reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Ja jakąś wyjątkową chudzinką nie jestem, ale też wydaje mi się, że coś tam powolutku widać 😄
Wczoraj narzeczony mi się bardzo przyglądał jak szykowałam sobie kąpiel i sam stwierdził, że to już chyba to, bo dół brzucha taki napięty jest i to raczej nie zwykły tłuszczyk 😂
Także się pocieszałam, bo o ile brzuch miałam dość szczupły, to akurat na podbrzuszu zawsze taka fałdka była 🤣
o tak, dokładnie tak czuje, że tam na dole brzuch jest taki napięty i twardszy troszkę :D tak to ta fałdka czasem nawet opadała lekko a tu mam wrażenie, że nie opada tylko jest ten brzuch taki inny, jakby do przodu i do gory 😊🙈 ciekawe bardzo 🤔
 
reklama
Dziewczyny, które pracują (skoro już temat został poruszony) - do kiedy chcecie/myslicie że dacie radę? :)
Planuje do końca roku, bo i trak pracuje w domu. No chyba że
No.pewnie jest dużo firmowych pięknych rzeczy i nie tylko takie co w sieciówkach 😁 sama nie mogłam się powstrzymać i kupiłam buciki z myślą że komuś dam ;p Zobacz załącznik 1323816
Znajoma takie po swoim bobo chciała sprzedać za 100zl nie wiem ile muszą kosztować nowe 🤷‍♀️
Ja jakąś wyjątkową chudzinką nie jestem, ale też wydaje mi się, że coś tam powolutku widać 😄
Wczoraj narzeczony mi się bardzo przyglądał jak szykowałam sobie kąpiel i sam stwierdził, że to już chyba to, bo dół brzucha taki napięty jest i to raczej nie zwykły tłuszczyk 😂
Także się pocieszałam, bo o ile brzuch miałam dość szczupły, to akurat na podbrzuszu zawsze taka fałdka była 🤣
Ja jestem pulpet. Miałam nawet iść na konsultację do bariatry, ale musiałam zmienić na ginekologa 😁 brzuch mam spory swój osobisty, ale teraz stał się cały twardy już nie da się wciągnąć 😂 6mc śmiało.
 
Zgadzam się. Nie cierpię takich insynuacji o w ogóle pytan i ponagleń typu kiedy dziecko. Na szczęście moi znajomi podchodzą do tych tematów bardzo delikatnie i jeszcze w żadna stronę nie słyszałam pytan.

My po prenatalnych i nifty powiedzieliśmy rodzicom. Moja teściowa obdzwoniła pół rodziny i osiedla, także wszyscy już wiedza 🤷🏻‍♀️ Chociaż sama chciałam mówić znajomym dopiero po połówkowych. No trudno, nie ma dramatu.
A my prosiliśmy żeby rodzice nic nie mówili nikomu... no i nie mówią
 
Hej dziewczyny, u mnie jeśli chodzi o włosy to bez zmian. Przetłuszczają się szybko ale nie wypadają czyli norma. Czuję się trochę lepiej tzw mam więcej energii niż normalnie. Cieszy mnie to bo już mam dość przysypania połowy dnia🙄 👍👍 dla tych co dzisiaj wizytują ! Czekamy na zdjęcia 💞

Współczuję...nie fajna sytuacja. Oby udało Ci się umówić gdzieś indziej tak żebyś się upewniła, że jest wszystko ok 🤗 na pewno jest ! Chociaż wierzę Ci, że tydzień to teraz dla Ciebie wieczność... Ja też odliczam zawsze do wizyty.


Dziewczyny które biorą luteinę... jakie macie wskazania lekarza jeśli chodzi o przyjmowanie jej do którego tygodnia ? Kazał wam może już odstawić po 12 tyg ? Mnie w poniedziałek na wizycie powiedział, że 12 tydzień bierzemy normalnie ( biorę 4 tabletki, 2 rano, 2 wieczorem) 13 tydzień mam brać 3 - 1 rano, 2 wieczorem, 14 tydzień mam brać 2, po jednej rano wieczór i 15 już tylko wieczorem. Od 16 odstawić.... Boje się tego strasznie no ale czytałam, że po 12 tygodniu łożysko przejmuje funkcje produkcji progesteronu ale mimo wszystko strach. Lekarz mówić, że jakby były krwawienia czy coś nie tak to wracamy do przyjmowania. Jak to wygląda u Was ?
Ja biorę Utrogest i mam przyjmować do końca ciąży, żebym była spokojna, tak powiedziała mi doktor.
 
reklama
Ja do końca roku lub do końca stycznia :)
Szczerze powiedziawszy myślę o końcu stycznia ze względów finansowych, bo jednak L4 i macierzyński to średnia z bodajże 12 miesięcy.

Ja właśnie w ogóle nie znam się na tych wyliczeniach L4 i macierzyńskiego, nie wiem jak to działa, ale zdążyłam przeczytać, że roczny bonus się nie liczy także szkoda, bo przyznam, że liczyłam na to, że to się wliczy do średniej :D
 
Do góry