reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Hej, ja mam termin na 25 kwietnia dziś 25 tc , dziewczynka ;) moja pierwsza ciąża, Mala kopie jak szalona już od 27.11, ale podobno to uwarunkowane położeniem łożyska na tylnej ściance. od 2.01mam problem ze skracajaca sie szyjką, 28mm na tamten moment dziś niby 26 mm choć lekarz był tak nie konkretny , że nie wiem co o tym sądzić. Biorę luteinę dopochwowo oraz magnez. Mam jak najwięcej leżeć. Czy są mamy z podobnym problemem?
 
reklama
Hej, dzisiaj miałam 3 usg prenatalne (29+3) w Medicover u tego samego lekarza, co każde poprzednie. Wszystko rozwija się prawidłowo, jedynie zauważył, że pępowina z 3 naczyniowej zrobiła się 2 naczyniowa. Uważa, iż to jest wada izolowana? Gdyż wcześniej były 3, zresztą mój lekarz prowadzący zawsze też mówił, że jest trójnaczyniowa. Bardzo się tym mimo wszystko zmartwiłam ;/ że po porodzie jednak wyjdzie jakaś wada genetyczna, że mała teraz będzie gorzej przybierać:/
Co robić?
Znacie taki przypadek, że 1 naczyńko od pępowiny pękło?
 
Hej u mnie na badaniach połówkowych 21+5 tez wyszło ze pępowina jest dwunaczyniowa, obecnie jestem w 29 tygodniu ciąży. Mam częstsze wizyty u ginekologa, co dwa tygodnie. Mi ginekolog powiedział ze nie ma żadnych wad współistniejących. Sprawdziła echo serca i dokładnie przebadała synka. Mamy teraz sprawdzać czy dobrze przybiera na wadze i rośnie i twierdzi ze nie powinno się nic złego stać a synek urodzi się zdrowy.
 
Hej dziewczyny! Mogę do Was dołączyć? 😜mój termin to 22 kwiecień..wczoraj zaczęliśmy 28tydz..
Trochę się w piątek wystraszyłam bo okazało się że u mnie łożysko wykształciło się z przodu ..ja oczywiście czytając na necie wpadłam w panikę ze to łożysko przodujące..a to są 2 rożne "przypadłości"...w każdym razie jestem spokojniejsza ale i tak nie mogę się doczekać kolejnej wizyty u położnej i usg żebym mogła się dopytać...dodam jeszcze że mieszkam w Anglii i tutaj opieka zdrowotna jest zupełnie inna niż u nas w kraju..co ma swoje plusy i minusy.
 
Hej dziewczyny! Mogę do Was dołączyć? 😜mój termin to 22 kwiecień..wczoraj zaczęliśmy 28tydz..
Trochę się w piątek wystraszyłam bo okazało się że u mnie łożysko wykształciło się z przodu ..ja oczywiście czytając na necie wpadłam w panikę ze to łożysko przodujące..a to są 2 rożne "przypadłości"...w każdym razie jestem spokojniejsza ale i tak nie mogę się doczekać kolejnej wizyty u położnej i usg żebym mogła się dopytać...dodam jeszcze że mieszkam w Anglii i tutaj opieka zdrowotna jest zupełnie inna niż u nas w kraju..co ma swoje plusy i minusy.

Hejka :-) Witaj, oczywiście że możesz dołączyć:-) u mnie 28t3d :) termin nam na 22 kwiecień, ale ze względu na cukrzycę ciążowa lekarz będzie mnie kierować do szpitala na tydzień wcześniej..
Co do Twojego łożyska to kompletnie się na tym nie znam mimo że to moja 4 ciąża ( 2 pierwsze poronilam ) , ale ja bym zaufała na Twoim miejscu lekarzowi i niczym się nie martwiła.. :-)

A jak się czujesz ?
 
Hejka :-) Witaj, oczywiście że możesz dołączyć:-) u mnie 28t3d :) termin nam na 22 kwiecień, ale ze względu na cukrzycę ciążowa lekarz będzie mnie kierować do szpitala na tydzień wcześniej..
Co do Twojego łożyska to kompletnie się na tym nie znam mimo że to moja 4 ciąża ( 2 pierwsze poronilam ) , ale ja bym zaufała na Twoim miejscu lekarzowi i niczym się nie martwiła.. :-)

A jak się czujesz ?

Hej!
No to mamy ten sam termin 😁
Ja czuję się ok..tzn w weekendy i rano..w tygodniu po pracy jestem tak padnięta że nic tylko bym spała..a w sumie pracę mam lekką bo biurową więc niby nie powinno mnie to męczyć 🤷‍♀️
Nawet brzuszek mam jeszcze dość mały jak na 7 miesiąc wiec nie rozumiem skąd te zmęczenie i to ze mi tak strasznie niewygodnie wieczorami 🤭
Właśnie wstawiłam pierwsze pranie ciuszkow dzieciecych 😁 już nie mogę się doczekać jak będę je prasować itp 😜
 
Hejka :-) Witaj, oczywiście że możesz dołączyć:-) u mnie 28t3d :) termin nam na 22 kwiecień, ale ze względu na cukrzycę ciążowa lekarz będzie mnie kierować do szpitala na tydzień wcześniej..
Co do Twojego łożyska to kompletnie się na tym nie znam mimo że to moja 4 ciąża ( 2 pierwsze poronilam ) , ale ja bym zaufała na Twoim miejscu lekarzowi i niczym się nie martwiła.. :-)

A jak się czujesz ?

A Ty masz juz wyprawkę i inne rzeczy dla maluszka?
W ogóle znasz płeć? No i jak Ty się czujesz?
 
A Ty masz juz wyprawkę i inne rzeczy dla maluszka?
W ogóle znasz płeć? No i jak Ty się czujesz?

Hejka :-)
Wyprawki nie mam jeszcze wg przygotowanej... Wiesz, większość rzeczy będę miała po swoim synku który skaczyl w listopadzie 2 latka :-) ale jak na razie wszystko jest w workach i na strychu... jakoś nie mam mocy na razie tego ogarnąć...

Tak samo jak Ty szybko się męczę.. 😉 przejdę parę kroków i zadyszka a jeszcze pracuje na sprzątaniu ( nie mam.ciezkiej pracy, robię z koleżanką to jest mi o wiele lżej 😀 ) ale te zmeczenie wynika tego że nasz organizm robi podwójna robotę :-) za nas i za maleństwa 😀
Płeć znam.juz od pierwszych prenatalnych i trzyma się do tej pory. I będzie drugi chłopak 😀 A czuje się bardzo dobrze, dziękuję :) mam w planach pracować aż do Wielkanocy tylko abym miała na to siłę i aby dziecko mi pozwoliło 😀
 
Hejka :-)
Wyprawki nie mam jeszcze wg przygotowanej... Wiesz, większość rzeczy będę miała po swoim synku który skaczyl w listopadzie 2 latka :-) ale jak na razie wszystko jest w workach i na strychu... jakoś nie mam mocy na razie tego ogarnąć...

Tak samo jak Ty szybko się męczę.. 😉 przejdę parę kroków i zadyszka a jeszcze pracuje na sprzątaniu ( nie mam.ciezkiej pracy, robię z koleżanką to jest mi o wiele lżej 😀 ) ale te zmeczenie wynika tego że nasz organizm robi podwójna robotę :-) za nas i za maleństwa 😀
Płeć znam.juz od pierwszych prenatalnych i trzyma się do tej pory. I będzie drugi chłopak 😀 A czuje się bardzo dobrze, dziękuję :) mam w planach pracować aż do Wielkanocy tylko abym miała na to siłę i aby dziecko mi pozwoliło 😀

Aha no to fajnie 😊
My nie chcemy wiedzieć ale jakoś czujemy że bdz chłopak..ale zobaczymy..ważne zeby wszystko było ok.
Ja też chcę jak najdłużej pracować...może nawet do ost tyg.pod warunkiem że mi pozwolą z domu..no ale czas pokaże 😉
Uff ...juz myślałam ze to tylko u mnie tak kiepsko z energią 😂
 
reklama
Hej dziewczyny! Mogę do Was dołączyć? 😜mój termin to 22 kwiecień..wczoraj zaczęliśmy 28tydz..
Trochę się w piątek wystraszyłam bo okazało się że u mnie łożysko wykształciło się z przodu ..ja oczywiście czytając na necie wpadłam w panikę ze to łożysko przodujące..a to są 2 rożne "przypadłości"...w każdym razie jestem spokojniejsza ale i tak nie mogę się doczekać kolejnej wizyty u położnej i usg żebym mogła się dopytać...dodam jeszcze że mieszkam w Anglii i tutaj opieka zdrowotna jest zupełnie inna niż u nas w kraju..co ma swoje plusy i minusy.
Cześć. U mnie termin na 18.04. Również mam łożysko na przedniej ścianie, ale dodatkowo jest bardzo nisko. Modlę się żeby się podniosło, bo boje krwawień i cesarki.
Poza tym tez mieszkam w UK. W jakiej części mieszkasz? My jesteśmy na południu 😁
To Twoja pierwsza ciąża?
 
Do góry