reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2025

reklama
Tragedia z tymi lekarzami , dlatego ja chodzę wszędzie prywatnie …
Będę rodzić w prywatnym szpitalu . Mam nadzieję , że się nie zawiodę .

Przepraszam, że się wtrącę ale zrób sobie dokładny research ponieważ ja byłam też tak napalona na poród w prywatnym szpitalu, ale po zgłębieniu tematu (nie był to proste, szpital straszy pozwami za negatywne opinie, ciężko więc je w internecie znaleźć) odpuściłam i bardzo się cieszę (biorąc pod uwagę co się wydarzyło u pewnej instagramerki w tym temacie). A 2 miesiące przede mną rodziła (planowe cesarskie cięcie) tam moja znajoma - bardzo zadowolona, a ja w sumie prowadziłam tam też ciąże i nie mogłam w sumie narzekać (ale też nie wszystko było super)
 
Przepraszam, że się wtrącę ale zrób sobie dokładny research ponieważ ja byłam też tak napalona na poród w prywatnym szpitalu, ale po zgłębieniu tematu (nie był to proste, szpital straszy pozwami za negatywne opinie, ciężko więc je w internecie znaleźć) odpuściłam i bardzo się cieszę (biorąc pod uwagę co się wydarzyło u pewnej instagramerki w tym temacie). A 2 miesiące przede mną rodziła (planowe cesarskie cięcie) tam moja znajoma - bardzo zadowolona, a ja w sumie prowadziłam tam też ciąże i nie mogłam w sumie narzekać (ale też nie wszystko było super)
W tym szpitalu rodziły 4 znajome i wszystkie były zadowolone 🤷🏽‍♀️ już teraz sama nie wiem co robić 😬
 
W tym szpitalu rodziły 4 znajome i wszystkie były zadowolone 🤷🏽‍♀️ już teraz sama nie wiem co robić 😬

Zweryfikuj kiedy rodziły i jaki rodzaj porodu Cię interesuje. Pewnie gdybym chciała mieć kolejne cesarskie cięcie byłaby za prywatnym i tak samo zadowolona jak koleżanka. Dodatkowo ja zauważyłam, że w tym moim źle zaczęło się dziać odkąd w pandemii zrobił się na nich boom i z powiedzmy (nie pamiętam już więc tak mniej więcej) z 1000 porodów rocznie, zrobiło im się 10 tys. porodów rocznie.

Dodatkowo dowiedz się co się działo "po" czy dzieci miały badania, jakie itd. o ile to jest dla Ciebie ważne (więc znowu przemyśl, czego potrzebujesz). Dla mnie ostatecznie lepszą opcją okazały się 3 porody na NFZ (dwa w szpitalach z III stopni, ostatni z II). Jedyne co bym zmieniła, to po tym trzecim poprosiłabym o salę jedynkę bo trafiliśmy pechowo na sąsiada wyjca (mama pierworódka) więc w swoim macierzyństwie tylko wtedy byłam niewyspana i zmęczona dzieckiem, dodatkowo cudzym ;)

A i jeszcze można rozważyć swoją położną na NFZ, ale tu znowu ja zdecydowałam się na to przy 3 porodzie. I dla owej Pani to był prawdopodobnie deal życia bo całość porodu trwała 1.5h, z czego potrzebowałam jej 20 minut ;) Także też bym chciał za tyle pracy zarobić 2 tys. zł :D
 
Hej dziewczyny ☺️ czy któraś z Was jest w stanie pomóc mi to zinterpretować? Dzisiaj otrzymałam wyniki, które zlecił mi lekarz.. no i cytomegalia (CMV) w klasie Igm wyszła mi niejednoznaczna.. za to Igg jest dość wysokie… czy to znaczy, że przebywam właśnie chorobę? W internecie czytam tak sprzeczne informacje.. raz że kolejne zakażenie w ciąży nie jest zagrożeniem - tylko pierwsze, raz jest napisane całkiem inaczej. Dodam, że mam wirusa hpv. Czy to ma jakiś wpływ? Od początku ciąży sam stres 😭. Wyniki dodaję w poniżej 😢
IMG_7487.png
 
Hej dziewczyny ☺️ czy któraś z Was jest w stanie pomóc mi to zinterpretować? Dzisiaj otrzymałam wyniki, które zlecił mi lekarz.. no i cytomegalia (CMV) w klasie Igm wyszła mi niejednoznaczna.. za to Igg jest dość wysokie… czy to znaczy, że przebywam właśnie chorobę? W internecie czytam tak sprzeczne informacje.. raz że kolejne zakażenie w ciąży nie jest zagrożeniem - tylko pierwsze, raz jest napisane całkiem inaczej. Dodam, że mam wirusa hpv. Czy to ma jakiś wpływ? Od początku ciąży sam stres 😭. Wyniki dodaję w poniżej 😢Zobacz załącznik 1661174
Spokojnie 🙂 Miałam cmv igg reaktywne a igm niereaktywne. Najprawdopodobniej kiedyś na to chorowałam, np w dzieciństwie. Objawy są podobne do grypy. Zrobiłam badanie z krwi i czekam na wynik, bo ważne jest abym nie chorowała w ostatnich kilku miesiącach. Szansa jest na to bardzo mała.
Natomiast jeżeli u Ciebie jest wynik niejednoznaczny to jest to jakiś problem w laboratorium. Więc nawet jeszcze nie wiadomo czy jest to reaktywne.
Tak czy inaczej pójdź do ginekologa szybciej, aby omówić wyniki i raczej będzie chciał powtórzyć to badanie.
Inne wirusy nie powinny mieć na to wpływu. Sama mam hsv.
 
Hej dziewczyny ☺️ czy któraś z Was jest w stanie pomóc mi to zinterpretować? Dzisiaj otrzymałam wyniki, które zlecił mi lekarz.. no i cytomegalia (CMV) w klasie Igm wyszła mi niejednoznaczna.. za to Igg jest dość wysokie… czy to znaczy, że przebywam właśnie chorobę? W internecie czytam tak sprzeczne informacje.. raz że kolejne zakażenie w ciąży nie jest zagrożeniem - tylko pierwsze, raz jest napisane całkiem inaczej. Dodam, że mam wirusa hpv. Czy to ma jakiś wpływ? Od początku ciąży sam stres 😭. Wyniki dodaję w poniżej 😢Zobacz załącznik 1661174
Teraz zauważyłam plik z wynikami, a możesz rozwinąć te czytaj więcej przy normach? Miałam 239 i to był już reaktywny. W ten piątek robiłam awidność cmv igg. Wynik będę miała pewnie poniedziałek lub wtorek. Prawdopodobnie dostaniesz takie samo skierowanie. Ten wirus zazwyczaj przechodzi się w dzieciństwie. Na pewno wszystko będzie w porządku 🙂
 
Hej dziewczyny ☺️ czy któraś z Was jest w stanie pomóc mi to zinterpretować? Dzisiaj otrzymałam wyniki, które zlecił mi lekarz.. no i cytomegalia (CMV) w klasie Igm wyszła mi niejednoznaczna.. za to Igg jest dość wysokie… czy to znaczy, że przebywam właśnie chorobę? W internecie czytam tak sprzeczne informacje.. raz że kolejne zakażenie w ciąży nie jest zagrożeniem - tylko pierwsze, raz jest napisane całkiem inaczej. Dodam, że mam wirusa hpv. Czy to ma jakiś wpływ? Od początku ciąży sam stres 😭. Wyniki dodaję w poniżej 😢Zobacz załącznik 1661174
Mogą Ci kazać powtórzyć za jakiś czas, bo cytomegalie może dojść do wtórnego zakażenia.
 
reklama
Do góry