reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2025

reklama
Trzy
Rozumiem dzięki że się tym podzieliłaś, jakkolwiek to nie zabrzmi to wolałabym Twoją wersję niż pozamaciczna. Może u mnie też się coś pojawi w macicy. Moja ostatnia ciąża tak się rozwijała że na usg wychodziła o 3 tyg młodsza aż w końcu w 9 tyg się zatrzymała na 6. Tylko wtedy beta rosła mi jak szalona
Trzymam kciuki. Ja wtedy ostatnia miesiączkę miałam 23 kwietnia w maju test pozytywny i cały czerwiec i trochę lipca ta nieprawidłowa ciąża się za mną ciągneła. Już chciałam żeby to się skończyło bo wiedzialam jaki będzie finał niestety. Ale po 32 dniach od zabiegu dostalam miesiączkę wszystko gra i właśnie wracam od ginekologa i znowu dostalam zielone światło na starania. Także wszystko sie ułoży. Trzymam kciuki za ciążę w macicy, bo to najważniejsze, żeby jak najmniej ingerować.
 
nie mam właśnie żadnych plamien. Jedynie co to zaniepokoił mnie ostry ból jajnika ze 2 dni temu, byłam wczoraj na usg u poleconego przez koleżankę ginekologa, dziś u swojego.

Dowiedziałam się z tych pierwszych wizyt tyle:
1. Pierwsza wizyta - było widać maciupci pęcherzyk w macicy, może ciążowy a może pseudopecherzyk. Nigdzie nie widać zarodka. W prawym jajniku jajko żółte i torbiel (prawdopodobnie torbiel ciałka żółtego, co jest normalne na początku ciąży). Lekarz powiedział, że te moje przyrosty faktycznie źle wróżą mimo, że robiłam w trzech różnych labach (wyjechałam i nie miałam jak inaczej tego zrobić). Że między labami mogą być różnice ale nie aż takie, żeby z tego miała być zdrowa ciąża. Wystawił skierowanie do szpitala na wypadek, jakbym dostała silnych boli czy zaczęła krwawić. Powiedział, że dobrze badać przyrost co 2 dni. I że na razie nikt z tym nic nie zrobi bo musi być widać zarodek. Uspokoił mnie trochę, że mimo wzrostów może się okazać, że to jednak jest w macicy.
2. Druga wizyta - ginekolog powiedział, że nie ma co patrzeć na te wyniki z różnych labow a moj pierwszy przyrost robiony w tym samym labie jest git wg niego (47% w dwa dni lol). Pęcherzyka w macicy już nie było i torbieli też nie. To mnie trochę uspokoiło bo może znaczy, że ciąża obumiera juz? Że ciążę pozamaciczne to się zdarzają tak rzadko i mam sobie nie wkręcać. Mam teraz zbadać przyrosty w tym samym labie i jak sytuacja się sama nie rozwiąże to przyjść za 2tyg.


Ogólnie mam naprawdę wielką nadzieję, że to Biochem i beta będzie spadać… dziś zrobiłam znowu i koło 17-18 ma być wynik.
Daj znać jak wyniki
 
Hej dziewczyny. Zapisałam się na jutro zbadać betę .. wcześniej nie badałam . Ale martwi mnie fakt że ciąża na USG jest mniejsza . Od wczoraj czuje dziwne ukłucia w podbrzuszu .. ja wiem , że to może być normalne .. ale strasznie się martwię .
 
Trzy

Trzymam kciuki. Ja wtedy ostatnia miesiączkę miałam 23 kwietnia w maju test pozytywny i cały czerwiec i trochę lipca ta nieprawidłowa ciąża się za mną ciągneła. Już chciałam żeby to się skończyło bo wiedzialam jaki będzie finał niestety. Ale po 32 dniach od zabiegu dostalam miesiączkę wszystko gra i właśnie wracam od ginekologa i znowu dostalam zielone światło na starania. Także wszystko sie ułoży. Trzymam kciuki za ciążę w macicy, bo to najważniejsze, żeby jak najmniej ingerować.
Powodzenia w staraniach 😊
 
reklama
Hej dziewczyny. Zapisałam się na jutro zbadać betę .. wcześniej nie badałam . Ale martwi mnie fakt że ciąża na USG jest mniejsza . Od wczoraj czuje dziwne ukłucia w podbrzuszu .. ja wiem , że to może być normalne .. ale strasznie się martwię .
Musisz zbadać też po 48h bo najważniejszy jest przyrost bety, chociaż po pewnej wartości już te przyrosty zwalniają. A kiedy masz następne usg?
 
Do góry