reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dobra dziołchy pakuje się na wyjazd do rodziców, więc nie mam czasu szukać ale
pH moczu 8 to na co?
Mąż odebrał moje wyniki i wszystko ok prócz właśnie za wysokiego pH moczu. Nawet TSH mam 1,65, a bałam się, że może być wysokie. Jedynie wkurzyłam się, bo nie ma wyniku na kiłę, a na pewno płaciłam za to :/ jutro dzwonię czy wogole zrobili to badanie.
 
reklama
Ja kupuję pojemnik na mocz i pojemnik na posiew w aptece. Są dwa osobne. Rano sikam do tego na mocz i zanurzam w nim pokrywkę z takim testerem z pojemnika na posiew.
Ostatnio byłam w labolatorium i dopiero tam zauważyłam że lekarz zlecił mocz i posiew. Zgłosiłam to Pani w labolatorium. Dała mi kubeczek na mocz i taka jakby fiolkę, która przyłożona do pokrywki z pojemnika na mocz zasysa go do środka i mają osobny mocz do posiewu.
Nie wiem czy dobrze to opisałam 🤦
Taaaak mam to samo alab laboratoria 😃
 
Tez sobie muszę taka poduchę kupić. Wcześniej nie miałam i jakaś taka poturbowana na końcu byłam i wszędzie bolało. Tylko żebym ja to mogła poprzytulać i posprawdzać przed zakupem 😀

U mnie badania ok, podają pojemniczek jaki im tam trzeba już z moja naklejka, chusteczkę mokra do podtarcia przed pobraniem, informują jak złapać środkowy strumień i siusiam w labku. Nigdy nie robiłam nic w domu i później zawoziłam.
Ma to tez minusy bo dzisiaj moje ubezpieczenie z całej gamy badań odrzuciło mi badanie poziomu vit D jako mało potrzebne w ciąży🤔 ktoś tam w ubezpieczalni decyduje co jest wymagane w ciąży a co nie i za to tylko jedno badanie zapłaciłam 280 zł
Potwierdzam w luxmed uwazaja, ze skoro Polskie Towarzystwo Ginekologiczne nie rekomenduje badań na cytomegalie, to tez mi nie zlecą, MIMO ZE MAM ZA DARMO W PAKIECIE 🙈🤷‍♀️ a lekarka dodala, ze tego nie ma w karcie ciąży i na prośbę mojej lekarki prowadzącej (prywatnej) zrobilam oodpłatne sama.
 
Jestem po wizycie i mam sto razy więcej wątpliwości niż przed.
Z dzieckiem w porządku. Wymiarowo wskazuje 10+4. Serce bije. Wszystko w porządku.

Martwią mnie jednak wyniki. Wczoraj rano pobierali mi krew.
Glukoza 71 jest ok.
TSH 3,82 (5 tygodni temu 3,18, dawka zwiekszona z Letrox 150 na 175).
Morfologia nie była zrobiona - uznali, że to zbędne
Cytologia pobrana 1 września - wynik - 3 grupa. Lekarz w ogóle mi jej nie pokazał. Powiedział, że nie będziemy się martwić teraz takimi głupotami i powtórzymy po porodzie.
Toxo jedno i drugie poniżej 0,10.

Moja mama w tym momencie ma cytologie grupę 3 i dzwoniła do niej ginekolog, żeby wyznaczyć termin wizyty, bo mama jest po usunięciu macicy niecały miesiąc temu i ma koniecznie przyjść bo muszą zrobić badania.

Ja już kurcze nie wiem, ze mną jest coś nie tak czy z tym lekarzem?!
 
Bo to na posiew to dłużej badają i sprawdzają czy wychoduja bakterie.

Ja oststnio robiłam w Alab Laboratoria całkiem prywanie, to poszlam ze moczem w pojemniczku z apteki, pani mi tam dała ich 2 specjalne pojemniki i kazała przelać, bo jeden sam prożniowo sie napelnił od drugiego!
Wiem wiem też robilam prywatnie i z własnego pomysłu więc po prostu zrobiłam sam posiew bo mialam tylko jedna próbkę i właśnie taki zwykły pojemnik z apteki a badanie ogólne moczu i tak mialam niedawno na Nfz więc mi nie zależało :)
 
Jestem po wizycie i mam sto razy więcej wątpliwości niż przed.
Z dzieckiem w porządku. Wymiarowo wskazuje 10+4. Serce bije. Wszystko w porządku.

Martwią mnie jednak wyniki. Wczoraj rano pobierali mi krew.
Glukoza 71 jest ok.
TSH 3,82 (5 tygodni temu 3,18, dawka zwiekszona z Letrox 150 na 175).
Morfologia nie była zrobiona - uznali, że to zbędne
Cytologia pobrana 1 września - wynik - 3 grupa. Lekarz w ogóle mi jej nie pokazał. Powiedział, że nie będziemy się martwić teraz takimi głupotami i powtórzymy po porodzie.
Toxo jedno i drugie poniżej 0,10.

Moja mama w tym momencie ma cytologie grupę 3 i dzwoniła do niej ginekolog, żeby wyznaczyć termin wizyty, bo mama jest po usunięciu macicy niecały miesiąc temu i ma koniecznie przyjść bo muszą zrobić badania.

Ja już kurcze nie wiem, ze mną jest coś nie tak czy z tym lekarzem?!
Hmm to moze warto powtórzyć badanie u innego lekarza?
 
reklama
Dobra dziołchy pakuje się na wyjazd do rodziców, więc nie mam czasu szukać ale
pH moczu 8 to na co?
Mąż odebrał moje wyniki i wszystko ok prócz właśnie za wysokiego pH moczu. Nawet TSH mam 1,65, a bałam się, że może być wysokie. Jedynie wkurzyłam się, bo nie ma wyniku na kiłę, a na pewno płaciłam za to :/ jutro dzwonię czy wogole zrobili to badanie.
Wysokie pH niby na chłopca, ale to lipa bo ja mam wysokie a na prenatalnych wyszło że na 90procent dziewczynka.
 
Do góry