reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Hej dziewczyny.. Nie odzywalam sie troche, bo w sobote okolo poludnia zauwazylam u siebie brazowe plamienia 😔 Nie leci ze mnie, krew jest tak jakby w glebi i tylko brudze papier, sle zalamalam sie i czekam na najgorsze. Nie chca mi zrobic scana, mowia, ze brudzenie jest ok. “Wazne, ze nie ma boli i wielkiego krwawienia”. Mam dac znac jak sie to zmieni. Przeplakalam caly wczorajszy dzien. Dzisiaj nadal brudze ☹️

Moja koleżanka usłyszała w szpitalu (też miała brązowe plamienia), że taki kolor plamień nie jest zazwyczaj zagrożeniem! Urodziła zdrową córkę. Masz może umówioną wizytę?
 
reklama
@Miska27 Gratulacje !! Który to u Ciebie tydzień?

@Chocolate1 dziś z OM wypada mi 7+0 a w środę w dzień wizyty będzie 7+2. Ciekawe czy usg potwierdzi te terminy. Mam ogromną nadzieję, że będzie już widać zarodek i serduszko, nawet jeżeli będzie o te 2 czy 3 dni młodsza ciąża. Lekarze mówili, aby iść na usg dopiero w tym tygodniu i że to będzie już dobry termin jak mówiłam 01.09 🤞
Serduszko zaczyna chyba bić już w 6 tyg więc mam nadzieję że się załapię 🤞🤞🤞

Co do prenatalnych też nie wiem, czy robić pappe czy nie.. znam ze swojego otoczenia 2 osoby, którym wyszły złe wyniki a dzieci dziś mają piękne i zdrowe. A stres był, że hej. Ja te badania mam w pakiecie z tego co widzę.
Mysle, ze serducho bedzie. Ja bylam 6+6 i bylo. Teraz bede szla 7+7 juz starczy... dosc mam biegania co tydzień, nie dość ze prywatnie to stres co chwila. Juz chce spokoj miec i karte ciąży. 😁
 
Ja dziś bylam dalej u rodzinnego po L4, bo bóle krzyża dalej trwają, teraz dość mocno rozchodzą się na lewą stronę, na pośladek, czytalam o rwie kulszowej ale chyba jestem na to nieco za młoda 🙈 mialam termin u ortopedy na za 3 tygodnie, jednak rodzinny stwierdził, że ja nie mogę tyle czekać zwłaszcza w ciąży i idę już jutro na wizytę 🙊
 
Cześć dziewczyny
Można jeszcze do Was dołączyć?
Chciałabym Was nadrobić ale 350 stron chyba nie jestem w stanie :o
Ja zrobiłam test 19 sierpnia, a ostatnia miesiączka 23.07, dziś 39 dzień cyklu, więc termin pokazuje mi dopiero na 29 kwietnia 2022.
Robiłam betę i przyrost ok, byłam już u lekarza w czwartek ale widział tylko maciupką kropeczkę więc trochę się pośpieszyłam :) kazał przyjść za 10 dni.
W domu mam córkę 1,5 roku. Staramy się już w sumie od stycznia ale chyba nie udawało się ze względu na to że karmie nadal piersią (teraz tylko w nocy) + stres związany ze złobkiem, chorobami i jeszcze śmierć mojej ukochanej babci. 2 miesiące temu też zaliczyłam biochemiczą.
Mam jednak nadzieję jednak że to koniec nieszcześliwch wydarzeń :)

Do kiedy planujecie pracować?
 
Hej dziewczyny.. Nie odzywalam sie troche, bo w sobote okolo poludnia zauwazylam u siebie brazowe plamienia 😔 Nie leci ze mnie, krew jest tak jakby w glebi i tylko brudze papier, sle zalamalam sie i czekam na najgorsze. Nie chca mi zrobic scana, mowia, ze brudzenie jest ok. “Wazne, ze nie ma boli i wielkiego krwawienia”. Mam dac znac jak sie to zmieni. Przeplakalam caly wczorajszy dzien. Dzisiaj nadal brudze ☹️
A dostałaś coś na podtrzymanie? Brudzenie może się zdarzyć. Mnie gin też ostrzegała że może być brudzenie ale kazała podejść tylko jeśli będzie plamienie lub krwawienie.
 
Kochana, pociesze cie... budziłam z corka pol ciąży, nie mialam wtedy luteiny ani dupka. I urodzilam zdrowa corke. Mysk pozytywnie, zrob bete jesli chcesz dla pewności czy rosnie czy nie spada. Takie brazowe plamienia zdarzaja się. Najgorsze gdy jest krew
Dziekuje Ci bardzo za pozytywne slowa ♥️ Jak sprawdzalam glebiej, to krew byla jakby bardziej koloru sliwki. Ale blizej ujscia jest braz. Bety nie moge zrobic, bo w UK robia tylko przy IVF 😔 Ale napisze dzisiaj do swojej przychodni. Zobaczymy co mi powiedza ♥️
 
@Miska27

@Chocolate1 dziś z OM wypada mi 7+0 a w środę w dzień wizyty będzie 7+2. Ciekawe czy usg potwierdzi te terminy. Mam ogromną nadzieję, że będzie już widać zarodek i serduszko, nawet jeżeli będzie o te 2 czy 3 dni młodsza ciąża. Lekarze mówili, aby iść na usg dopiero w tym tygodniu i że to będzie już dobry termin jak mówiłam 01.09 🤞
Serduszko zaczyna chyba bić już w 6 tyg więc mam nadzieję że się załapię 🤞🤞🤞

Co do prenatalnych też nie wiem, czy robić pappe czy nie.. znam ze swojego otoczenia 2 osoby, którym wyszły złe wyniki a dzieci dziś mają piękne i zdrowe. A stres był, że hej. Ja te badania mam w pakiecie z tego co widzę.

U mnie też dziś dokładnie 7t0d z OM :) Dzisiaj własnie idę na wizytę .. łojej :D

A jesli chodzi o pappę, to wydaje mi się, że żeby ewentualnie uniknąć stresu, to trzeba taką diagnostykę po wyniku pogłębić, np. amniopunkcją. Ja jestem bardzo podatna na stres i nie wyobrażam sobie kilka miesięcy żyć w niewiedzy i stresie 😱

Cześć dziewczyny
Można jeszcze do Was dołączyć?
Chciałabym Was nadrobić ale 350 stron chyba nie jestem w stanie :o
Ja zrobiłam test 19 sierpnia, a ostatnia miesiączka 23.07, dziś 39 dzień cyklu, więc termin pokazuje mi dopiero na 29 kwietnia 2022.
Robiłam betę i przyrost ok, byłam już u lekarza w czwartek ale widział tylko maciupką kropeczkę więc trochę się pośpieszyłam :) kazał przyjść za 10 dni.
W domu mam córkę 1,5 roku. Staramy się już w sumie od stycznia ale chyba nie udawało się ze względu na to że karmie nadal piersią (teraz tylko w nocy) + stres związany ze złobkiem, chorobami i jeszcze śmierć mojej ukochanej babci. 2 miesiące temu też zaliczyłam biochemiczą.
Mam jednak nadzieję jednak że to koniec nieszcześliwch wydarzeń :)

Do kiedy planujecie pracować?

Hej! :) Jak najbardziej, witamy :)

Co do pracy - póki co mam w planach do października :)
 
Ja dziś bylam dalej u rodzinnego po L4, bo bóle krzyża dalej trwają, teraz dość mocno rozchodzą się na lewą stronę, na pośladek, czytalam o rwie kulszowej ale chyba jestem na to nieco za młoda 🙈 mialam termin u ortopedy na za 3 tygodnie, jednak rodzinny stwierdził, że ja nie mogę tyle czekać zwłaszcza w ciąży i idę już jutro na wizytę 🙊
Nie wiem, ile masz lat, ale ja mniej więcej w wieku 28 lat pojechałam na SOR w środku nocy, bo mnie rwa udowa (tak mi powiedzieli) obudziła i nie byłam w stanie się ruszyć. Mąż mnie ubierał, bo nie byłam w stanie wstać z łóżka i wyłam z bólu. Była to jednorazowa akcja, więc po zastrzyku i tabletkach przeszło mi to w ciągu kilku godzin.
 
A dostałaś coś na podtrzymanie? Brudzenie może się zdarzyć. Mnie gin też ostrzegała że może być brudzenie ale kazała podejść tylko jeśli będzie plamienie lub krwawienie.
Niestety. Tu gdzie jestem nie daja niczego na podtrzymanie ☹️ Tylko przy IFV. Wtedy tez tylko robia bete
 
reklama
Cześć dziewczyny
Można jeszcze do Was dołączyć?
Chciałabym Was nadrobić ale 350 stron chyba nie jestem w stanie :o
Ja zrobiłam test 19 sierpnia, a ostatnia miesiączka 23.07, dziś 39 dzień cyklu, więc termin pokazuje mi dopiero na 29 kwietnia 2022.
Robiłam betę i przyrost ok, byłam już u lekarza w czwartek ale widział tylko maciupką kropeczkę więc trochę się pośpieszyłam :) kazał przyjść za 10 dni.
W domu mam córkę 1,5 roku. Staramy się już w sumie od stycznia ale chyba nie udawało się ze względu na to że karmie nadal piersią (teraz tylko w nocy) + stres związany ze złobkiem, chorobami i jeszcze śmierć mojej ukochanej babci. 2 miesiące temu też zaliczyłam biochemiczą.
Mam jednak nadzieję jednak że to koniec nieszcześliwch wydarzeń :)

Do kiedy planujecie pracować?
Witamy i gratulujemy :)
Co do pracy - jeśli się uda, to co najmniej do końca roku :)
 
Do góry