reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

A papę robisz?
Tak, ponieważ cena to obejmuje.
A przynajmniej tak jest napisane:
Obejmuje badanie USG oraz pobranie krwi pacjentki.
W badaniu USG mierzymy długość dziecka (CRL) i czynność jego serca (FHR), oceniamy anatomię i markery wad genetycznych (przezierność karkowa, NT oraz obecność kości nosowej, NB). W sytuacjach szczególnych dodatkowo oceniamy przepływ krwi w przewodzie żylnym, DV oraz przez zastawkę trójdzielną w sercu, TR.
Najnowszym markerem wad układu nerwowej jest ocena kąta twarzowego, FA oraz struktur wewnątrz mózgu dziecka w celu wykluczenia rozszczepu kręgosłupa.
Krew pobrana od pacjentki służy oznaczeniu hormonów łożyskowych PAPP-A i betaHCG (test podwójny). Pozwala to na ocenę wydolności łożyska oraz zwiększa precyzję wykrycia wad genetycznych jak np. zespół Downa.


Trochę mnie nastraszyłyście tą Pappą, ale w sumie już ja zrobię.
 
reklama
Tak, ponieważ cena to obejmuje.
A przynajmniej tak jest napisane:
Obejmuje badanie USG oraz pobranie krwi pacjentki.
W badaniu USG mierzymy długość dziecka (CRL) i czynność jego serca (FHR), oceniamy anatomię i markery wad genetycznych (przezierność karkowa, NT oraz obecność kości nosowej, NB). W sytuacjach szczególnych dodatkowo oceniamy przepływ krwi w przewodzie żylnym, DV oraz przez zastawkę trójdzielną w sercu, TR.
Najnowszym markerem wad układu nerwowej jest ocena kąta twarzowego, FA oraz struktur wewnątrz mózgu dziecka w celu wykluczenia rozszczepu kręgosłupa.
Krew pobrana od pacjentki służy oznaczeniu hormonów łożyskowych PAPP-A i betaHCG (test podwójny). Pozwala to na ocenę wydolności łożyska oraz zwiększa precyzję wykrycia wad genetycznych jak np. zespół Downa.


Trochę mnie nastraszyłyście tą Pappą, ale w sumie już ja zrobię.

Zrób, zrób - zdecydowanie :) Pappa to podstawa do ewentualnej dalszej diagnostyki :)
 
Dziewczyny. Ja nadal czekam na pierwszą wizytę, ale czas leci... Wizyta dopiero za tydzień i zaczynam się zastanawiać czy nie będę miała problemu na umówienie się na prenatalne.

Czy dziewczyny w 7 TC macie już coś umówione czy czekacie?

Ogólnie wiecie jaki to koszt?
Ja na razie nic nie umawiałam, w czwartek (7+3) będę mieć dopiero pierwsza wizytę więc jak na razie staram się za bardzo nie nakręcać i nie myśleć o tym 🙈
 
Powiem Ci, że ja na poprzedniej wizycie widziałam serduszko, ale lęk i tak pozostał i dalej nikt z rodziny nie wie.
1 września (w środę), mam drugą wizytę i może po tym odwiedzę rodzinę (300 km) i im powiem. W sumie obecnie też mam słabą sytuację, ponieważ dzisiaj w rodzinie pogrzeb, a musiałam się tłumaczyć "nie opłaca mi się jechać 300km", co mi się nigdy nie zdarzało, bo tak naprawdę zawsze wsiadam w samochód i jeżdżę wszędzie.
Ja jak zobaczę serduszko wiem, że już będę dużo spokojniejsza. Wiadomo, zawsze coś może się stać, ale nie chcę się nakręcać negatywnie, bo co mi to da. W dodatku to tak naprawdę moja pierwsza ciąża, nie mam za soba żadnych negatywnych doświadczeń, może dlatego też staram się myśleć pozytywnie. Tak jak pisałam wiem, że wiele się może wydarzyć gdy już serduszko bije, ale chyba bym zwariowała myśląc negatywnie i nie ciesząc się tą ciążą, również z najbliższymi. 😉
 
Tak, ponieważ cena to obejmuje.
A przynajmniej tak jest napisane:
Obejmuje badanie USG oraz pobranie krwi pacjentki.
W badaniu USG mierzymy długość dziecka (CRL) i czynność jego serca (FHR), oceniamy anatomię i markery wad genetycznych (przezierność karkowa, NT oraz obecność kości nosowej, NB). W sytuacjach szczególnych dodatkowo oceniamy przepływ krwi w przewodzie żylnym, DV oraz przez zastawkę trójdzielną w sercu, TR.
Najnowszym markerem wad układu nerwowej jest ocena kąta twarzowego, FA oraz struktur wewnątrz mózgu dziecka w celu wykluczenia rozszczepu kręgosłupa.
Krew pobrana od pacjentki służy oznaczeniu hormonów łożyskowych PAPP-A i betaHCG (test podwójny). Pozwala to na ocenę wydolności łożyska oraz zwiększa precyzję wykrycia wad genetycznych jak np. zespół Downa.


Trochę mnie nastraszyłyście tą Pappą, ale w sumie już ja zrobię.
Za taką cenę też bym zrobiła. W jakim to mieście ?
 
Ja jak zobaczę serduszko wiem, że już będę dużo spokojniejsza. Wiadomo, zawsze coś może się stać, ale nie chcę się nakręcać negatywnie, bo co mi to da. W dodatku to tak naprawdę moja pierwsza ciąża, nie mam za soba żadnych negatywnych doświadczeń, może dlatego też staram się myśleć pozytywnie. Tak jak pisałam wiem, że wiele się może wydarzyć gdy już serduszko bije, ale chyba bym zwariowała myśląc negatywnie i nie ciesząc się tą ciążą, również z najbliższymi. 😉
To super, że myślisz ciągle pozytywnie :)
Ja po wizycie (3 tygodnie temu) przez pierwszy tydzień byłam na maksa szczęśliwa i pozytywnie nastawiona. Drugi tydzień to było już liczenie, kiedy ta kolejna wizyta. A ten ostatni to już próbuję się doszukiwać problemów i zastanawiać, czy na pewno jest OK. Do tego czytam mnóstwo wątków na forum, które nie kończyły się dobrze i się dodatkowo podłamuję. Całe szczęście, że wizyta już w środę, to mam nadzieję, że mnie to uspokoi i będzie dobrze :)
 
To super, że myślisz ciągle pozytywnie :)
Ja po wizycie (3 tygodnie temu) przez pierwszy tydzień byłam na maksa szczęśliwa i pozytywnie nastawiona. Drugi tydzień to było już liczenie, kiedy ta kolejna wizyta. A ten ostatni to już próbuję się doszukiwać problemów i zastanawiać, czy na pewno jest OK. Do tego czytam mnóstwo wątków na forum, które nie kończyły się dobrze i się dodatkowo podłamuję. Całe szczęście, że wizyta już w środę, to mam nadzieję, że mnie to uspokoi i będzie dobrze :)
Na pewno będzie dobrze! 😊 Dlatego ja trochę ograniczyłam sobie forum, internet czy googlowanie różnych niepokojących rzeczy czy myśli 🙊
 
reklama
Do góry