reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Witam, jestem aktualnie w 37 tc, termin na Wielkanoc 🍬🐰🌺. Dziś miałam wizytę u ginekologa i córeczka waży raptem 2400g - to dolna granicą normy. Ginekolog twierdzi, że jeszcze się nie martwimy, bo przepływy ok i wody ok, ale jak to mama boję się, że rośnie tak powoli. Na dodatek w 30 tc. trafiłam do szpitala na skutek stresu (częste skurcze i skrócenie szyjki macicy). I mniej więcej od tego czasu zaczęła wolniej przybierać na wadze. Strasznie się boję, że jej zaszkodziłam. Jak u Was z wagą dziecka?
Ja też 37 tydzień i dzidzia waży 2540 i łapiemy się na 10 centylu. wody i przepływy tez dobre. Lekarz kontroluje wagę co tydzień. No a ja też się tym martwię bo pierwsze dziecko urodziłam z wagą 3720 w 39 tyg
 
reklama
Z waga u mnie to jest dramat.
W 32 tygodniu bylo tylko 1450gram i wszystko mniejsze az o 6 tygodni.
Za tydzirn czyli w 34 tygodniu kontrola zobaczymy ile przybrala. Ale u cb waga bardzo ladna napewno dobijesz do 2800 3kg a to w zupelnosci wystarczy moja corka 5 lat temu 38+3 utodzona z waga 2480g i 48cm zdrowa a to najwaznirjsze.
Ja sama jestem szczupla bo przed ciaza 52 kg teraz waga pokazuhe ledwo 58 przy 165cm. I wogole nie przybieram ale tez duzo stresu i kiepski aptetyt.
Naprwno przygotuj te malutkir ubranka na 50cm bardzo sie przydadza. Moja 56 miala dobre dopiero w 4 miesiacu zycia. A teraz to juz mysle o tych ubrankach dla wczesniaka bo zapowiadala sie naprawde kruszynka.
U mnie też waga kiepska, dzidzia 2540 w 37 tyg. A moja waga to w ogóle masakra. Przed ciąża wazylam 52 kg w styczniu 58 a od lutego spadłam na 57 i do tej pory waga ani drgnie. Martwię się już tym wszystkim 😐
 
Oj mnie też w nocy rwał kręgosłup. Akrobacje z rogalem i jaśkami urządzałam, żeby jakoś spać 🤦‍♀️

@ Mama Mia! w domu zawsze lepiej. Człowiek wraca szybko do siebie. Buziaki dla was 😗

mnie się brzuch opuszcza, czuje kłucie w pachwinach co jakiś czas, skurcze przepowiadające już mam bardzo często. W poniedziałek wizyta. Mam nadzieję, że gin powie że szyjka też się już lekko skraca i zostały mi max.2 tyg. 😁
Ja już chce urodzić, te ostatnie tygodnie są strasznie męczące 🤦‍♀️
A jak u Ciebie wyglądają przepowiadające?
Ja od tygodnia czułam jakieś pojedyncze w ciągu dnia skurcze coś jak na okres i twardnienie brzucha, a od wczoraj mocniejsze bóle jak na okres + idą w kręgosłup i tyłek 🤷‍♀️ Wczoraj w nocy + dzisiaj też łapią dość często, około co 30 minut... do tego czuję się jakbym jelitówkę miała, ale może to psychika mi siada...
W poprzedniej ciąży nie zdążyłam mieć przepowiadających, bo wody chlusnęły.
 
U mnie waga Malutkiej na USG przy 33+6 była 1900g. Moja waga względem początku ciąży to +5 kg..ale wysoką waga startowa więc.. cieszę się że tragedii nie ma bo i tak będzie co zrzucać .. całe życie walczę z nadwagą więc bardzo się tego obawiałam.. I starałam się uważać
 
Czy dużo z Was cierpi na bezsenne noce? Jest godz 3.48 A ja od 00.24 się kręcę I oka zmruzyc nie moge :(
 
Ja ide na wizyte w czwartek to bedzie 34tydzien zobacze ile mala wazy ale obstaeiam ze nawet 2kg jeszcze nie mam.
Ja sama z waga i aptetytem kiepsko.
Ale u cb jak juz jest 2500 to jest dobrze jak posiedzi jeszcze w brzuchu to dobije do 2800. Pozatym usg tez ma blad pomiaru daj koniecznie znac ile mala wazyla po porodzie bo ty bedziesz szybciej niz ja ;)
U mnie też waga kiepska, dzidzia 2540 w 37 tyg. A moja waga to w ogóle masakra. Przed ciąża wazylam 52 kg w styczniu 58 a od lutego spadłam na 57 i do tej pory waga ani drgnie. Martwię się już tym wszystkim [emoji52]
 
A jak u Ciebie wyglądają przepowiadające?
Ja od tygodnia czułam jakieś pojedyncze w ciągu dnia skurcze coś jak na okres i twardnienie brzucha, a od wczoraj mocniejsze bóle jak na okres + idą w kręgosłup i tyłek 🤷‍♀️ Wczoraj w nocy + dzisiaj też łapią dość często, około co 30 minut... do tego czuję się jakbym jelitówkę miała, ale może to psychika mi siada...
W poprzedniej ciąży nie zdążyłam mieć przepowiadających, bo wody chlusnęły.

Mam twardnienie brzucha na kilka sekund, parę razy dziennie, raz mniej raz więcej, różnie.
Do tego czasem z tym twardnieniem idzie ból z kręgosłupa, taka lekka wersja skurczu porodowego z kręgosłupa. Z brzucha jak na okres to raczej nie. No ale to może być różnie.
Ja skurcze porodowe miałam tylko z kręgosłupa, z dołu brzucha nie miałam. Podejrzewam że teraz też się mogę takich spodziewać.
Ale znam dużo dziewczyn które miały najpierw te z dołu brzucha skurcze a później dopiero te z kręgosłupa.
 
Cześć dziewczyny, byłam na wizycie 🙂
ktg bardzo dobre, są jakieś tam skurcze ale młodej krążenie jest bardzo dobre po nich także jest dobrze, szyjka zamknięta. Na usg młoda 35+5 tydz jesteśmy jest drobna 2403g i mówi że do 3kg dobije do porodu. Najważniejsze że wszystko dobrze a że będzie drobniejsza to w sumie dobrze w końcu to dziewczynka :)
ale z tego wszystkiego zapomniałam się zapytać czy mam brać magnez dalej czy nie 🙈
brzuszek już obniżył się sporo także mam więcej wypoczywać.
Waga moja +15kg 😁
 
reklama
Witam się i ja. Byłam dzisiaj na wizycie ( dziś 37+3). Mała ma obecnie 3047g, szyjka skrócona i zamknięta. Te wycieki o których wam ostatnio pisałam to prawdopodobnie wody. Sprawdzała na USG i stwierdziła że tragedii jeszcze z nimi nie ma. Za to łożysko już jak do porodu czyli starawe. Dostałam skierowanie do szpitala na CC i mam się stawić w szpitalu za tydzień w poniedzialek
 
Do góry