M. właśnie wyjechał do Rio, z 2h opóźnieniem, bo tak się zbierał;-) Siedzę jak na szpilkach..

aniez - dziękuję, Lenka ok. Mam nadzieję, że Ty również masz się lepiej, a do weekendu już blisko;-)

Zielona - ja właśnie "Przepis na życie" oglądam, mój jedyny serial. Kiedyś jeszcze "Usta usta" oglądałam, ale to już nie leci.

gosia23s - no to miałaś przygody..

Katik - mam nadzieję, że dzisiaj Pola pójdzie do żłobka chętnie. Trzymam kciuki! Dużo dzieci tak ma, że pierwszego dnia bez paniki, a następnego dnia już się orientuje, że mama wyszła i jest szok.

Love - trzymam kciuki za wizytę i zdrówka Wam życzę!

justa - niestety polskie drogi i kultura na drodze bardzo odbiegają od niem. Nie dziwię się, że boisz się tu jeździć.

gosienka - aż się dziwię, że mi moja mama o tym wypadku nie doniosła:szok: Mam nadzieję, że sprawca wypadku na długo zostanie w więzieniu, chociaż życia to nikomu nie zwróci:-(

Mała zaczęła strasznie lamentować i tulić się do M. jak ten miał wyjeżdżać, mówiła "tata tuuu" i dobre 5 minut płakała jeszcze po jego wyjściu. Teraz tatusiowe buty dorwała, rozmiar 45 i zakłada sobie:-)
 
Ostatnia edycja:
Maonka wspieramy, na pewno jest to ciężkie przeżycie, ja już nie mam dawno żadnej babci:-(

Dawałam małej sinlac od kiedy miała rozszerzaną dietę, jadła go z owocami ale tak naprawdę przyrost masy ostatnio ma dzięki oliwie z oliwek do zupy i drugiego dania. No i mięcho z warzywami pół na pół, bo inaczej to wiecznie głodna;-)
zmykam grzać zupkę dla P.
 
reklama
Aniam- i tak masz lepiej niz my... Kuba nie potrafi zajac sie czyms dluzej niz 15 minut :-( generalnie kocha biegac, a ja mam to w pompie, niech biega, zabraniam mu bic (bo to niedopuszczalne), na pismie mam ze jest nadpobudliwy (jak zapewne 80% przedszkolakow), klockow nie uklada, nie lubi rysowac, nie siedzi przed TV, bo musialby sie posadzic... na rowerze lubi jezdzic godzinami, ale to wiadomo ruch, w pilke grac, z psem biegac... do szkoly to on ma jeszcze czas, zeszly rok u Kuby byl gorszy, teraz jest juz i tak lepiej, w przedszkolu wykonuje polecienia, ale troche czasu im to zajelo i panie zaczely go chwalic, takze Szymek tez wyrosnie, a Pani bym powiedziala, ze nie ma dzieci niegrzecznych, tylko jedne rozwijaja sie 'ruchowo' inne 'kombinatorycznie' i tyle.

Pozwalajcie nadal na szalenstwa, bo jak nam dzieci w lawkach posadza, to juz nie poszaleja :-(
Kuba na judo bedzie chodzil... sam sobie zazyczyl, a niech idzie, jak chce ;-) za to z rytmiki zrezygnowal, wczoraj oswiadczyl, ze to nuda jest :-D tylko bidulek nie wie, ze jedna rytmika+ zajecia muzyczne sa obowiazkowe :p

Agnieszka- lecytyna na pamiec dobra :-)
 
Do góry