reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

No i zawsze jak wpadne to nikogo nie ma :dry: gdzie sie wszyskie cioteczki podziały? czyzby na spacerki poleciałyscie ze swoimi pociechami? ja to nie wiem o ktorej godzinie ale chyba po 13 sie wybiore, bo mala nakarmiona ale ja nie gotowa :sorry2:
 
reklama
hej Mamusie

Ja po nieprzespanej nocce. Jeremi od 2 do 8 nie spał nie wiem co się działo, prężył się i płakał wciąż, karmiła cyckiem potem już cycki puste więc zrobiliśmy butlę tego nowego mleka i chyba po nim tak zaczął nam płakac już nie wiem sama. Będę obserwowac a jak tak nadal będzie podejdziemy do lekarza.
Renatko- dokarmiam butlą przeważnie 1 raz na dzień, bo Jeremi czasami taki głodny że wysysa mi mleko z obu piersi i kiedy jest znów głodny ja nie mam pokarmu tyle.
Jejkuś ale jestem dziś padnięta :-(

Co do spacerków to już chodzimy ale ja za dużo nie mogę bo mnie zaraz całe szycie boli, dziś zadzwonię do mojej gin bo ten szew co mi puscił wciąż krwawi:-(

pozdrawiam Was ciepło
 



Ada tylko UWAZAJ na siebie kobieto!!!!!! Zebys nie przesadzila:tak:

Ja sie tak zastanawiam co jest z tymi babciami:dry:, bosz przeciez my tez kiedys nimi bedziemy i tez bedziemy takie upierdliwe:szok:?:baffled:? No mam nadzieje ze nie;-)?

Lucky , ja mam trojke ale to pikus w porownaniu z toba:tak:



Ja tez sie witne i wybaczcie ze nie napisze do kazdej z osobna ale cos mi sie do rak przykleilo:-D;-)
piekna pogoda wiec wezme moj sliczny wozio i pojde na spacer;-):rofl2:

Sila moj potrafi w sumie przespac mooooze 3 godz w ciagu dnia:baffled:, sama sie dziwie no ale ponoc Polak potrafi;-):-D

Buziole dla szystkich:-)



 
AN Jeremi fajniusi chłopak na zdjęciu...a może jak się tak prężył i wyginał to miał kolkę...co???Może cos zjadłaś nie tak...bo po mleku Bebilon Pepti na pewno nie bo to preparat mlekozastępczy ten co ja mam i on jest na kolki....a chyba pisałaś że go dostałaś więc może ty cos zjadłaś...bo to mleko na pewno nie....one są na kolki i alergie...a może musi się przyzwyczaic do nowego mleka...mój jak dostał ten preparat mlekozastępczy Nutramigen to trwało to tydzień...ale po tych im nic nie będzie....sto procent....albo może nie mógł zasnąć i się meczył bidulek spróbuj mu dawać INFACOL na kolki twój ma 3 tygodnie więc mozesz mu powoli dawać mniejszą dawkę....

IWONKA nasza RENIA zawsze pisała,że jak jesteś na piersi tylko i wyłącznie nie trzeba przepajać chyba,że masz wskazania od lekarza...ja muszę małego przepajać,ale robię to zwykłą wodą przegotowaną....bo karmię modyfikowanym a tu trzeba żeby kupki lepiej szły....a ty nie musisz jak jesteś tylko na piersi...

ALUNIA ja słyszałam o tych tabsach na zatrzymanie karmienia ale mi ich nie chcieli dać....zresztą jak pozbyłam się zastoju to ściągam coraz mniej i powoli zaniknie mi więc radę daje....
 

Lucky ja cie podziwiam, trojka brzdaców.. ja z jedna ledwo wydalam.. wogole nie wyobrazam sobie kiedy znalazlabym czas dla drugiego dziecka... trzymam kciuki i :-)

Lucky - trzymaj się dzielna kobietko! I poproś jakąś psiapsiółę o opiekę nad chłopcami chociaż na godzinkę.


Lucky, ja Ciebie podziwiam potrójnie !!!!!!!!! Ja z jednym mam Meksyk, a co dopiero z trójką :szok: Kobieto, jak Ty dajesz radę ?? Szacun ;-):tak::happy:


LUCKY ściskam...jesteś bardzo dzielna kochana kobito....pamietamy o cię....:-)

Hej kobitki :-)
Lucky ode mnie też szacun :tak: dzielna mamuśka z ciebie :-) tak jak tu dziewczyny mówią z jednym dużo roboty a z trójką :sorry2:



Lucky , ja mam trojke ale to pikus w porownaniu z toba:tak:

Jesteście kochane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:happy:
Ale serio nie ma co podziwiać:sorry2: Jeszze wcale nie daje rady, leje mi sie przez łapy wszystko, nie mam czasu zjesc, ech wogóle lypa:oo2::confused2:

Ale spoko loko bedzie git, jak sie tylko urutynie:-p:-D

Jeju jak fajnie ze jestescie:happy:

Sciskam Was wszystkie i Wasze skarbenki tez:-)
 
Tak piszecie, ze Wasze dzieciaczki prawie nie śpią. Patrysia dla odmiany chyba robi ponad 100% normy za nie. Non stop śpi. Jak wytrzyma godzinę na czuwaniu (nie licząc przewijania i karmienia) to jest sukces. Jak jej nie położymy spać jak zaczyna ziewać i marudkać to potem robi sie dramat i muszę z nią na spacer lecieć. Nocki też pięknie przesypia budząc się na 1-2 karmienia...

Właśnie wróciłyśmy ze spacerku na którym spała 2,5 godziny i pewnie jeszcze by mogła gdyby nie matki, które dosiadły sie do mojej ławki przy placu zabaw i zaczęły sie wydzierać jakie to one miały porody i cesarki i ogólnie karmienie piersią, a wszystko najgorsze.... a ja tak słuchałam i sobie myślałam jakie głupie... jak pomyślę sobie o Waszych porodach, cesarkach, kłopotach z laktacją to ich to pikusie...

A wczoraj spotkałam w sklepie mamę kolegi Dominika, powiedziała, ooo urodziła pani? to dobrze bo myślałam że jak słonica pani chodzi w tej ciąży.... Nosz kurde szczyt taktu. Co innego jak ja mówiłam o sobie słonica ale usłyszeć od kogoś innego, niezbyt przyjemne...

Ooo Pati stęka chyba kupkę wali, nareszcie! Bo jej rzadko te kupki teraz wychodzą i namęczy się... mile wspominam czasy gdy waliła przy każdym karmieniu.
papatki
 
cześc :-)

Lady - żeby Twój Dominik wyzdrowaiał- trzymam kciuki

o i ktoś mnie woła .....
pa

no dzieki Asiu!

Wrocilam wlasnie od lekrki no i tak Sebcio ma sie ok....

Dominis zas...podejrzenia ze ma astme... dodatkowo ma zapalenie obustrone oskrzeli...i infekcje jakas...gardlo czerwone... masakra ma brac wziewy...dodatkowo syropy opslony i antybiotyk ..a malemu zapisala zywe bakterie wrazie czego ...

Modle sie by Dominisiowi przeszlo szybko taki biedny...ciagle kaszle okropnie..az mi tak serce sie kroi..... lzawia mu ciagle oczy...... ma wysoka goraczke nie moge jej mu zbic robie oklady mu zimne ciagle.... jezu zeby tylko Sebcio nie przeszedl tez tego nie podlapal... az sie boje.....
Hej kobitki :-)
Lady ja tez dokarmialam butelką ale z własnym mleczkiem i u mnie jakoś mała daje rade, ale jestem zdania że jeżeli dziecko ma sie z cycki nie najadac i tylko siłą zmuszac to już lepiej z butelki :tak: No i zdrówka dla Dominika!!!!

Ja tak tez Iwonka robilam sciagalam do buteklki ale mi te sciaganie zle idzie 60ml prawie 1,5 godziny a to za malo dla niego.....bylo... bo zanim sciagnelam on chcial jesc bo na moim mleku jadl co 15,godziny.....

jeju ile ja bym dala by karmic piersia,,.,,

ALUNIA ja słyszałam o tych tabsach na zatrzymanie karmienia ale mi ich nie chcieli dać....zresztą jak pozbyłam się zastoju to ściągam coraz mniej i powoli zaniknie mi więc radę daje....

Adulka tabletek nie daja bo one moga miec skutki uboczne tak mi lekarka mowila wiec poki co na kilka dni mi dala dwie recepty....

1: to nasmarowac piersi kremem a poem spirytusem i owinac sie mocno bandarzem elastycznym....i tak robic jakis czas...kilka dni.... jak piers nabrzmiej spuscic z niej ale delikatnie i znowu to samo... pokarm powinnien sie wypalac....

2: sposob to kupic trzeba w aptece szałwie do picia..i ja zaparzac i pic trzy razy dziennie.....

I powiem ci adus ze kupilam te wszystkie rzeczy by zniszczyc ten pokarm ale plakac mi sie chce ...chce sie jeszcze lodzic ze maly bedzie cycka ssal..... bojciu tak bym chciala... szkoda mi to niszczyc nie wiem czemu mi tak straszny zal to robic naprawde...nawet jak mam swiadomosc ze go nie karmie piersia to wyobrazcie sobie ze dalej jestem na diecie nie jadam nic co mogloby malemu zaszkodzic..... no nic jestem w kropce....a moze w sytuacji bez wyjscia....


ok Sloneczka ja juz mykam bo jeden spi i drugi tez wiec zrobie cos bo potem rece pelne roboty...i ten potrzebuje mnie Sebciu i Dominis tez strasznie mnie potrzebuje zwlaszcza jak jest chory..... buziam was paptki....:-(
 
hej. jestem.
była babcia leo i się trochę przespałam i już lepiej ze mną:-):laugh2:

Lady pewnie poszłaś już do lekarza. Chciałam tylko powiedzieć, że mleko początkowe najlepiej kupować na receptę. Tzn. idziesz do pediatry i z nim ustalasz co i jak (alergie, wrażliwość maluszka itp.) i on czyli pediatra powinien dobrać mleczko. Nie dziwie się, że nie możesz dostać innego mleczka niż nan bo są jakieś dziwne przepisy i te "lepsze" mleczka często są tylko w aptece i często bez recepty strasznie drogie:tak:

przerwa na przewinięcie bufuj, aż mu chyba poleciało. fuck. na te pieluchy.
 
reklama
...Ktora jeszcze karmi tylko butlą?i jakim mlekiem?
Alu my karmimiy sztucznym Nan HaSensitive dla dzieci z problemami trawiennymi i kolkami.....

ja tylko na chwilke.... bo mielismy ciezka noc i ciezki dzien dzis ehhhh..........
Michalek wczoraj po kapaniu nie mogl zasnac i marudzil do 22-ej potem zasnol i o 1-szej zjadl butle i o 5 obudzily mnie dziwne dzwieki:no::szok::szok: zerwalam sie jak szalona z wyrka a tu maly w lozeczku czerwony i nie moze zlapac oddechu:sad::sad::sad: boze jak sie wystraszylam myslalam ze wyjde z siebie wzielam go szybko na reke glowe w dol i wrzask na mojego zeby mni pomogl i jakies pianki mu poszly z buzi:no: :szok::szok::szok: niewiem co to bylo:no::no::no: i od rana po lekarzach:no: najpierw pediatra poten skierowanie do poradni patologi noworodka tam pani dr juz na nas czekala i Michal wyglada na zdrowego nie wiadomo co to bylo i mamy nadzieje ze to jednorazowy incydent:-:)-:)-( ale pobrali mu morfologie i bilirubine i jeszcze mamy isc na usg glowki zeby wykluczyc bezdech:no::szok:
i jeszcze jak mu wbily igle to krew nie leciala i krecila mu tam ta igla auuuuucccccc.......... patrzec na to niemoglam jak go mecza:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
okropnie sie boje:sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad: i teraz caly czas mam go na oku.......
kolki mu przeszly to teraz mu sie ciagle cos podnosi u usnac nie moze ajjjjjjjjjjjjjjjj:no::no::no:
 
Do góry