reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

SILA masz ślicznego Alinka Okrąglinka....:-):laugh2:


MASIU jaki słodki całus od Leosia...:-)

A mój księciunio właśnie leży w leżaczku i wali kupę aż huczy:laugh2: ciekawe czy uśnie bo odkąd wróciliśmy ze spacerku to nie chce...tylko pośpi 15 minut i słychać łeeee....:-D :baffled: :-)

U waszych maluszków też schodziła skórka mojmu schodzi z nóżek i trochę z buźki...kąpie w Oilanum mam mydełko Oilanum nie wiemczym to natłuszczać aby szybko zeszło
 
reklama
Aduś godzina kupkek, bo Leoś właśnie trzaskać w pieluchę napurta a potem seprajs i tata będzie przewijał:laugh2:

Asiu sprawdziłam przed chwilą norma dla noworodka w przybieraniu na wadze to od125g do 210g tygodniowo więc twoja księżniczka może i mało przybiera ale nie jest źle:tak: a poza tym całkiem nie dawno się urodziła więc jeszcze się unormuje, jeśli masz pokarm i mała ładnie je to nie dawaj butli!!
 
A mój dziś obudził się na papu i zaczął jeść ale już przy jedzeniu się tak wiercił prężył to wypluwał to znowu chciał w końcu zjadł ja go do góry do odbęknięcia pochodziłam chwile i on chlust wszystko zwymiotował ale się wystraszyłam nie wiem czemu tak....:szok: boże powiedzicie mi czemu tak bo ja się znowu boje że mu cos jest teraz go karmi moja mama zobaczę co po tym będzie...

Ja mam podobnie Adus.... lekarka mi powiedziala dzis ze to dlatego ze maly ma niewyksztalcony jeszcze uklad pokarmowy i dlatego tak sie dzieje i czasem moze tak sie przeciagnac do 4 badz nawet 6 miesiaca zycia...wiec nie ma sie co martwic o ile Ada to nie sa wymioty bardzo intensywne i za kiazdym razem .....

wiecie co mam może trochę głupie pytanie ale jakich używacie pieluszek??
Czy wam przeciekają?? Pampersy przeciekały pleckami, happy między nóżkami nam :baffled:

Masiu ja uzywam pampers ....i dla mnie sa ok nic nie przecieka.....

Alu my karmimiy sztucznym Nan HaSensitive dla dzieci z problemami trawiennymi i kolkami.....

ja tylko na chwilke.... bo mielismy ciezka noc i ciezki dzien dzis ehhhh..........
Michalek wczoraj po kapaniu nie mogl zasnac i marudzil do 22-ej potem zasnol i o 1-szej zjadl butle i o 5 obudzily mnie dziwne dzwieki:no::szok::szok: zerwalam sie jak szalona z wyrka a tu maly w lozeczku czerwony i nie moze zlapac oddechu:sad::sad::sad: boze jak sie wystraszylam myslalam ze wyjde z siebie wzielam:no::no:

Maju wspolczuje ...trzeba byc czujnym...i obserwowac i na wszystko reagowac!....oby to jedno razowe...ale teraz czlowiek w strachu tak czy siak.....


Ja to tak będę pisać na raty....

ALUNIA mi to samo powiedzieli o tych tabletkach i lekarz nie pozwolił brać...i te same rady co tobie....cóż trza się uzbroic w cierpliwość tez smaruję spirytusem ale troche czasu mini nim się wypali...



Ja to dzis sie zabandazowalm na maksa tzn maz mnie obwinol scisnol ze ledwo oddycham i jestem plaska jak decha hahahahahah... no ale bez spirytusu bo nie cierpie tego smrodu...... i dodatkowo pije z szalwi kompresy te....

Hej :-)

My po bilansie. Alanek zdrowy, waży 5150g, czyli od urodzenia przybrał ponad 1 kg :-D tylko jakiś problem z jąderkiem ma :-( Jedno jajeczko jest w porzadku, ale drugie jest otoczone przez jakas wode i jest trzeba to obserwowac... byc moze sie wchlonie, a byc moze trzeba bedzie usunac :-( Mam nadzieje, ze sie wchlonie!

Alunia my od wczoraj tez tylko na modyfikowanym jedziemy :sorry2: Szkoda mi Go kiedy tak się wkurza przy cycu :sorry2: I ja przy okazji też się denerwuję, a to nie o to chodzi :sorry2: Wiem, co czujesz, kiedy nie możesz karmić piersią, kiedy to nie wychodzi, a tak bardzo by się chciało :-( Ale Ala... Nic na siłę !! Przecież nie jesteśmy żadne wyrodne matki!! Głowa do góry !!
Ja daje Malemu Bebilon HA. Cycki też mnie bolą , ale nie jest tak źle... Kupiłam dziś szałwię, będę pić na zasuszenie, ale ja aż tak dużo tego pokarmu nie mam, nawet nie są twarde te moje cycki, a od wczoraj Mały ich nie opróżniał ... No i trzymam kciuki za Dominisia, żeby szybciutko wydobrzał :tak:

.

Pociesza mnie fakt Sila ze nie jestem jedyna ....zal bo zal ale co zrobic... masz racje glowa do gory i mleko modyfikowane tez góra hihi ;) nie no swiat sie nie zawali jakos trza do tego przywyknac.....

A moj maly przytyl w ciagu 2 tygodni kilogram szok no nie? juz wazy 4,5kg :0 reka mi juz czasem jak go nosze dretwieje a nie wspomne o kregoslupie jak lupie hahaha no ale ja tego chciclalm hahahahahaha ;)


Sliczny ale moj teraz taki pucaty i masywny ze szok zdjecie zrobie terazniejsze i wkleje niebawem..... ale Alanek slodziak a mamusia jaka szczesliwa .....widac po kim urode odziedziczyl hahah

ech pampki, mimo że happy nam przeciekają chyba przy nich zostaniemy bo widzę, że przy niech Leo ma mniej czerwona pupę.


a skoro o pupie mowa, dostałam dzisiaj od mamy Amelki takie jedno zdjęcie:-)
a to drugie dzisiaj przy karmieniu Leo przesyła buziaki cioteczką z BB
\\

Masiu to bedzie kokieciarz pierwsza klasa taki calusny nie jednej w glowie zawrioci hahahaha

A to moje cudenko

slicznosci :)

Masiek fajnie 2 maluchy i buziak od Leonka słodziak :)

Jak patrze mna Wasze maluchy to widze że ostro przybierają na wadze. Moja mała dużo słabiej drobnica z niej straszna, Pediatra widze ze chyba chce żebym jej podawała mieszanke :baffled: bo przez tydzień przybrała tylko 190 g a powinna 210g:crazy: ale wiecie ja już sama nie wiem duzo jest przy cycu, ale strasznie ulewa jej sie. synek też tak miał, zawsze wyglądał na zabiedzonego bo był chydy, nie był nawet jako niemowle pyzunią. Ja znazlazłam w jego książeczce info i patrze że też troche za mało na początku przybierał a róśł zdrowo i rok przy cycu był. jak zaczne dokarmiać to po 3 miesiącach by by cycuś, juz sama nie wiem, a druga pediatra mówi że na samym cycu to w pierwszym miesiącu moze przytyć tylko 400g i wg niej prawidłowo, no ale ja już sama nie wiem......... mozna sie załamać bo każda innaczej gada:-( Jak mi jedak bedzie kazać dawać mleko to się wkurze i powiem ze dzicka nie głodze a chce karmić piersią, mała nie sprawia wrażenia głodnej

moze Asiu on dlugo jest przy cycu ale w kulki se leci tylko udaje w wiekszosci ze sssie??? zwroc uwage czy nie tylko ciagnie ale czy slyszysz jak polyka??????? bo moze oszukuje...i stad maly przybor masy.....


no i placz juz slysze papa
 
oki spadam z bb bo mnie W. wyzywa bo on się Leo zajmuje czyli ja powinnam wyjść z psią.


A jak tam wasze psiaki?? Moja jest trochę zazdrosna o małego, jak go tulę czasem przychodzi i łepkiem go trąca jak by chciała go odepchnąć ode mnie. Albo jak Leo się rozbeczy i tulę go robiąc ciii ona tak słodko na mnie patrzy i jak odłożę Leosia do łóżeczka to podchodzi i chce też być ululana:))
 
SILA masz ślicznego Alinka Okrąglinka....:-):laugh2:


MASIU jaki słodki całus od Leosia...:-)

A mój księciunio właśnie leży w leżaczku i wali kupę aż huczy:laugh2: ciekawe czy uśnie bo odkąd wróciliśmy ze spacerku to nie chce...tylko pośpi 15 minut i słychać łeeee....:-D :baffled: :-)

U waszych maluszków też schodziła skórka mojmu schodzi z nóżek i trochę z buźki...kąpie w Oilanum mam mydełko Oilanum nie wiemczym to natłuszczać aby szybko zeszło
Jeszcze tydzien i zejdzie samo u mojej niuni tak bylo,ale ja mam jeszcze oliwke z hippa fajnie natluszcz:-)moze sprobuj
 
Aduś godzina kupkek, bo Leoś właśnie trzaskać w pieluchę napurta a potem seprajs i tata będzie przewijał:laugh2:

Asiu sprawdziłam przed chwilą norma dla noworodka w przybieraniu na wadze to od125g do 210g tygodniowo więc twoja księżniczka może i mało przybiera ale nie jest źle:tak: a poza tym całkiem nie dawno się urodziła więc jeszcze się unormuje, jeśli masz pokarm i mała ładnie je to nie dawaj butli!!

Masiek dzięki za informację - wynika że nie jeste źle z tą wagą a kobita w przychodni niepotrzebne zamieszanie robi, i sie martwie przez nia

Lady a Twój Sebcio to chyba rekordzista wagowy!!!

Dobrej nocki Wam życze
 
...MAJU cały czas myśle o Cie...mój nie raz se odbija nawet 3 godziny po papu na śpiąco i też nie moze wtedy se sapnąc normalnie ale w sumie nie dusi sie a ni nic ale może to samo u Michasia...dlatego ja zawsze kładę go wysoko wyżej niż bunio ale żeby główka była wyprostowana a nie zgięta co by mu się swobodnie odychało i zawsze na boku...zresztą on woli na boku spać...
no u nas tez tak bylo do tej pory az tu dzis nad ranem koszmar:no::no::no::no: Michal tez ma w łozeczku materacyk podniesiony tak by byl pod skosem ze lezy z gorki ale jak musie cofa jedzenie i go dzwiga to on sie tak zaczyna rzucac i kokosic ze z boku naplecki sie obroci i zjedzie na dól lozeczka na plasko:baffled::no::no:

...A jak tam wasze psiaki?? Moja jest trochę zazdrosna o małego, jak go tulę czasem przychodzi i łepkiem go trąca jak by chciała go odepchnąć ode mnie. Albo jak Leo się rozbeczy i tulę go robiąc ciii ona tak słodko na mnie patrzy i jak odłożę Leosia do łóżeczka to podchodzi i chce też być ululana:))
no moja sunia tez czasemzazdrosna jak P sie zajmuje małym, probuje wtedy zwrococ na siebie uwage:tak::-) np. rozprula ostanio swojego misia i patrzyla co P na to czy cos jej powie :-D

Silka Ali sliczniutki i juz taki duzy chlopczyk:tak::tak:;-):-)
Alu to Sebcio duzo strasznie przybral:szok: u nas dzis jedna lekarka cos tam mowila ze MIchal przybral 1kg w 4tyg ze duzo:baffled: a tu twoj Sebcio w 2tyg:tak:;-):-D
Katja twoja córcia tez sliczniusia:tak::tak::tak::tak:
Asia jesli mala sie najada ladnie spi to nie podawaj butli bo wtedy bedzie szybko po pokarmie, :tak: u nas Michal po 2tyg od urodzenia przybral 320g wiec nibypo 160g na tydz wiec Twoja corcia tez niezle przybiera moze poprostu bedzie taka drobniutka i taka jej uroda:tak:;-):-) jesli chcesz karmic piersia to nie podawaj butli;-)

bosze jak ja sie boje tej dzisiejszej nocy bbbuuu:sad::sad::sad::sad:
tak strasznie mi szkoda tego mjego Synusia bo biedaczek zasnac nie moze bo mu sie dzwoga i co zasnie to mu sie dzwiga i go to budzi i sie zlosci i tak wkolko:sad::sad::sad::sad::sad::sad:
jutro P pojedzie kupic jeszcze inne mleko Nan AR dla dzieci ktore ulewaja i neonatolog kazala podawac takie co2 karmienie i moze po tym mu sie nie bedzie dzwigac...............
matko ja chyba osiwieje z tych nerwow, nawet nie mialam dzis czasu lekow zazyc bo sniadanie jadlam o 14-ej i od tamtej pory nic bo nawet nie mialam kiedy a zreszta tak sie martwie o Misia ze nie chce mi sie jesc:no:
ja nawet niewiem co mam robic jak on sie znowu zakrztusi zeby mu pomoc zeby sie nie udlawil boszeee.............. chyba znowu bede wyć:sad::sad::sad::sad:
 
Kurczę mój bidulek nie może spać ale mam tak od wczoraj zawsze jak wrócimy ze spaceru już drugi raz całe południe i pół nocy marudzi nie może spać może ktos mi go zauroczył....albo się wystraszył bo mi dwa razy się zerwał ale nie płakał tylko tak przez sen aż zamachał rękoma ale w domu nie ma hałasu i gwałtownych ruchów...a drugi dzień cos marudzi nie wiem...może ma taki charakter kupe robi najedzony pampęk przebrany a ten nie może spac i się meczy kreci i w nocy tez nim usnie...już sama nie wiem co go znow dopadło...ach już całe życie bedziem sie martwić....:tak::happy:
 
reklama
no u nas tez tak bylo do tej pory az tu dzis nad ranem koszmar:no::no::no::no: Michal tez ma w łozeczku materacyk podniesiony tak by byl pod skosem ze lezy z gorki ale jak musie cofa jedzenie i go dzwiga to on sie tak zaczyna rzucac i kokosic ze z boku naplecki sie obroci i zjedzie na dól lozeczka na plasko:baffled::no::no:


no moja sunia tez czasemzazdrosna jak P sie zajmuje małym, probuje wtedy zwrococ na siebie uwage:tak::-) np. rozprula ostanio swojego misia i patrzyla co P na to czy cos jej powie :-D

Silka Ali sliczniutki i juz taki duzy chlopczyk:tak::tak:;-):-)
Alu to Sebcio duzo strasznie przybral:szok: u nas dzis jedna lekarka cos tam mowila ze MIchal przybral 1kg w 4tyg ze duzo:baffled: a tu twoj Sebcio w 2tyg:tak:;-):-D
Katja twoja córcia tez sliczniusia:tak::tak::tak::tak:
Asia jesli mala sie najada ladnie spi to nie podawaj butli bo wtedy bedzie szybko po pokarmie, :tak: u nas Michal po 2tyg od urodzenia przybral 320g wiec nibypo 160g na tydz wiec Twoja corcia tez niezle przybiera moze poprostu bedzie taka drobniutka i taka jej uroda:tak:;-):-) jesli chcesz karmic piersia to nie podawaj butli;-)

bosze jak ja sie boje tej dzisiejszej nocy bbbuuu:sad::sad::sad::sad:
tak strasznie mi szkoda tego mjego Synusia bo biedaczek zasnac nie moze bo mu sie dzwoga i co zasnie to mu sie dzwiga i go to budzi i sie zlosci i tak wkolko:sad::sad::sad::sad::sad::sad:
jutro P pojedzie kupic jeszcze inne mleko Nan AR dla dzieci ktore ulewaja i neonatolog kazala podawac takie co2 karmienie i moze po tym mu sie nie bedzie dzwigac...............
matko ja chyba osiwieje z tych nerwow, nawet nie mialam dzis czasu lekow zazyc bo sniadanie jadlam o 14-ej i od tamtej pory nic bo nawet nie mialam kiedy a zreszta tak sie martwie o Misia ze nie chce mi sie jesc:no:
ja nawet niewiem co mam robic jak on sie znowu zakrztusi zeby mu pomoc zeby sie nie udlawil boszeee.............. chyba znowu bede wyć:sad::sad::sad::sad:

Majeczko tak mi Ciebie szkoda :-( Współcuję Ci strasznie tego strachu o Michasia :-( Ja jednak mam nadzieję, że to się już więcej nie powtórzy !! Trzymam za Was kciuki i spokojnej nocki !!

Silka jesli moge spytac dlaczego musisz malego odstawic od piersi???????

Katja, nie muszę. I nie chcę, ale nie mam siły siedzieć cały dzień i noc z dzieckiem przy cycku, kiedy On się nie najada i wkurza się ssając :-( A jak zje butlę, to spokój przez 3 godzinki w dzień a w nocy nawet 4-5 godzin :sorry2: Także nie mam zamiaru męczyć siebie, ani Małego. Szkoda, bo chciałam, ale nie w taki sposób... Nie kosztem moich i Synka nerwów, a przecież kiedy ja się denerwuję Mały to wyczuwa i też niespokojny :sorry2:

No... Mój Mlekojad zasnął, ale po 2 godzinach marudzenia :zawstydzona/y: A zaraz znowu się obudzi na mleko, tylko mam nadzieję, że już zaśnie i obudzi się o 2-3 i da mamusi troszkę odpocząć :happy:

Katja, Cudeńko śliczne !!!!!!!!!!!
Masiu, Leoś CUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUDNY !!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry